Oldal: 1 / 10 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (93) összesen

Téma: Carrera Go!!! Vs Digital 143

Senior Member tibyy17 logója
    Hely
    Győr
    Telefon
    20/9805-230
    Hozzászólás
    113

Carrera Go!!! Vs Digital 143

Most a belépő szintű slot készleteket vesézem ki egy kicsit kedvcsinálás képpen. Ezek a készletek nagyon kedvező áron elérhetőek főleg használtan. Go!!! készletet 10m hosszú pályával már 7eFt-ért is láttam gazdát cserélni. Egy digital 143 készletet 4 autóval már 20eFt-ért is lehet venni a használt piacon. A Go!!! és a digital 143 is 1:43 arányú autókat takar, a hozzájuk tartozó pálya jóval vékonyabb mint az evolution vagy D132/D124 pálya ezért sokkal kissebb helyen is óriási hosszúságú pályát építhetünk. Az autók külseje egy két kissebb- nagyobb eltéréstől majdnem olyan részletes, mint a nagyobb scale kocsiké, csupán világítás nincs bennük gyárilag és nem lehet belátni az autók utasterébe, mert le vannak sötétítve az ablakok. Ezeket az autókat nehezebb összetörni, mert kicsit masszívabbak, mint nagyobb társaik.

Carrera Go!!!

2001-től elérhető a carrera belépő szintü szettje, sokan ezzel kezdik a slot hobbyt, gyerekek is imádják és kedvező ára miatt mindenki számára elérhető. Kiegészítő itt is kimerül a körszámlálóval, de őszintén másra nincs is szükség.

- Analóg rendszer, játékosonként 1 sáv szükséges, de könnyen létrehozhatunk akar 4 sávot is a pályát méreteinek hála.
    - Sziréna, villogó fény az autók tetején akár gyárilag is
    - Action pálya elemek (hurkok, ugrató, libikóka)

Carrera Digital 143

2008-től kapható, gyakorlatilag Go!!! autók digitális chippel ami lehetővé teszi a sávváltást. Természetesen ezek a chippek jóval szerényebb dolgokat tudnak, mint a nagyobb scale Carrera D132/D124 autóknál. Természetesen a sáv váltás és, hogy 3 versenyző játszhat egyszerre 2 sávon, rengeteg lehetőséget rejt magában az ilyen fajta élményt kedvelők számára.

- Digitális: Sávváltás és akár 3 versenyző is játszhat egyidejüleg 2 sávon.
    - Sziréna, villogó fény az autók tetején akár gyárilag is
    - Action pálya elemek (hurkok, ugrató, libikóka)

Néhány Digital 143 tulaj a Digital 132 chippet tette a kocsikba és hozzá kötött a d143 pályához egy D132 vezérlőt (control unit-ot vagy black boxot) hogy tudja az összes olyan funkciót mint nagyobb társaik, pl.: 6 versenyző, Ghost car, üzemanyag funkció, Safety car stb...

https://www.youtube.com/watch?v=ImxNBbyELnA

https://www.youtube.com/watch?v=VRlGURFlmgQ
    Csatolt k Csatolt k
    Utoljára módosítva: tibyy17 által : 2015-10-29 21:52

Senior Member Susitu1 logója
    Hely
    BP
    Hozzászólás
    2.363
    most ez vicc....
    nem lehetett volna az elektromos autókhoz berakni, ezeket a vasútkocsikat???
    mennyi modellezőt érdekel ez a téma? 2-3fő/hónap?
    ez az alja már.......
    a DRÓNBÁRÓ

Hely
    Győr
    Telefon
    20/9805-230
    Hozzászólás
    113
    Szerintem senki sem nyomott pisztolyt a fejedhez, hogy ezt elolvasd. A slotcar nem elektromos rc ezért kapott külön helyet. Úgy ahogy az építő jellegű vélemény és rossz indulatu fikázás sem azonos. Te összekeverted ezt a légiháború topikkal, ez a részleg a slotcart hivatott népszerűsíteni, vagy legalább megismertetni a modellezőkkel, hogy tudják mi a különbség a vasútkocsi és a vájatvezetéses autópálya között.
    Félre ne érts; örülök, hogy legalább hozzá szóltál kedves Susitu és köszöntelek a Slotcar részlegben.

Senior Member Susitu1 logója
    Hely
    BP
    Hozzászólás
    2.363
    Idézet tibyy17 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem senki sem nyomott pisztolyt a fejedhez, hogy ezt elolvasd. A slotcar nem elektromos rc ezért kapott külön helyet. Úgy ahogy az építő jellegű vélemény és rossz indulatu fikázás sem azonos. Te összekeverted ezt a légiháború topikkal, ez a részleg a slotcart hivatott népszerűsíteni, vagy legalább megismertetni a modellezőkkel, hogy tudják mi a különbség a vasútkocsi és a vájatvezetéses autópálya között.
    Félre ne érts; örülök, hogy legalább hozzá szóltál kedves Susitu és köszöntelek a Slotcar részlegben.
    semmi gond Tibyy, de mint a weboldal neve is mutatja RC fórum....ezért egy kicsit fennakadtam, miért foglaljuk a tárhelyet Slotcar-okkal, vélhetően máshol többen néznék...
    a DRÓNBÁRÓ

Hely
    Győr
    Telefon
    20/9805-230
    Hozzászólás
    113
    Teljesen jogos észre vétel. Sajnos itthon nincs igazi slotcar forum, én is szívesebben kergetem a szabadban a T-rexeket, csak az elmúlt hónapokban mikor időm lett volna akkor közbe szólt az ídőjárás és így ráleltem a slotcar-ra ami teljesen időjárás független, és ha kicsit "dizel szaga" is van elég jól ellehet vele ütni az időt. Bánatomra azt vettem észre, hogy egyetlen egy darab index-es forum van slotcarból idehaza amin ömlesztve vannak a postok egymás után. így például a használt de eladó portékák teljesen áttekinthetetlenek és akiket megismertem slot fanokat mind Rc-znek is becsületesen, ezért írtam a forumon a fejlesztési javaslatok részbe ahol nagyon pozitív vissza jelzést kaptam a slot részre (kidierült, hogy páran az rcmodell tagjai közül sem vetik meg a slot-ot). Másnap az adminok jóvoltábol és külön köszönet Aenima-nak ezért megjelent a slotcar. Ez igazából azért történt, hogy jobban összehozza a magyar modellező társadalmat ami azért valljuk be, arányaiban messze elmarad más nyugati országokétól. A slotcar végeredményben remek alternatíva, ha eső, vihar, erős szél miatt nem tudjuk a szabadba élvezni az rc-zést. Én például minden repképtelen modellemet (autók, rc motor) eladtam amióta megvan, mert ha olyan az idő inkább repülök, de ha a természet bekeményít akkor is van mivel modellezni. Megjegyzem a digitális slotkocsik elektronika ügyileg majdnem olyanok, mint az rc modellek, csak a kraftot az áramszedőn keresztül a hálózatból nyerik, sőt van olyan slotcar szett ahol kormányozni is lehet őket. Egyszer minden Rc modellezőnek ki kell próbálnia a digitális slotozást Én fél éve le sem köptem volna egy slotcar pályát, de barátnőm mondta mikor itthon mérgelődtem az időjárás miatt, hogy miért nem veszek egy slotpályát, mert Ő gyerek korában imádott az testvérével slotozni és néha még így felnőtt fejjel is jó lenne. Ezt kicsit vegyes érzelmekkel fogdtam, de pont találtam egy olcsó használt Carrera Evolution szettet DTM kocsikkal és azóta megfertőzött a dolog.

Senior Member BokaPeter logója
    Hely
    Keszthely
    Hozzászólás
    324
    Érdekes , hogy pont most jelent meg a forumon ez a topic. Gyerekkoromban nekem is volt slotcar pályám még csehszlovák autokkal. Most kint voltunk Bécsben a modelbau messén és vettem a gyerekeimnek egy carrera go "kisautós játékot" . Magam is meglepődtem, ugyanakkora örömmel versenyzek velük, mint ha még mindig gyerek lennék. (Bár sosem éreztem megam igazán felnőttnek, és a játékkedv mindig is megmardat bennem) Kicsit sajnálom már, hogy nem digitális a cucc, úgy még izgalmasabb lenne.
    Align T-rex 450 DFC...MPX 330 SC...Durafly Hyper biplane...DEVO 8 táv

Hely
    Győr
    Telefon
    20/9805-230
    Hozzászólás
    113
    Szia Péter!

Köszöntölek a Slotcar részlegben. Én jobban élvezem a digitális átállást, mint barátnőm, neki egy kicsit sokkal közvetlenebb így és még szoknia kell az analóg rendszer után, sávot sem szívesen vált. A legjobban az analóg vezérlőt szerette mikor digitális chippes autók voltak a pályán, akkor nagyon precízen lehetett adagolni nekik a sebességét (és tényleg). Lassan megszokja, hogy a digitális vezérlőn a sebességet szabályozza és nem az áramot.

Member
    Telefon
    06305765633
    Hozzászólás
    95
    Így olvasgatva ezt a topicot eszembe jutott hogy nekem is van egy Carrera go!!! FORMULA COMPETITION-öm, nálunk volt az egyik barátom és elkezdtük keresni. KB fél óra alatt meg is találtuk, összeraktunk valami random pályát és 4 órát le sem tudtuk rakni a kontrollereket

Senior Member Raveace logója
    Telefon
    06705159257
    Hozzászólás
    525
    Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy az analóg változathoz tetszőleges hosszú pályát is össze tudok rakni, esetlegesen más pályák részeiből, vagy csak egy adott hosszúságút képes a táp ellátni.

Köszönettel: Attila
    Xray T4 '17
    Xray T3 '11
    1:5 FG Sportsline 2WD
    06 70 515 9257

Hely
    Győr
    Telefon
    20/9805-230
    Hozzászólás
    113
    Köszöntelek Attila!

Elvileg 8-10 méterenként kell a startpadból vezetékeken átvinni az áramot, mert az össze eresztéseknél azért ellenállásba ütközik az áram.
    Küldök egy linket sok sok képpel hogy hogyan kell gyakorlatban megcsinàlni.
    http://www.homeracingworld.com/powertaps.htm

Oldal: 1 / 10 12345 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve