Oldal: 66 / 67 ElsőElső ... 1656626364656667 UtolsóUtolsó
Eredmény: 651 - 660 (664) összesen

Téma: Mini Talon

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    2.258
    Vannak sokan akik a multikopteres részlegbe vállalnak 3D nyomtatást...pl. f27 fórumtárs...szépen nyomtat, jó anyagból..
    DJI Phantom FC40 Hybrid
    X-UAV mini Talon + DragonLink v3.
    FRSKY Taranis X9D Plus + 8dbi antenna + DragonLink v3.

DJI Phantom beállítási leírás

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    1.004

Smile

Haladtam vele egy kicsit - a hátsó szervókat a remélt haladással párhuzamos irányba állítottam be és a kormányemelő egyik végét "gömbcsuklósra", mivel így kisebb a légellenállás és pontosabb, elcsavarodást nem okozó lesz a mozgatása. A LED is kipróbálva, szépen villog.
    Csatolt k Csatolt k
    MMSZ szám: 3389
    DOE: 2017137

Idézet Mat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Haladtam vele egy kicsit - a hátsó szervókat a remélt haladással párhuzamos irányba állítottam be és a kormányemelő egyik végét "gömbcsuklósra", mivel így kisebb a légellenállás és pontosabb, elcsavarodást nem okozó lesz a mozgatása. A LED is kipróbálva, szépen villog.
    Szia,
    Miért jobb így beszerelve a szervó? A fóliát amit a szervóra teszel, azt egyenpotenciálra hozod a GND- vel? A ledet az FC vezérli?
    Zs

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    1.004
    Idézet RC Zumuld eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia,
    Miért jobb így beszerelve a szervó? A fóliát amit a szervóra teszel, azt egyenpotenciálra hozod a GND- vel? A ledet az FC vezérli?
    Zs
    Az alufólia azért került rá, mert a közelben lesz a vevő antennája. A fólia "-" -ra lett kötve és az FC vezérli majd a ledeket. U. ilyen ledek vannak a szárnyvégeken is, illetve még gondolkodok rajta, hogy akár az orránál is legyen "leszálló fény" gyanánt.
    Azért is változtattam meg, lejjebb tolva a szervókat, mert az L9R antennáit közvetlenül a szervó fölötti üres részbe fogom elhelyezni (kiszedtem az aktív antennákat a műanyag tokjukból) függőlegesen bele vágok a habba, 45 -45 fokban és egymáshoz képest derékszögben (tartva a két antenna panel 90 fokos elforgatását) elforgatva a vezérsík hosszirányú síkjához képest a habba vágott sima résbe beszuszakolva ... mivelhogy az elképzelés szerint semmi se fog kilógni a modellből.

u.i.: lehet, hogy nem túl érthető - ha kész, teszek fel róla képet.

Idézet Mat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az alufólia azért került rá, mert a közelben lesz a vevő antennája. A fólia "-" -ra lett kötve és az FC vezérli majd a ledeket. U. ilyen ledek vannak a szárnyvégeken is, illetve még gondolkodok rajta, hogy akár az orránál is legyen "leszálló fény" gyanánt.
    Azért is változtattam meg, lejjebb tolva a szervókat, mert az L9R antennáit közvetlenül a szervó fölötti üres részbe fogom elhelyezni (kiszedtem az aktív antennákat a műanyag tokjukból) függőlegesen bele vágok a habba, 45 -45 fokban és egymáshoz képest derékszögben (tartva a két antenna panel 90 fokos elforgatását) elforgatva a vezérsík hosszirányú síkjához képest a habba vágott sima résbe beszuszakolva ... mivelhogy az elképzelés szerint semmi se fog kilógni a modellből.

u.i.: lehet, hogy nem túl érthető - ha kész, teszek fel róla képet.
    Teljesen érthető. Nekem ugyanilyen irányelvek mentén készülget egy C1 Chaser csupaszárny.

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    1.004
    Az előbb sikerült beállítani a vevőantennákat - remélem, hogy a hab miatt nem sokat fog veszíteni így se az l9r az érzékenységéből (A műanyagoktól történő megfosztás felére csökkentette a vevő tömegét ).
    Üdv: Laci
    Csatolt k Csatolt k

Senior Member Vírus logója
    Hely
    Budapest XV
    Telefon
    0620 5406464
    Hozzászólás
    2.040
    nedvesség nem a barátja az elektronikának... és abból van most gazdagon..

Senior Member distvan52 logója
    Telefon
    06706030193
    Hozzászólás
    527
    Meg hosszabított Talon szárnyat szereltem a twin star törzsre ,szépen dönget 55-60 al.

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    1.004
    Idézet Vírus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nedvesség nem a barátja az elektronikának... és abból van most gazdagon..
    Nem marad befedetlen semmi, kivéve a két motort. Ebből van fehér, sárga, zöld, stb. szín. (pl: https://hobbyking.com/en_us/wing-tap...-wide-red.html )

Senior Member Vírus logója
    Hely
    Budapest XV
    Telefon
    0620 5406464
    Hozzászólás
    2.040
    Ez jóóóó... milyen vastag a szallag? Nekem most fehér karbonfóliával van bevonva a szárny, az nagyon szép, de elég vastag és hát súlyban is jelentős..

Oldal: 66 / 67 ElsőElső ... 1656626364656667 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva