Oldal: 1 / 10 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (91) összesen

Téma: Éjszakai repülés

Éjszakai repülés

Egy ideje mar erosen gondolkodom a teman, foleg az eljovendo hosszu teli estek fenyeben...

Bar nemelyek szerint ertelme nincs, feelingje azert biztosan van. Nem is beszelve az elonyeirol.
    Gyakorlatilag szinte barhol megrendezheto egy verseny es nem kell tartani attol hogy barkit is zavarnank.
    Akar munka utan is megoldhato, nem kell felaldozni a hetveget.
    Hatranyai is vannak, pl. nehezebb megtalalni az elhullott gepeket

A megvilagitast tobbfele modon meg lehet oldani, akar allo fenyszorokkal, akar a gepen elhelyezett lampakkal.
    Ezek is szorhatnak a lathato tartomanyban es azon kivul is.
    A versenyekhez az altalanos megoldas inkabb a kulonbozo 5-10W koruli LED modulok (lathato feny) hasznalata.

A sajat megoldasomnal a legfontosabb szempont az volt hogy a gepnek egyaltalan ne legyen lathato fenykibocsatasa.
    Az adott technologia miatt (940nm) a megvilagitas meg nem eleg eros, igy a megvilagito infra modulbol hamarosan ketto lesz a gepen.
    Azt kell mondjam hogy igy a gep inkabb alkalmas megfigyelesi feladatokra mint versenyzesre, de a ketto nem zarja ki egymast.
    Az fpv kamerat nemsokara le kell cserelnem mert idonkent vakon repultem, de hamarosan keszen allok

Mivel az infravoros technologiai megoldas nem mindenki szamara elerheto ($) es ertheto, igy egyelore maradna a sima LED-es
    megvilagitas, bar a tenyleg profi versenyek mehetnenek kesobb a tok sotetben, igy valoban senkint sem zavarnank vele.

Es ne feledjetek a nagy tesvert se, aki figyel. Bar egyelore ugy nez ki hogy nem lesz teljes tiltas az fpv-re, ez a jovoben gyorsan megvaltozhat.
    Es abban az esetben egy ilyen megoldassal nem kene lemondani a kedvenc hobbinkrol sem.

Ki mit gondol errol?
    @versenyszervezok: nos?

Senior Member
    Hely
    Szabadbattyan
    Telefon
    703607687
    Hozzászólás
    553
    Sztem ha erzekelik hogy ejjel is tud menni megnagyobb felelmet fog kivaltani (talan ertheto is) a masik hogy hagyomanyos technikaval jonak mondhato ha 15 en vgyunk egy versenyen akkor egy ilyenen?
    Reszemrol velem ne szamoljatok de sok sikert!
    QAVR FPV, 5.8Ghz , FatShark Dominator V2, Taranis XD9 Plus, Sbach 342, Acromaster, Phantom FX-61 FPV, Dynam Erazor 450, DJI Mavic pro, Vaterra Twin Hammers

Senior Member Zsolteeka logója
    Hely
    Nyergesújfalu
    Hozzászólás
    1.189
    Kihagyom, köszi.
    Lájkold az FPVRace Hungary Facebook oldalát!

Senior Member Luc logója
    Hely
    Vácszentlászló
    Telefon
    +36203603728
    Hozzászólás
    1.635
    Jaj de nyuszik vagytok, milyen vicces lenne vakon nekirongyolni a fának.
    Ha nem lennének már ilyen hűvösek az esték én igent mondanék, na de majd nyáron remélem visszatérünk rá.

Üdv Luc
    A kisfiút a felnőtt férfitól csak a játékaik ára különbözteti meg!

Senior Member capriv6 logója
    Hozzászólás
    465
    Szia

Én már tavaly repültem este, nagyon leszükül a látótered és elég izgi.de.....
    Kihagynám én is..
    (nincs kedvem este idegeny helyen a mobiust keresgetni)

Támogató pistike75 logója
    Hely
    Leányvár
    Hozzászólás
    732
    En altalaban minden baromsagban benne vagyok, ebben is, de max 1x. Elvezetesebb latni, es ugy repulni, es nem kapok 2x ennyi kimenot, hogy nappali meg ejszakai versenyekre is jarjak

Senior Member atilllla logója
    Hely
    Budapest XIX.
    Hozzászólás
    1.124
    Nálam is készül a fényvető a masinára. Bár én a látható fény mellett tettem le a voksom.
    Versenyezni szerintem nincs értelme, egyelőre, de ha elkészül egy közös esti repkedésben/kergetőzésben benne vagyok!

https://www.youtube.com/watch?v=MwphUep2Vl8

Ilyesmit tervezek. A srác 10 db 10w-os ledet tett a gépére, ez már nappali fényt tol. Nálam egyelőre 2 db 10w-os led lesz, szerintem ez is elég lesz hozzá, és még fogyasztásban is elmegy.

Robi, ha publikus tehetnél ki fotót a masináról :-) Milyen világításod van?

Úgy vettem észre, hogy a cmos kamerák jobban látnak a sötétben mint a ccd. Nekem van egy olcso cmosom, és jobb mint a sony ccd.

De vannak még ígéretesebbek is bár nem olcsón.
    Pl ez.
    http://www.surveilzone.com/0.00008lu...-camera-cc1564
    Utoljára módosítva: atilllla által : 2015-10-28 10:47

Igen, a CMOS jobban lat mint a CCD nalam is pont ez a bajom. Az emlitett 0.00008LUX kamera mar uton van, ha megerkezett tesztelem es meselek.
    A 2x10W teljesen okes. Az en gepemen most egy 940nm 16W modul van es lesz melle meg egy hetvegeig ha lesz ra idom. A fogyasztas alig csokkent
    ezzel, persze csak 4 perceket repulok az 1300-as akkuval igy nem sokat szamit.

Extra foto nem kell, a sima 250-est hasznalom, a modult meg felszijazom az aksim hatara
    Csak az fpv kamerat csereltem a gepen egy IR-esre.

A lathato feny teljesen jo, a 780nm IR meg jobb, azzal allatokat is nezegethetsz este a tok sotetben a mezon...

Kar hogy egyelore nincs igeny ejszakai mokazasra, kesobb majd ugyis mindenki rajon hogy ez jo es tolni fogja.
    Ugyanez volt a helyzet a mikro gepekkel is meg 1-2 eve, kutyat sem erdekelte most meg kezdenek az emberek ilyeneket epitgetni.

Támogató pistike75 logója
    Hely
    Leányvár
    Hozzászólás
    732
    Idézet icahone eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen, a CMOS jobban lat mint a CCD nalam is pont ez a bajom. Az emlitett 0.00008LUX kamera mar uton van, ha megerkezett tesztelem es meselek.
    A 2x10W teljesen okes. Az en gepemen most egy 940nm 16W modul van es lesz melle meg egy hetvegeig ha lesz ra idom. A fogyasztas alig csokkent
    ezzel, persze csak 4 perceket repulok az 1300-as akkuval igy nem sokat szamit.

Extra foto nem kell, a sima 250-est hasznalom, a modult meg felszijazom az aksim hatara
    Csak az fpv kamerat csereltem a gepen egy IR-esre.

A lathato feny teljesen jo, a 780nm IR meg jobb, azzal allatokat is nezegethetsz este a tok sotetben a mezon...

Kar hogy egyelore nincs igeny ejszakai mokazasra, kesobb majd ugyis mindenki rajon hogy ez jo es tolni fogja.
    Ugyanez volt a helyzet a mikro gepekkel is meg 1-2 eve, kutyat sem erdekelte most meg kezdenek az emberek ilyeneket epitgetni.
    Szerintem nem a mókafaktorral van a probléma, hanem azzal, hogy az emberek nem akarják sem rommá törni a gépüket, sem elhagyni Utóbbit pláne nem.

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.736
    és lehet lesz hozzá ettől olcsóbb hőkamera is
    http://www.readymaderc.com/store/ind...oducts_id=4504

ezzel ha elég gyors az ember a másik gépe is utánkereshető míg meleg az akksija
    FPV forever

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Oldal: 1 / 10 12345 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva