Eredmény: 1 - 10 (10) összesen

Téma: F1s

Senior Member
    Hozzászólás
    347

F1s

Sziasztok!

A FAI jóvoltából alakult egy új kategória. Igaz annyira nem is új mert itthon F1E néven fút a dolog. Nálunk a co-s modellek az alapja. Sajnos most már ezek a gépek nem felelnek meg, mivel ott nagyobb a szárny fesztávja. Szerintem egy kis átépítéssel meg oldható a probléma.
    Személy szerint nekem tetszik ez a dolog és gondoltam építek ilyet. Nézelődtem a neten és elég olcsón kihozható a dolog, már ami a meghajtást érinti. Egyedül az időzítővel van gondom. Valami egyszerű vezérlő kellene hozzá. Itt jön a kérdésem. Csinál e még valaki olcsó mechanikus vagy elektromos időzítőt. A szabály szerint elég lenne két funkció. Motor le áll és DT. Más automatikus vezérlés nem megengedet. Az olcsó azért lenne jó, mert talán alkalmas lenne a kategória az utánpótlás nevelésre.
    Szóval ehhez kéne valami ötlet, tanács.
    Addig is egy rajz hozzá és egy angol és egy német szabályzat kivonat. Ha valaki megosztaná velünk magyarul is az jó lenne. Nem minden része tiszta teljesen.

Csak szeretném megosztani,de valahogy a pdf -t nem sikerül beilleszteni.
    Ehhez is kéne egy ötlet.
    Üdv:

Senior Member
    Hozzászólás
    836
    Szia!

A Bánkis diákok F1Q repülői már évek óta kétfunkciós órával mennek.
    Az indítógomb nyomogatásával lehet programozni a motorjáratot és a leidőzítést is, nem kell hozzá programozó. RCDT is csatlakoztatható hozzájuk.
    Teljesen olcsó.
    Üdv: B.
    Ajánlott linkek:
    http://www.starlink-flitetech.com/e-36
    http://www.bmjrmodels.com/free-flight/e-36
    http://www.texastimers.com/
    http://www.pearlfreeflight.com/Buy.html
    Itt vannak rajzok:
    http://www.pearlfreeflight.com/Super_Pearl_plans.html
    Utoljára módosítva: Buddha által : 2015-11-04 11:42
    Futaba FF9 Super
    Frsky telemetry
    Windy
    Pike Perfect Electric
    MMSZ 4098

Senior Member
    Hozzászólás
    347
    Szia!
    El is felejtettem ezt az órát. Azt hittem, hogy már csak a másikat csinálod.
    Ha lehet, akkor kérnék belőle és árat is. A szokásos módon rendezném a dolgot.
    Köszi a linkeket, ezeket néztem én is.
    Üdv:

Senior Member gyr logója
    Hozzászólás
    347
    Kedves Szaffibetti!

Pontosítok. A kategória valamikor az ezredforduló környékén járt a csúcson. A " kitalálása 1998-99-re tehető. Czifra Lajos, és Horváth György fejlesztették ki. Valóban úgy jött létre, hogy az F1-K CO2-es modellbe próbaképpen elektromotort szereltek. Lett máig érvényes ideiglenes magyar szabályzata F1-KE néven. Ez bevált, és kezdetben gyerek kategória volt. 10-15 induló is volt versenyenként. ( Ekkor még volt három fordulós diákolimpia, és a serdülő OB-n is szerepelt, továbbá mi a Mátra, később Ipoly Kupa néven futó versenyünkbe is felvettük.) A bázis a Budapesti Modellező Egyesület volt. Foglalkoztak még vele a Ciszterci gimáziumban, Gyöngyösön, Debrecenben, és Balassagyarmaton. ( Elnézést, ha valkiket kifelejtettem. ) Sajnos előbb Gyuri bácsi hagyott itt minket, majd Lajos bácsi is. Ő már korábban betegeskedett, a klub az ismert módon leépült, és a gyerekek elmaradtak. A debreceniekkel azonban felismertük, hogy ez egy jobb sorsra érdemes kategória, ezért ők a két fordulós Termál Kup elnevezésű versenyükbe felvették. Később kiderült, hogy a kategória megmentése szempontjából ez részükről egy karitatív cselekedet vot. Az őszi forduló hagyományosan már évek óta az országos bajnokság is. Ők bevezették, hogy felnőtteknek is tartanak versenyt, illetve külön értékelik őket, és csapat verseny is van, ami izgalmassá teszi a dolgot. Kezdetben az időzítés gyújtózsinórral történt -a motorjárat is- de ez a kis egyenáramú motorknál még megfelelt. Én és a debreceniek hoztuk be, a mechanikkus órás időzítést.Az erőforrás még mindíg egyenáramú motor volt. Ez már pontos, és jól karbantartott és kezelt óra esetén megbízható volt. Majd 2004 -ben elkészült nálunk a programozható elektronikus időzítő, később a hozzá való RCDT is. Ezt lehetővé tette a három fázisú motorok beépítését. Sajnos ezen már túl szaladt az idő, így már beszéltem Buddha Kollégával, hogy az ő szerkezetére állunk át. A honlapomon a www.gyr.mlap.hu az Események rovatban találsz sok képet a versenyekről, és láthatók rajta a modellek is. Itt 2011-ig vannak dokumentálva az események, de a betelt tárhelyet kibővítettük, majd a frissítássel hamarosan "utolérjük" magunkat. Végül még annyit: Ez egy igazi motoros kategória -főképp amióta a három fázisú motorokkal repülnek- így előjönnek annak minden buktatói, ráadásul könnyű és kicsi a modell. Ha jól be van állítva, és még egy kis termik is van, akkor "brutálisan" repül. Ebből aztán következnek a további problémák.

Senior Member
    Hozzászólás
    347
    Szia Gyr!

A sok jövés-menésben csak most van időm reagálni.
    Jó volt olvasni a történelmi áttekintést és a képgaléria is jó. Anno csináltam a leánynak is egyet csak még nem sikerült igazán megreptetni.
    Uram Tomi hatására készült mert annyit beszélt róla.
    A vezérléssel kapcsolatban Buddha kollégával vettem fel a kapcsolatot. Ha kész lesz, akkor rakok fel róla pár képet. Hátha másnak is megtetszik a dolog .
    Addig meg rendelem a motort, szabályzót meg a többit, amit nem bírok meg csinálni.
    Üdv.

Senior Member gyr logója
    Hozzászólás
    347
    Kedves Szaffibetti!

Milyen korú a kislány? Sajnos a mezőnyben az ifjúsági korúak száma háromra apadt, nagyon kellene a frissítés. No és jöhetnének mások is! Ma számoltam, 2000 óta a huszadik ilyen modell készült el nálunk a közelmúltban. A legelső is meg van. Ezt még Lajos bácsival repítettük be Mátyásföldön. Úgy döntöttem, hogy visszaszelelem bele a Seelig órát, összerakom, és beviszem az irodámba dísznek. Végül is - igaz, hogy csak nekünk- de ma már történelem. Ha bármi kérdésed van, akkor keressél bátran!

Senior Member
    Hely
    Cegléd
    Hozzászólás
    426
    Engem is elkezdett birizgálni a téma.
    Megnéztem a szabályzatot és ferdítettem belőle egy magyar változatot.
    Dőlt betűvel beillesztettem azokat a részeket ahol az F1Q szabályzat pontjaira hivatkozik.
    Csatolt f Csatolt f

Sziasztok!

Ki hogyan áll az F1S modelljével? Valakinek van mág kész modellje?
    Zalaegerszegen már épülnek az első modellek.

Senior Member gyr logója
    Hozzászólás
    347
    Mi az F1-KE kategóriával szinte kezdettől foglalkozunk. Van 36 collnál kisbb fesztávú modellünk is, így bártan állíthatom, hogy már van ilyen modellünk, mert amúgy 1:1-ben belefér az F1-S szabályzatba. Még idén -lévén 20 éves a kategória, és azt is lehet mondani, hogy élt 20 évet- F1-KE kiírás lesz. Jövőre már a FAI F1-S, ami sajnos az amcsik szabályzatának kritika nélküli átvétele miatt elég ortopéd modelleket szül majd.

Senior Member
    Hozzászólás
    836
    Átalakítottam az A1-es óra programját és küldtem egy mintát Debrecenbe tesztelésre.
    Ha valakinek kell prototípus minta, az jelezze.
    Futaba FF9 Super
    Frsky telemetry
    Windy
    Pike Perfect Electric
    MMSZ 4098

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve