Oldal: 9 / 9 ElsőElső ... 56789
Eredmény: 81 - 90 (90) összesen

Téma: ALZRC 380 Devil FAST

Senior Member
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólás
    156
    Köszi István a tippet!

Még mindig 36 start! A lakásfelújítás elhúzódott.

Az új kabát viszont elkészült. Esti kikapcsolódásként! Nem egy Fusuno minőség, de nekem bejön. Még a feliratok nincsenek meg, gondolkodom mi is lenne rá való, meg tervezgetem!
    Pár dolgot is kellet venni a beállítások miatt. Kicsit sokalltam a 7000 huf-t egy program box-ért ami csak a gov.store miatt és a bec fesz állításért kell! A lézeres RPM mérő viszont kell!
    Most 72,5 % gáz egyenesen 2614 rpm így egy nyugodt gépet kapok! Tartalék van bőven!
    A gov-ot beállítottam a leírás szerint, remélem működni is fog!

https://drive.google.com/file/d/0B3k...ew?usp=sharing
    SAB Goblin 570, Align T-rex 700E DFC, Brain2, DX7

Senior Member
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólás
    156
    Sziasztok.

Senkinek nincs ilyen gépe, vagy csak nem nyilatkozik róla?
    Megírom az észrevételeimet, hátha valaki olvassa!

Startok: 47
    Pici baleset: leszállás alkalmával picit megdőlt a gép előre, már nem tudtam korrigálni, le volt kapcsolva a motor, és kb 2 fordulatot megtettek a lapátok a betonon! Meglepődtem hogy csak a festék, meg egy picit a lapát éle sérült, semmi komoly. Viszont a kereszttengely ennyitől elgörbült. Az én gyakorló repülésemnek megfelel, még meg nem jön az új.
    Az új szíjfeszítő nagyon jó, sokkal halkabb lett a gép, ami eddig sem volt hangos, de most nagyon finom hangja van.
    A HS-t felvittem 2800 most még stabilabb és a faroktartás is jobb lett, feljebb már nem megyek, mert a repidő rovására menne, meg nekem ez már elég.
    Rendeltem az új főtengelyből az új csapágyházzal együtt. Ebből 2db kerül annyiba mint a régiből egy, igaz most a csapágyházat is meg kellett venni, de így van legalább tartalék, később meg olcsóbb lesz a tengely.
    Elterveztem ha törik a lapát akkor egyből 420 váltok, mert 600 ft a különbség a 380 és a 420 mm lapátok közt. Meg így kapok egy nagyobb gépet is! Persze elsőre itt is lesz némi plusz költség.
    Még mindig azt mondom hogy ez egy nagyon jó gép, nagyon megfizethető, jó minőségű, olcsó alkatrészekkel (Banggood) és rengeteg benne a lehetőség.
    Persze ez csak az én véleményem.

Jelentkezem!

Member
    Hozzászólás
    90
    Örülök, hogy bejött a gép. Nekem is van ilyenem, csak sajnos egy ideje polcon van, mert meghalt rajta a farokszervó. Már tényleg illene újat vennem, rá. Nyár eleje óta áll. Amúgy én is szeretem a gépet, amit tetszik hogy sokkal gyorsabban lehet vele száguldani mint A Trex 550L-mel. Én inkább speed pilóta vagyok mint 3D.

Jól olvasom neked van szíjfeszítő is rajta ? Megéri ?
    ALZRC Devil 380 , Align T-Rex 150X, Align T-Rex 550L , Spektrum DX6

Senior Member
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólás
    156
    Igen van! Szerintem jóval csendesebb a gép tőle. 3D figuráknál( én nem nyomom ) nem ver bele a farokcsőbe a szíj, mellesleg feszít is!

Senior Member
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólás
    156
    Sziasztok.

Startok száma: 94.
    CRASH!
    Igen, ez is meg volt! Úgy 12 m magasból a bal oldalára csapódott. Ki jött a gép egyetlen negatívuma, farok nehéz, nem kicsit. Persze eddig is tudtam és foglalkoztam is vele, ki is egyensúlyoztam, de végül nem raktam bele az órába a súlyt. Kellet volna! Amúgy az én gyári konfigommal és a 1800mah SLS Cube akkuval 114g kell az elejébe a tökéletes egyensúlyért. Igen, próbáltam az akkut előrébb rakni, de az is kevés. Az összes akkumat meg nem szeretném lecserélni, nagyobbakra, meg valószínű akkor is kellene bele súly, mert ugye a nagyobb akku nem csak az orrészt terheli! Nagyon szerencsétlen volt a manőver! Egy viszonylag gyors fordulót, túl fordítottam, és szembe került velem a gép, ami erősen süllyedt! Elkezdem emelni, de nem igen jött, ekkor jött a beidegződés, farokkal felém. Na ezt nem kellett volna! Mivel amúgy is erősen farok nehéz, jött le mint a kő! Arra volt időm, hogy a motort lekapcsoljam, és kicsit elfordítsam, ne farokkal csapódjon be! Ez legalább bejött, a farok sértetlen maradt.
    Check list:
    - fő rotor lapátok 4.000 ft
    - kereszttengely 1.500 ft
    - lapát befogók 5.400 ft ( na ez egy kicsit szíven ütött bár az összes csapágy az árban, de akkor is )
    - rotor holder arm 2.700 ft ( nem tudom magyarul a nevét )
    - főtengely 800 ft
    - servo karok 2db 600 ft
    - servo gear set 2x 3.200 ft
    Összesen: 18.000 ft ( nem kevés nekem! )

Kicsit csalódott vagyok hogy a "rotor holder arm" így leforgácsolta a befogókat, mert ennékül ne fájt volna ennyire a törés.
    Aki ilyen gépet használ, annak nem ajánlom az ALZRC tervezte ÚJ főtengelyt, mert nem pontos! Igaz olcsó 1 db áráért 2 db kapunk ( nem véletlen ) és a csapágyház kiszerelése nélkül cserélhető. Viszont az alsó furat pontatlan, és kóvályog a farok kihajtás szíjtárcsája, nem nagyon kb 1-2mm-t. Még nem tudom milyen rezonancia várható, de én inkább a SAB féle tengelyt veszem legközelebb. Sajnos vettem két csomagot 4 db belőle.
    Viszont a Banngood vásárolt ZOP Power 6s 1800mah akku nagyon jól teljesít, cuponnal 8000 huf-ért! Közepesen erős sport repüléssel 5:30 repültem vele. Ajánlom ár/értékben nagyon jó!
    Szerencsére a Banngood minden van és 700 ft PK általában 8-10 nap alatt itt van.

Addig van időm kitalálni hogyan javítom meg a kabint.
    Ebben kérnék segítséget, hogy az üvegszálas kabint ki hogyan javítja, még nem csináltam ilyet. Vannak lyukak és repedések is!
    Előre is köszönöm.

Képek:
    https://drive.google.com/drive/folde...kx5ZEhaTlJicUE
    Utoljára módosítva: flatland által : 2017-10-16 23:02

Senior Member
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólás
    156

Talking

Sziasztok.

BUÉK!

Startok: 120
    Alkatrészek megjöttek a gép javítva, repült mint régen!
    Nem sokáig! Nem tört össze, csak Jézuska hozott hozzá ajándékot!
    Most már 420 méretű lett a kis ördög. Most 936 mm főrotor mérettel a régi 500-as osztályt képviseli. Tudom kisebb, meg a lapátok is vékonyabbak, meg keskenyebbek, na de mégis, majdnem olyan mintha!!
    Nagyon jól repül, ( sokkal stabilabb )ugyanazokkal a beállításokkal repülöm mint a 380-ast. Fej sebesség 2800 rpm ( jó lenne a 3000 rpm!! ). A SLS 1800mah akkuk viszont a plusz súly és a nagyobb lapátok miatt, kevesebbet tudnak. Most 3:30s tudok repülni velük. Kedves fórumtárstól, tudtam venni, még gyenge sport repülésre használható Turnigy 2650 mah akkukat. Van súlyuk, viszont 4:30s repülök velük. Sajnos a terhelést már nem nagyon szeretik, de még elrepkedek velük. Az új farokkal még jobban farok nehéz lett a gép.Most viszont teljesen kiegyensúlyoztam. Nem lett kicsi a súlya a gépnek! Az SLS és a ZOP akkukhoz 104 g ólmot kellett az akku tálca elejére raknom. A Turnigy-kra pedig 34 g kellett.( végül repüléskor ezeket már nem használom, ennyit megold a Beastx ) A felszálló súlyom így alakult, SLS/ZOP akkukal 1673 g a Turnigy-kal 1723 g , a gép üresen 1200 g. Keresem a megoldást a tökéletes egyensúlyra, sajnos a Goblin kicsit elrontotta a 380/420 CG-ét! Kinti fórumokat olvasva, a megoldás egy könnyű 2200 mah akku lehet, Pulse 6s 2200 mah 45C nagyon dicsérik, vagy egy Gens Ace 2200 mah 45C ez is ugyanaz. Ezekkel 1600 g körülire lehetne vinni a gépet. Tökéletes talán akkor lenne ha a kabint kicsit előrébb helyezem, és így előrébb tolhatnám az akkut. Valószínű ez lesz, mert úgy is rendeltem egy új festetlen kabint, majd azzal megcsinálom. A régi kabin gyantával javítottam és lefestettem, de nem lett túl szép, egy darabig jó lesz! Az új kabinra meg valami feltűnő zöld vagy sárga fólia kerül, minimál desing-al, a lényeg, hogy jól látható legyen.
    Amit észrevettem, hogy a farokcső nem illeszkedik tökéletesen a vázba, kicsit a festékvastagságból vissza kell venni hogy jó legyen. A farok szervó tartóját is kicsit meg kell faragni, mert nem követi tökéletesen a farok ívét, és nagyon összenyomja a csövet, ami hozzáér a vázhoz meg a farok szervóhoz és így nagyon rezonál.
    Igazából ennyi a negatív észrevételem a 420-al kapcsolatban.
    Ma meg volt életem első autórotája is, nem gondoltam volna hogy tudok ilyet, meg azt sem hogy a gép képes rá. A távon a repülés után elfelejtettem lenullázni az időt, és újra repültem vele.Fura volt hogy nem csipog, majd egyszer csak úgy 20m magasan az ESC lekapcsolt, LEHOZTAM, mint ha egy paplanra esett volna, akár csak a Youtube videókon. Őszintén büszke vagyok magamra! Az akku jócskán alámerült, de 0,5 C-vel feltöltöttem és úgy látom rendben van, kicsit az ohm értékek emelkedtek, majd a repülés megmutatja mit bír még! A farokcsövet megcsinálom és majd azt is leírom.

Picit egyedül vagyok a hozzászólásokkal kapcsolatban, de amíg másokat nem zavar én leírom a tapasztalataimat, hátha segítek vele valakinek aki nem ilyen bőbeszédű mint én, csak olvassa az irományom.
    Addig is az újabb képek.
    https://drive.google.com/drive/folde...Jf?usp=sharing

Senior Member
    Hely
    Győrzámoly
    Hozzászólás
    348
    Hello!

De jó, hogy nem csak nekem van Devil 420-om. Már hónapok óta össze van rakva, de idő hiányában csak most hétvégén tudtam berepülni. Az ESC-t valószínű nem jól állítottam be mert a fej sebesség csak 2250 lett, így elég gyengécske szegény.
    A döntött főrotor elég jól megtréfált, sajnos kétszer is leért kicsit a farok, másodikra kicsit cikcakkos lett a vége, így már rezonál, a BRAIN mentési funkcióban is bedől, úgyhogy most várom az új farokrotrokat.
    Ami nagyon tetszik, a t-rex 500 al szemben, hogy nagyon csöndes, semmi rezonanciája nincs. A t-rexen a brain mentés módban erősen bedőlt, pedig ott is minden baolnszolva volt.
    Repülési tudásom nem túl nagy, nyolcasok, néha remegő lábakkal loop.
    Az ESC governor beállításainak már utána olvastam, a gyakorlatban kiderül, hogy meg értettem e. Jó lenne ha nekem is meglenne a 2800 as fej sebesség.

Néhány starttal, és az én repülési tudásommal egy nagyon jó helinek tartom, és mellesleg az ára sem vészes. Jó áron vannak hozzá pótalkatrészek.

Egy gyenge alkatrészt találtam építés közben, a szervó és ciklikus közötti tolórúd a gömbfejre pattintás közben elrepedt. Ebből rendeltem egy eredeti goblin készletet, ezen kívül minden más alkatrész ALZRC.

Senior Member
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólás
    156
    Szia.

Éreztem én, hogy van ebből a madárból több is!
    Én a 2250 rpm nem igen repülnék, itt menteni már nagyon nehéz. (bár vannak akik művészien űzik a low rpm stílust)
    A gyári konfigod van, Hobbywing Platinum ESC-vel akkor valószínű nem tanítottad meg neki a full gázt!
    A GOV-hoz viszont meg kell venned a BOX-ot, mert csak azzal tudod átállítani a GOV Store módba, meg a szervók feszültségét is, ha esetleg 8,4 V hajtanád őket, mert alapban 6 V vannak!
    Pici segítség itt: https://www.youtube.com/watch?v=e18FO87SBE0
    Egyébként 90% GOV-nál már 3400 rpm- forog! Nálam 76% gázegyenesnél már meg van a 2800 rpm!
    Az alapban döntött gép megviccelt engem is. A lapátokat párszor én is "megreszeltem". Most rendeltem Align karbon lapátokat.
    Rezonancia nálam is van, most sikerült a farokcsövet végre rendesen rögzíteni. A festékréteget kellett teljesen lecsiszolnom hogy megfelelően illeszkedjen, meg a farokszervó tartót ívbe csiszolni. A gond az hogy a gyári 380 tartója a 380 farokcsövet követi, de a 420 farokcsöve kicsit "ducibb" és nem illeszkedik rendesen! Kinti fórumokat olvasva is előjön a probléma, de könnyen orvosolható volt. Gondolom a gyári 420 nincsen ilyen probléma.
    Nálam a csapágy cserék ideje is eljött. Főleg a farok tengely 4 db peremes csapágyai érettek meg a cserére. Még 380 méretnél kaptak egy pofont, meg jó adag sarat, már ezek állapota is rezonanciát okoz. Egyúttal cserélem a farokbefogók, főtengely, és a fő rotorbefogók csapágyait is EZO csapágyakra.
    Én nagyon szeretem ezt a gépet, sokáig meg lesz.

Milyen akkuval repülsz és menyi a repidőd?

Senior Member
    Hely
    Győrzámoly
    Hozzászólás
    348
    Szia!

Gyári konfiggal repülök. Valóban nem tanítottam meg rendesen a szabályzót. Most olvastam utána, hogyan kell, meg hogy mit jelent a 2 gov fajta. Van program boxom, csak időm nem nagyon.
    Több akksim is van: 1800 as ZOP power amit ALZRC-nek árulnak, 2200 as infinity, 2700 as nanotech, 2700 as zippy compact.
    Az alacsony fordulattal, 4 perc repkedés, lebegés után 900mA ment vissza az 1800-asba.
    Rezonancia a farokrotor megdarálása után lett, addig tökéletes volt.
    A carbon lapáttal az a baj, hogy azonnal szétrobban olyan leéréstől amit a műanyaggal műveltem Meg jó, hogy szíjas, mert cserélhettem volna a kúpfogasokat.
    Rendeltem hozzá 2mm-es carbon farok kitámasztót, hátha az is segít. Meg meg kell szokni, hogy kicsit előre döntve kell leszállni.
    Akarok majd goblin quick konnektort venni, abba majd bekötöm a telemetriát, aztán nem kell a stopperrel bajlódnom, akkufesz alapján szállok le. Előnyösebb lesz ennyi különböző akku esetén. Amúgy infinity 2200-as tervezek még venni a jövőben.

Senior Member
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólás
    156

Ördög 420

Sziasztok.

Jó régen nem írtam.

Szóval 196 start van az Ördögben.

A mai nap balesetet szenvedett. Ez volt a 4. törése a gépnek. Hát igen, ez még mindig a tanuló gépem és az is marad!
    Jelenleg tört a boom, farok tolórúd, főlapátok, főtengely, keresztengely , főlapát befogó 1db, csapágyak, és 1db lesszáltótalp.
    A fő lapát befogón kívül mindenem volt itthon, így 380-as ként repülhetett is volna tovább.
    Már nem veszek hozzá 420-as alkatrészeket, mert a Goblin 570 projektre koncentrálok. Most csak a főlapát befogót rendelem meg, hogy tudjak repülni.
    A következő törésnél, ami remélem sokkára lesz, majd eldöntöm hogy 380 vagy 420 lesz belőle.

Amúgy a gép még mindig tökéletes, a kemény törések ellenére is nagyon strapabíró. Például a Tarot letörő szervókaroknak hála, a szervók még 1x sem sérültek.
    Hihetetlen de a farok tengelyt még nem kellett cserélnem. Egyszerűen nem hajlik el.
    A farok befogót kicseréltem, az új farokbefogóra ami 1mm-el nagyobb csapágyakat használ és sokkal robusztusabb és precízebb darab mint a régi.
    Minden rezonancia megszűnt a farokban. Sokkal csendesebb lett.
    A farokcső, szerintem nem túl jó megoldású az egy ponton lévő felfogatás miatt, eltud mozogni jobbra-balra. (a Goblin is)Én felűről, mindkét oldalon a gyári furatokba tekertem 1-1 db csavart, ami finoman neki ér a boom-nak így 100% rögzíteni lehet az oldalmozgások ellen. Így teljesen megszűnt a rezonancia.
    Mivel csapágyat kellett cserélnem a swasplate-ben így már az űj központosítottra cseréltem, én nem érzek különbséget, viszont a régi leveler így már nem használható hozzá, így kis modolással másikat csináltam.
    Meg kellett oldanom, hogy ne keljen, vagy csak minimálisan súlyoznom az órát a rossz CG miatt. (engem zavart)
    Fogtam a kabint és 15mm -el előrébb hoztam, így az akkuk előrébb tudtam elhelyezni. A Zippy-kre nem kell súly, de az SLS-kre még 40g kellett.
    Ezzel már együtt tudok élni.
    Jelenleg nem ez a legszebb gép, kicsit a kabin már viseletes, de a többi egyben van.
    Még sokk száz start lesz benne.

IMG_20181104_131534.jpgIMG_20181104_131839.jpg

Oldal: 9 / 9 ElsőElső ... 56789

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve