Eredmény: 1 - 10 (236) összesen

Téma: DeHavilland DH82a Tiger Moth 60" - építési napló

Threaded View

Előző hozzászólás Előző hozzászólás   Következő hozzászólás Következő hozzászólás
    Senior Member
    Hozzászólás
    193

Munkaasztal és a tervrajz

Mielőtt nekiállunk ragasztgatni a különböző fadarabjainkat, érdemes egy pár szót ejteni arról, hogy hol dolgozunk, azaz először is kell egy deszka, mint referencia pont, azaz referencia sík. A szárnynak - meg a törzsnek is - elég lényeges tulajdonsága, hogy egyenes. Mármint általában. Ha csak úgy a levegőben állunk neki összeállítani, akkor sok minden lesz, csak olyan nem, amit szeretnénk.
    Én a szép vastag, sima fenyődeszkát szeretem, lehetőleg jó vastagot. Ez lesz a munkalapom, erre kerül felragasztásra az aktuális tervrajz-darab, amin dolgozom, vagyis most épp a szárny. Mivel nincs itthon most éppen A0-ás plotter - majd ha nyertem a lottón - ezért kénytelen vagyok A4-es lapra kinyomtatni részletekben a rajzot, aztán felragasztom sima cellux-al a munkalapra a darabokat és összeáll a teljes rajz.
    Persze itt jön rá majd mindenki, hogy a sima, olcsó nyomtatók valójában mennyire torzítanak. Érdemes beszerezni valami jó minőségű, 1m-es alumínium vonalzót. Egyrészt kell a rajzok össze passzintásához, másrészt remekül lehet mellette vágni sniccerrel.A felragasztott tervrajzon fogunk ragasztani. Namost a ragasztó már csak olyan, hogy ragad, ezért nem baj, ha száradás után fel tudjuk venni a kész munkadarabot a rajzról. Van aki nylonnal védi a rajzot, láttam már üveglap alá is betéve. Mivel az én tervrajzom bármikor újranyomtatható ezért egyszer használatosnak tekintem és cellux csíkkal védekezek ott, ahol a ragasztó lecsoroghat (és le fog).Ragasztó: én sima fehér faragasztót használok (pl. Bison, Palma, stb) van belőle egy csomó fajta vagy ritkán CA-t (pillanatragasztót). Egyrészt a CA túl gyorsan köt, nincs idő korrigálni, másrészt utálok kesztyűben dolgozni. A faragasztó is kiköt 20 perc alatt, simán lejön a kézről és baromi erős. Bőven erősebb, mint a balsa, amit megragasztottunk vele. Csiszolni kicsit nehezebb ugyan, mert "gumis" lesz csiszoláskor, de azért nem lehetetlen.
    Utoljára módosítva: babocsai által : 2015-11-20 20:40

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva