Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (23) összesen

Téma: Carrera Evolution vs Digital 132

Senior Member tibyy17 logója
    Hely
    Győr
    Telefon
    20/9805-230
    Hozzászólás
    113

Carrera Evolution vs Digital 132

Sziasztok!

Gondoltam ismertetem egy kicsit az 1:32 -es kategóriát carrera módra, hátha páran kedvet kaptok hozzá.

Elöljáróban gyerekkoromban volt slot pályám, akkor elvoltam vele de idővel elmaradt teljesen, részben az akkoriban baltával faragott autók kivitele miatt. Az elmúlt néhány évben kezdtem komolyabban Rc-ni, amit nagyon szeretek. Sajnos azonban az elmúlt hónapokban nem volt szerencsém, mert mindig mikor időm lett volna kimenni és repülni illetve autózni, mindig rossz idő volt. Végső bánatomban találtam egy eladó Carrera Evolution DTM készletet ami hatalmas meglepetésemre hihetetlenül bejött azokon a napokon mikor külső tényezők miatt nem lehet repülni az otthon melegében élvezhetem a modellezést egy kicsit másképp, máshogy; slot módra. Ismertetni szeretném a carrera 1:32-es kínálatát ami a szép valósághű autókról és mérete miatt a nagyobb élményről hiresült el. Természetesen vannak 1:24-es kocsik is, de ezekről majd valaki más bővebben.

Kezdem a Carrera Evolution-al:

1998ban jelent meg az Evolution a Carrera kínálatában, az első 9-10 évben világító fényszórokkal és hátsó lámpával adták őket, de ez a világítás funkció az újabb kiadások során elmaradt költség hatékonyság miatt. Ezt igény esetén utólag lehet beszerelni. Az evolution autók általában 2 mágnest kaptak az álvázra, hogy ezzel lehessen finomra hangolni a kocsi sodrodását, tapadását. Az Evolution pálya 1:24 es kocsikat is vígan kezel ez nagyon előnyös főleg ha valaki komolyabban gondolkodik esetleg hosszú távon. Van hozzá kiegészítő körszámláló de nagyjából ezzel kifújt a kiegészítők száma.

Összeségben

-Analóg: Sávonként 1 autó, ha két főnél többen akarnak egyszerre játszani akkor annyi sáv kell ahány versenyző.
    -1:32 es autók: ezek mind digitalizálhatóak a digitális chip utólagos beültetésével és világítást is könnyen hozzájuk adhatunk.
    A pálya elemek felhasználhatóak egy késöbbi digitális pályához is, mert teljesen kompatibilis a DIgital 132/124 el.

Carrera Digital 132

Én upgradeltem az Evolution pályámat így lett Digital 132.

A Carrera Digital 132 2007-ben jelent meg és az Evolution Pro-X-et váltotta fel (2004-2006) ezért az első 1-2 évben eladott szettek vezérlő egysége még kompatibilis volt a PRO-X el. A digitális rendszer egyik nagy előnye a 132 ben az hogy itt 2 sávon akár 6 versenyző is versenyezhet egyszerre és tudnak sávot váltani, így akár bevághatnak a másik elé ezzel feltartva a mögöttük lévőt, vagy éppen egy előnyösebb sávba vehetik be a soron következő kanyart. A másik nagy lehetőség az üzemanyag funkció, izgalmasabbá teszi a versenyt, ha néha néha ki kell állni a box utcába tankolni, az pedig hogy tele tankkal közlekedő autók lassabban gyorsulnak és hosszabb a fékútjuk mint ha alig lötyög valami a tankban szintén taktikázásra ad okot. Rengeteg kiegészítő kapható a Digital 132/124 hez: box utca, bluetooth box hogy tableten, pc-n láthassuk a dolgokat, wireless irányító, rajt lámpák......

- Digitális: 6 versenyző egyszerre kergetheti egymást
    - Szellem autó funkció, hogy egyedül is tudjunk versenyezni ellenféllel, max 8 szellem kocsi lehet a pályán egyszerre!!!
    - Üzemanyag funkció
    - Sávváltás
    - Xenon fényszórók, hátsó lámpák amik fékezéskor 3x erősebben világítanak
    - Autónként beállítható fék erősség és sebbesség
    - Safety car funkció: lehet egy safety carunk amit beküldhetünk a pályára ha baleset történik és de-slot ol egy kocsi
    És még sorolhatnám...

Kaptok néhány képet meg videós linket, hogy ha érdekel akkor nézzetek körül, hátha kedvet kaptok a slotozáshoz, főleg ilyen időjárás mellett

https://www.youtube.com/watch?v=X_MuXTzUb0E

https://www.youtube.com/watch?v=5mgMZ9Z2wnc

http://www.carrera-toys.com/hu/termekek/digital-132/

http://www.carrera-toys.com/hu/terme...tal-132/autok/
    Csatolt k Csatolt k
    Utoljára módosítva: tibyy17 által : 2015-11-15 22:47

Hely
    Győr
    Telefon
    20/9805-230
    Hozzászólás
    113
    Ha kérdés van vagy észre vétel nyugodtan. Hamarosan a Carrera Go! és Digital 143 kerül porondra.

Senior Member Necro logója
    Hely
    Tatabanya
    Hozzászólás
    12.730
    Hello!

Akkor en ide kerdeznek, mert 1:32-est szeretnek
    Miert van az, hogy azt irjak, hogy a palya 1:24? letezik 1:24-es auto ra?

Udv: Necro
    RCPortal - KCSD
    Winter Academy, Rampage, Roller Coaster

Hely
    Győr
    Telefon
    20/9805-230
    Hozzászólás
    113
    Szia Necro!

Igen a pálya az 1:24-es és tudja az 1:32 és 1:24-es kocsikat is, de ahhoz hogy teljesen élvezhető legyen 1:24 el célszerű külső padkát tenni a kanyarokba, én a 1:32 es autókhoz is tervezem, mert szeretem ha a kocsik driftelnek a kanyarban és a külső sáv néha nem elég széles ehhez. Padkával kicsit valóság szerübb a pálya kinézete is. Igaz sok slotcar használó inkább tuning mágnest használ. hogy jobban tapadjanak a kocsik és ne drifteljenek (gumi kopás ellen használ, és jobb köridőket is lehet menni), de vannak akik teljesen kiveszik a mágnest a kocsikból a nagyobb sodródás miatt.
    Támogatom az 1:32 es elképzeléseidet, főleg, ha tényleg kell valami elfoglaltság mikor kinnt rossz az idő, én úgy voltam, hogy 1:43 lesz, de sokat rágtam magam a témán és arra jutottam, hogy ha lesz akkor már legyen 1:32, legalább ha megfertőz akkor nem bukok azon, hogy eladom az 1:43 szettet.
    Csatolt k Csatolt k
    Utoljára módosítva: tibyy17 által : 2015-11-03 13:34

Hely
    Tatabanya
    Hozzászólás
    12.730
    Szia Tibyy!

Koszonom szepen a valaszodat
    Nos nagyon gondolkozom, hogy 1:24-es autok, de annak mar nagyobb helyigenyu palya lenne a celszerubb, igy ezert vagyok rajta meg az 1:32-es mereten. Egyertelmuen szebbeket lehetne alkotni 1:24-ben

Egyebekent ha versenyre lenne ez az egesz kihegyezve, milyen kiegeszitoket kell beszerezni hozza.
    Latom en a sokmidenseget, csak meg jelenleg nem igazodok el a sok dologban
    Lesz kerdesem bosegen
    Meg nagyon filozom azon is, hogy analog vagy digital....Nem a technika vegett, hanem a latvany miatt is...Szamomra egy soksavos palya sokkal versenyszerubb mint pl egy 2 savos. Bar ugye azon is 6db auto mehet egyszerre, ha jol tudom.

Sot igazabol az a sok lehetoseg amit irtal, azt sem tudom, mennyire lehet azokat kihasznalni
    De belevagok, ez mar biztos

Udv: Necro
    RCPortal - KCSD

Hely
    Győr
    Telefon
    20/9805-230
    Hozzászólás
    113
    1:24 el 4-en tudnak egyszerre játszani. 1:32 vel ez már 6 versenyzőre változik. Nézd meg a pálya tervező progit a másik topicban sokat segít.

Kiegészítő ügyében:

Analog: körszámláló és kifújt ezzel

Digitál: Érdemes Control Unittal tervezni, mert sokkal okosabb mint a black box, és ezen van REAL mód az üzemanyaghoz.

Box utca azaz pit lane+Appconnect és néhány olcsó gagyi tablet min. 4.3 androiddal, amik a kijelzők az üzemanyag szinthez, a köridőkhöz és az aktuális helyezéshez. (persze lehet külön venni position towert, 6db driver displayt, lap countert de az úgy sok sok €€€)

https://www.youtube.com/watch?v=n4T3vbEtFV4
    Csatolt k Csatolt k

Hely
    Tatabanya
    Hozzászólás
    12.730
    Szia Tibyy!

Koszi a sok infot
    Egyelore meg tajekozodom...

Udv; Necro
    RCPortal - KCSD

Senior Member kisvonat logója
    Hely
    Budapest XI. Albertfalva
    Telefon
    +36709410452
    Hozzászólás
    510
    Team Durango Dex210, Tamiya m-07, Tamiya m-05 pro, Tamiya Madbull, Axial SCX10 II Honcho

Támogató Daine logója
    Hozzászólás
    1.435
    Szia Tibi!

Sáv váltás miként történik?
    https://www.youtube.com/watch?v=2YKTrBk13_g

Hely
    Győr
    Telefon
    20/9805-230
    Hozzászólás
    113
    Szia Daine!

Carrera Digital pályán megnyomod a gombot a vezérlőn ami a digitális chippen lévő Infra ledet aktiválja és amikor elhaladsz a sávváltó rész előtti foto dióda (IR VEVŐ) felett akkor átváltja a fém fület ami a másik sávba tereli a kocsit. Képekkel illusztrálva

Te SCX rendszer videót mutattál ami máshogy működik. Itt a vezetőcsapból jön ki egy kis lapka lefelé ami átkapcsolja neked a váltót, erről videókat linkelek, de az SCX digitális rendszere jóval sérülékenyebb a sok mechanikai megoldás miatt illetve SCX digitális rendszerre digitalizálni egy kocsit jóval körülményesebb pont emiatt.

https://www.youtube.com/watch?v=J67ESQOP6w4 1:20 nál van a lényeg

https://www.youtube.com/watch?v=6FDAJLVcI9g 0:45nél és 1:20nál a lényeg
    Csatolt k Csatolt k
    KingKong 95GT, EV800, DX8, Ansmann Virus, Ansmann Virus 2.0, Ansmann Mad Monkey, GT3B, Carrera Digital 132,

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva