Oldal: 3 / 10 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (91) összesen

Téma: Éjszakai repülés

Kiemelt fórum támogató ITEM logója
    Hely
    Szombathely
    Telefon
    PI@311299908
    Hozzászólás
    3.112
    "képesnek kell lenniük az általuk bejárható magasság és légtér automatikus korlátozására."

Igen, a dzsunka kínai kopterek,majd biztos teljesíteni fogják ezt az apró kivételt.
    HD FPV \\ DJI Digital FPV System (AIR unit + camera+ Digital Goggles + Remote)
    Futaba 16SZ - TBS Crossfire - Fürkész -
    HD Ground Station -

Kicsit eltertunk a tematol.

Amugy nem ertem miert okozna gondot megtalalni egy gepet ejjel. Csipogo igy is van midegyiken.
    Raadasul egy nagy fenyereju LED-et sem nagy kunszt felszerelni, ami egy kapcsoloval bekapcsolhato.
    Ertelemszeruen az ejfeli repules foldkozelben tortenik, epp a terulet bevilagitasa miatt. Tul messzire meg senki
    sem menne vele, mert minek.

Speciel ami a hiszteriat illeti, keresgelek mar egy ideje olyan megoldast ami csokkentene a rotorzajt.
    A motorokat pedig le lehet cserelni sokkal halkabbakra is.
    Ettol fuggetlenul ha nem lakott teruleten repul az ember senki sem fog megijedni, ha megis van ott valaki
    fogalma sem lesz mi repult el a kornyezeteben, ezert nem feltetlenul "dronra" fog gyanakodni.
    Kiveve persze ha valaki UFO-szeruen kivilagitott geppel repul, ami nagy divat manapsag.

Ami engem illet sokszor estig munkaban vagyok igy nappal ki sem tudnek menni repulni.
    Az ejszakai repules pedig nem korlatoz idoben, ha jo a technika a gepen.
    Ezenkivul ejjel sokszor latni olyat is amit nappal nem (ejjeli allatok pl.)

De a legfontosabb szempont, hogy hiaba akarok barmelyik (nappali) napszakban kimenni egy jo kis parkba, mindig van ott valaki.
    Vagy kutyas vagy gyerekes vagy akarki. Ejjel ennek az eselye nullahoz kozelit igy nyugodtan megrepulhetek ilyen helyeket is.

Senior Member Zsolteeka logója
    Hely
    Nyergesújfalu
    Hozzászólás
    1.189
    Kiveve ha egy alkalmi legyottot orokitesz meg eppen, mert erre pl van esely.

Tapatalk-kal küldve az én LG-D855-el
    Lájkold az FPVRace Hungary Facebook oldalát!

Senior Member atilllla logója
    Hely
    Budapest XIX.
    Hozzászólás
    1.124
    https://www.youtube.com/watch?v=9MVMVtRfhbY

Ez alapján a felvétel alapján igen meggyőzőnek tűnik ez a kamcsi. :-)

Nagyobb is a szenzora mint a többinek. Vajon napfényben is használható?

Moderátor csomy logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.325
    Habár nem fogok bele invesztálni, de átérzem icahone ötletét. Tényleg nyomasztó, hogy már 4 után kezd sötétedni. Szerintem jó ötlet.

Hasznalhato napfenyben, van rola egy csomo video a YT-t. CC1564-re keress.

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.344
    Idézet icahone eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hasznalhato napfenyben, van rola egy csomo video a YT-t. CC1564-re keress.
    Napfényben nem a legjobb a képe. De ez lehet, hogy az objektívre maszekolt infraszűrő miatt van.
    Ha valakinek lenne ilyen és megnézné, a többi kamera képszenzorára is van ragasztva egy üveglap? Mintha az is infraszűrő lenne, de persze az nem lehet. Kérdés kell-e rá, és hogyan lehetne róla leoperálni?

Amúgy én egy ilyen zoom objektívet tervezek rá, amiben van ki-be kapcsolható infraszűrő:
    http://www.ebay.com/itm/M12-02812ICR...EAAOSwcwhVJ3nj
    Elvileg a kamera tudja kezelni. Persze nem a gépre, inkább éjjellátónak.
    Csatolt k Csatolt k
    Utoljára módosítva: bla által : 2015-10-29 20:44

Senior Member
    Hely
    Budapest-Érd
    Telefon
    06308486067
    Hozzászólás
    605
    Ezt még tavaly kipróbáltam, nagyon más érzés. A szél fújta a port, becsillogott minden a kamerába. Viszont nagyon komoly, hogy semmi sem látszik a kopterből, csak a hangja hallatszik, a 20 wattnyi infrafény viszont elég. Ebből van 4 darab: http://megaled.hu/hu/webshop/power-l...v-850nm-detail

https://www.youtube.com/watch?v=9HBOPnPGORM
    0630/8486067

Ez a nagy kulonbseg, a 4 darab 850-ed LED osszesen 1W (bemeno ~12W) koruli feny teljesitmenyt tol ki magabol,
    a 940-es modul amit hasznalok meg 3.7W-ot (bemeno ~15W). A te megvilagitasod megis erosebbnek tunik mert a kamera joval erzekenyebb a 850nm-re. Az arany nagyjabol 4:1 vagy rosszabb.

Senior Member atilllla logója
    Hely
    Budapest XIX.
    Hozzászólás
    1.124
    Ennek nem kell step down converter 4 cellához, és talán elég belőle 1 is. Kár hogy ilyen drága...

http://www.ebay.com/itm/20W-15-18V-W...J7hWPpIbYdHGZQ

Oldal: 3 / 10 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve