Oldal: 308 / 311 ElsőElső ... 208258298304305306307308309310311 UtolsóUtolsó
Eredmény: 3.071 - 3.080 (3106) összesen

Téma: Segitség - Segitség : Kezdők kérdéseit bátran ide! :-)

Junior Member
    Hozzászólás
    1
    Sziasztok! Mi a véleményetek erről az autóról ? HPI Firestorm 10T 2.4GHz RTR kezdő autónak venném.
    http://shop.modell.hu/hpi-firestorm-...hz-105866.html

Senior Member
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    06704271751
    Hozzászólás
    175
    Üdv! Lehet már kérdezték de egy nitrós motorról hogyan tudom megállapítani az állapotát? Legfőképp hogy kompresszió szintjén hogy áll?
    Előre is köszönöm!
    TA-03F<br />CC-01 Pajero

Senior Member gst logója
    Hozzászólás
    857
    Ha nagyon könnyen jár a berántó akkor már a végét járja pl. Van egy gyorsteszt , hogy ha feltudod emelni a kocsit a berántónál fogva akkor még használható, ezzel csak annyi a baj hogyha túl volt szívatva a motor vagy ha régóta nem ment és belekötött a az olaj akkor hamis eredményt hoz a teszt
    Az igazi teszt az, hogyha be tudod rendesen állítani a motort, van alapjárat szépen veszi a a fordulatot és nem áll le a motor azonnal ha bemelegszik, ugyanis a hőtágulás miatt hamar elmegy a kompresszió ha már nagyon megvan kopva a moci.

De itt kérhetsz akár telefonon is részletesebb segítséget: http://www.sgmodell.hu/content/11-szerviz
    Utoljára módosítva: gst által : 2017-03-11 00:27
    Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

Senior Member
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    06704271751
    Hozzászólás
    175
    Idézet gst eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha nagyon könnyen jár a berántó akkor már a végét járja pl. Van egy gyorsteszt , hogy ha feltudod emelni a kocsit a berántónál fogva akkor még használható, ezzel csak annyi a baj hogyha túl volt szívatva a motor vagy ha régóta nem ment és belekötött a az olaj akkor hamis eredményt hoz a teszt
    Az igazi teszt az, hogyha be tudod rendesen állítani a motort, van alapjárat szépen veszi a a fordulatot és nem áll le a motor azonnal ha bemelegszik, ugyanis a hőtágulás miatt hamar elmegy a kompresszió ha már nagyon megvan kopva a moci.

De itt kérhetsz akár telefonon is részletesebb segítséget: http://www.sgmodell.hu/content/11-szerviz
    Köszönöm a segítséget!
    Ezt már hallottam, de ez a gyorsteszt azért függ az autó tömegétől is, meg ahogy elnéztem a berántók spulnija sem egyforma átmérőjű, ami megint fals eredményt hozhat. Ráadásul jelenleg nincs autóban a motor.
    TA-03F<br />CC-01 Pajero

Member
    Hozzászólás
    90
    Sziasztok!
    Valaki megtudná mondani milyen márka és típusú ez az autó? ;

Senior Member
    Hozzászólás
    169
    Sziasztok!
    Jó pár évvel ezelőtt léptem én is a modellezők körébe, egy Hobbytech STR8 T2 típusú 1:8-as Truggyy-val. Imádom a gépet, szépen össze is szedtem hozzá minden olyan dolgot, amit fontosnak találok, és minden részét újra hézagoltam, ami lötyögött. Most szerintem patent a kis gép, de egyenlőre van egy probléma vele, amit nem tudok megoldani.
    Bemelegítés után, mikor elkezdek vele játszani, egyszerűen szólva irányíthatatlan. Kis földes úton játszogatok vele, ahol a kerekek ki tudnak pörögni, mert poros és apró kavicsos. Ilyenkor, ha látom hogy elmegy egyik irányba, akkor ugye ráhúzom a kormányt, de látszólag nem javul a helyzet, mert ugyanarra folytatja az árok felé az útját. Ráhúzom jobban, és egyre jobban ugyebár, mert látom hogy kell még, de olyankor meg egy idő után túlreagálja a dolgot és elfordul irreálisan sokat arra amerre elvileg kellett eredetileg már az elején. Csak ugye korábban kellett volna irányt változtatnia és nem annyira.
    Gyakorlatilag egy olyan úton, ahol ki lehetne próbálni mekkorát gyorsul az autó, nem csinálok mást, mint kacskaringózok.

Miért lehet ez szerintetek? Hogy lehet ezen segíteni? Lehet egyáltalán? Füves terepen ez a jelenség mérséklődik, mert jobban tapadnak a kerekek, de ott is megmarad a probléma.

Köszönöm a segítséget!

Senior Member Drazsé logója
    Hely
    Moha
    Telefon
    06/30-4négy6-97-67
    Hozzászólás
    732
    Elsöre megprobälnek egy mäsik kerekszettet. Olyat ami inkäbb offroadra valo, es neve is van a märkänak (AKA, proline, Louise) nem valami noname gagyi tescosgumi.

Emellett megneznem, hogy a kormänymü megfelelö e. Lehet hogy szorul es a szervo erölködik. Ne akadjon, ne legyen akadäly. Ha ez sem segit akkor egy mäsik tävszettel ki kene probälni az autot. Ha javul akkor valami täv/vevö hiba lehet. Esetleg szervocsere is szobajöhet ha valami lassu alapszervoja van. Eselyes az is, hogy kuka.

Hely
    Moha
    Telefon
    06/30-4négy6-97-67
    Hozzászólás
    732
    hasonlo tapasztalatom volt 1:10 sct-vel jätszoteri murvän hasznält proline caliber gumikkal. Nem fogott semmit arra driftelt meg csuszott amerre akart. Egy gumi nem alkalmas minden talajra. Lehet, hogy csak ennyi a baja.

Ja es megneznem a kerekdölest es a szettartäst is, plusz szervo alaphelyzetben a kerekek szettarrtäsät a pärhuzamoshoz kepest. Ha el van ällitva akkor be köll löni kb a futomüvet. A trim ällitäsokat is nezd ät a täviränyiton.
    Utoljára módosítva: Drazsé által : 2017-06-06 01:00

Senior Member
    Hozzászólás
    169
    Értem a tanácsokat és köszönöm!
    Közben kaptam egy olyan ötletet: A mostani szervómnak elég nagy az áramfelvétele és én 2 cellás Li-Ion akkupakk-ról hajtom.
    6 Voltra van beállítva egy pici áramkörön keresztül és így lehet hogy kevés neki az áram. Olyan tanácsot kaptam, hogy a 28 kg-os szervó tápfeszültségét kössem be direkt az akkuról, mert az mehet 7,2 Voltról és így hogy direkt fogja kapni, az áramfelvétel sem lesz korlátozva a kis áramkörrel. A vevő maradhat 6 Volton és a szervó vezérlése. Állítólag így erősebb lesz a kormányzásom.
    A futómű geometriát egyébként állította Miki a Szombathelyi modell boltban. Azt mondta így jó kell hogy legyen.

A gumikon mindenképp gondolkodom, de kellene elrekeszteni rá egy kis pénzt. Nem mindig szánok rá nagyobb összeget, ezért a gumi kicsit még várat magára. De idővel mindenképp meglesz. Esetleg abban fogadok még el tanácsot, hogy milyen mintában kell gondolkodni? V alakú traktor mintát nem merek venni rá ami a Monstereken van. Valami apróbb kellene nem?
    Köszönöm!
    Utoljára módosítva: Truggy2002 által : 2017-06-08 09:35

Hely
    Moha
    Telefon
    06/30-4négy6-97-67
    Hozzászólás
    732
    Én nem csináltam még direktbe kötést szervóval, fogalmam sincs hogy lehet azt megoldani. De egyszerűbb, ha a távod lecseréled olyanra, aminek 7.4V-ot bír a vevője és akkor nem kell BEC (kicsi áramkör) a kocsiba.
    Ami nálam van: LiFePo4 akkupakk, 2 cellás, ez 7,2V fullon és 6,6V merítés közben. Ezt még elbírja a vevő, mert a legtöbb 6V-os vevő is túl van tervezve, a jobbak (mint pl Futaba) meg alap, hogy túlméretezettek. Nem olyan, mintha Lipo lenne, de jóval gyorsabb mint 6V-ról. És merítés közben folyton 6,6V-on van, és csak nagyon a végén zuhan be. Szóval ez egy alternatíva ha nem sikerül megoldani.

Kerékből tudom ajánlani szintén a Bicskei Mikinél kapható Louise Truggy kerekeket. Nekem jelenleg Luise Turbo van a truggyn és marha jó. Meg olcsó is.
    Vagy ha jobbat és drágábbat akarsz, akkor Proline Blockade/Caliber ami itthonra jó. A lényeg, hogy neked tetszen és menjen is vele az autó. Van aki a monster mintát kedveli, vannak akik a klasszikus apró bütykös/tüskés truggy kerekeket.

Esetleg egy jelképes összegért megválok a sokat használt Proline Caliber szettemtől, ami még kopottan is jobb mint némely gyári kerék.
    HotBodies Lightning Stadium Super Sport

"Amíg a Föld kerek, mindig lesznek ricerek."

Oldal: 308 / 311 ElsőElső ... 208258298304305306307308309310311 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve