Oldal: 24 / 24 ElsőElső ... 142021222324
Eredmény: 231 - 236 (236) összesen

Téma: DeHavilland DH82a Tiger Moth 60" - építési napló

Senior Member
    Hozzászólás
    126
    Kedves Csaba.Először utólag is boldog névnapot.Amire gondoltam repülés szempontból is fontosnak gondolom,úgy mit a kormány huzalok megvezetése.Nézz utána . Üdv Csöpi

Senior Member
    Hozzászólás
    192
    Idézet bádog eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kedves Csaba.Először utólag is boldog névnapot.Amire gondoltam repülés szempontból is fontosnak gondolom,úgy mit a kormány huzalok megvezetése.Nézz utána . Üdv Csöpi
    Kedves Csöpi!
    Köszönöm a köszöntést!
    Lehetne, hogy konkrétan megírod, ha észrevettél valami hibát, ami veszélyezteti a repülést? Mert szerettem ugyan barkochbázni, de az már régen volt...
    A múltkor áttettem az összes megírt (lényegi) bejegyzésemet word-be és 80 oldal lett képek nélkül. Szóval én nem röstelltem 80 oldalt írni arról, hogyan építettem meg, ezért had kérjelek meg, eressz már meg két mondatot, ha fontosnak tartod, ahelyett, hogy "nézz utána" , mert valami (neked) nem kerek a huzalok megvezetésével.
    Nekem meg jó.
    De mindig örömmel hallgatom meg egy tapasztalt kolléga intelligens érveit az ellenkezőjére, amit aztán megbeszélhetünk, hiszen erre való a fórum

üdv;
    Csaba

Senior Member
    Hozzászólás
    192

Berepülés

Végre megtörtént, megvolt a nagy esemény! Még most is vigyorgok magamban!
    Persze nem volt teljesen zökkenőmentes a dolog. Először is beigazolódott a félelmem a futómű geometriájával kapcsolatban. Sajnos túl közel van a kerekek tengelyének a síkja a súlyponthoz és orra bukik a gép. Olyannyira, hogy a reptér közel sem teniszpálya minőségű gyepéről fel sem tudtunk szállni. De nem adtam fel, mert elhatároztam, hogy mindenképpen megröptetem (azaz a berepülő pilótája!), még ha kosárban is kell hazavinnem utána. Kézből rajtoltunk! Még az orrbucit sem raktam fel, mert sejtettem, hogy csak összetörne.
    Pár lépés után - alig harmadgázon - már el is lehetett engedni. Utána álomszépen repült. Egy kicsit leadta az orrát siklásban, mivel szándékosan orrnehézre állítottam be, de ez már "alig-gáznál" eltűnt és gyönyörűen lehetett vele iskolázni. Szinte semmit nem kellett rajta trimmelni sem, úgy tűnik, mind a motorelhúzatás, mind a kormánylap-beállítások megfelelőek voltak. 60%-os expoval egy kicsit ideges volt még, de a kitérések mindenhol maximumon voltak hagyva, ezen azért még lehet finomítani, bár ez csak amolyan finombeállítás.
    Érdekes, hogy érzékeny a keresztszélre, az oldalkormánnyal komolyan ellent kellett tartani, mert nagyon fordította az orrát.
    De végeredményben egy nagyon jóindulatú, könnyen repülhető gép lett és ha kicsit átalakítom a futóművet, remélem még sok felszállást meg fog érni.

Készült video is, sajnos ismét pocsék minőségben...bocs.

Így utólag is köszönöm a srácoknak, akik segítettek kint a reptéren és a berepülő pilótáknak (aki végül vállalta és azoknak is akik nem) a segítséget. Nekem nagy jó volt látni repülni a munkámat...

Senior Member kenyu logója
    Hozzászólás
    727
    Gratulálok! Nagyon szépen repül!
    Kék eget, jó leszállást!

Senior Member
    Hozzászólás
    184
    Örülök,hogy te már megreptetted sikeresen a gépedet!
    Az enyém idén nem fog repülni, az biztos

De tényleg szépen siklik a madárka, mondjuk azért a finomhangolás után sokkal jobban, szebben fog repülni

Senior Member
    Hozzászólás
    192

Berepülés II.

Hétvégén - jó sok idő után - másodszor is sikerült megreptetni a gépet. A videó sajnos megint csak olyan lett, amilyen. Elnézést. Optikai zoom nélkül gyakorlatilag nem is érdemes felvenni egy repülőt a levegőben, de olyanom sajnos nincs. Azért egy-két szép áthúzás akad, no meg a leszállások (két repülést vágtam össze.

Egy kicsit módosítottam a gépen: a futómű geometrián változtattam, így már nem akar orra bukni. Kivettem az orrából 120g ólmot (a felét), előrébb került az akku, illetve a súlypont hátrébb ment egy centit. Így nagyon barátságosan siklott, nem adta le az orrát, ahogy a múltkor. Sajnos az orrbucit megint nem tudtam felrakni a repüléshez, mert túl vastag tépőzárral biztosítottam az akkut, ezért nem fért fel a buci is...persze ez csak apróság.

Kicsit túlbiztosítottam magam, mert a kitéréseket is levettem 40%-ra és ez mellé még 60% expo-t is beállítottam (fő a nyugalom!), szegény berepülőpilótám szidott is, hogy nem elég érzékeny a gép...nem akarja csinálni a flikk-flakkokat. De azért összejött az orsó, repült háton és szép wingover-eket is sikerült produkálni. Szóval mindet tud, amit egy scale gépnek tudnia kell.

Sajnos ezzel meg is untam. Összetörni fáj a szívem, ahhoz, hogy porosodjon a padláson, nincs kedvem, szóval ha érdekel valakit, szívesen eladom egy megfelelő összegért. Az anyag-ár kb. 60 rugó körül volt (ezt csak a viszonyítás miatt mondom). Ha valaki érdekel, írjon privátban!

Oldal: 24 / 24 ElsőElső ... 142021222324

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva