Oldal: 17 / 24 ElsőElső ... 7131415161718192021 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 161 - 170 (236) összesen

Téma: DeHavilland DH82a Tiger Moth 60" - építési napló

Senior Member
    Hely
    Bp.
    Telefon
    06204731330
    Hozzászólás
    1.341
    a kozepso haromszoget gumival huzd, es akkor lesz egy rugalmasabb rendszered.

Itt egy kevesbe szimpatikus megoldas:
    http://static.rcgroups.net/forums/at...g?d=1197346517

Senior Member
    Hozzászólás
    193
    Idézet petyma eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem azoknak a bumszli kerekeknek lesz annyi csillapítása,a mennyi a gépnek kell.

Amúgy amikor 3-as acélhuzalt kellet hajlítgatnom, akkor én gázforrasztóval hevítettem fel az acélt és úgy jóval könnyebb volt hajlítani, és mivel nem kellet akkora erőt kifejteni mint rideg állapotában, a síktól sem tértem el.
    Azt hiszem igazad lesz és elég kell legyen magának a keréknek a csillapítása.
    Hevíteni nem nagyon mertem az acélt, mert a gázlánggal nem tudnám szabályozni a hőmérsékletet és attól féltem, hogy beedződik a szénacél és rideg, törékeny lesz...bár, ha hidegen hajlítom, akkor meg megfolyik és azért ridegedik le...egyik sem túl jó megoldás.

Senior Member
    Hozzászólás
    193
    Idézet f-romi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    a kozepso haromszoget gumival huzd, es akkor lesz egy rugalmasabb rendszered.

Itt egy kevesbe szimpatikus megoldas:
    http://static.rcgroups.net/forums/at...g?d=1197346517
    Igen, a "kevésbé szimpatikus" megoldás tök rossz, szinte semmi torziós merevsége nem lesz a szerkezetnek. Középen gumizni...az már jó szerkezeti megoldás, bár én inkább ezt szeretném, az eredetit, azaz teleszkópikus rugós tagokat a merev rudak helyett! De azt hiszem, lemondok róla és a "bumszli" kerekekre bízom a rugózást.

Senior Member
    Hozzászólás
    184
    Ezt a képet látva, amit most tettél be,kedves Babocsai úr, azt hiszem sokkal egyszerűbb lenne megoldani a rugózást mint sem gondolnád
    Lehet kapni durr alu, alu és acél csöveket is, különböző átmérővel.
    Mi lenne ha vennél mondjuk egy egy 5mm-es belső átmérőjű csövet, amibe szereznél valahonnan, valamilyen keménységű rugót kb 3-4 cm hosszút (ennyi elég lenne rugó utnak) és az 5mm-es belső átmérőjű csőbe vennél egy 3mm- belső átmérőjű csövet aminek a kerülete kb 4,2 és 4,6mm között szokott lenni (így simán belepasszol a vastagabb csőbe). így kapnál egy faszányos kis teleszkópot, ami kellőképpen scale-es is lenne

Senior Member
    Hely
    Bp.
    Telefon
    06204731330
    Hozzászólás
    1.341
    vagy egy jo kis buggy felfuggesztest: https://cdn.shopify.com/s/files/1/06...g?v=1414512464
    De en az aljara tennem, nem az oldalara.

Senior Member
    Hozzászólás
    193
    Idézet f-romi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    vagy egy jo kis buggy felfuggesztest: https://cdn.shopify.com/s/files/1/06...g?v=1414512464
    De en az aljara tennem, nem az oldalara.
    Hmmm...ez működhetne. És még csak nem is néz ki rosszul. Csak az egyetlen ilyen rugóstagom, ami itthon van, túl puha még a végállásba tekerve is. Kb. 1 kg körülii autóhoz való, a gépem pedig 2 kg felszálló körüli és itt csak kettő kell, nem pedig 4, mint az autóknál. Instabil lenne.

Senior Member
    Hozzászólás
    193
    Idézet petyma eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt a képet látva, amit most tettél be,kedves Babocsai úr, azt hiszem sokkal egyszerűbb lenne megoldani a rugózást mint sem gondolnád
    Lehet kapni durr alu, alu és acél csöveket is, különböző átmérővel.
    Mi lenne ha vennél mondjuk egy egy 5mm-es belső átmérőjű csövet, amibe szereznél valahonnan, valamilyen keménységű rugót kb 3-4 cm hosszút (ennyi elég lenne rugó utnak) és az 5mm-es belső átmérőjű csőbe vennél egy 3mm- belső átmérőjű csövet aminek a kerülete kb 4,2 és 4,6mm között szokott lenni (így simán belepasszol a vastagabb csőbe). így kapnál egy faszányos kis teleszkópot, ami kellőképpen scale-es is lenne
    Pontosan ezen töröm a fejem! Csak azt nem tudom, hogyan oldjam meg, hogy ne ugorjon szét a rugóstag...
    Áh, túl bonyolult! Eldöntöttem: hagyom a fenébe a rugózást! Majd a következő gépen, ami nem 1:6 lesz, hanem 1:5-ös, ott majd foglalkozom ezzel a részlettel is.

Senior Member
    Hozzászólás
    184
    Idézet babocsai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pontosan ezen töröm a fejem! Csak azt nem tudom, hogyan oldjam meg, hogy ne ugorjon szét a rugóstag...
    Áh, túl bonyolult! Eldöntöttem: hagyom a fenébe a rugózást! Majd a következő gépen, ami nem 1:6 lesz, hanem 1:5-ös, ott majd foglalkozom ezzel a részlettel is.
    Nem lenne olyan bonyolult szerintem azt megoldani,hogy ne csússzon szét a rugós tag.
    Az 5-ös csőbe dremellel vájsz alulra mind a két oldalon egy nútot ennek a hosszúsága lesz a rugóút is egyben.
    A cső aljától kb 2 cm re legyen vége a nútnak.
    A vékonyabb csőbe ami megy a teleszkóp lesz a felső végét átfúród majd ha belecsúsztatod a vastagabb csőbe egy szegeccsel rögzíted a núton és a furaton átdugva.
    Így nem csúszna szét semmi.

Senior Member Lobo logója
    Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.314
    Részemről ugy csináltam a nagy fun cabhoz a futóművet, ahogyan kezdted. Simán megmelegitettem a hajtások helyén az acéldrótot izzásig, megvártam mig magától lehül (lasan vetem ki a lángból) igy könnyebb volt hajtogatni. Utána megint meleg és hidegviz.semmi baj nem volt vele. Nem tört, nem hajlott használat közben. Azért ha van elég anyagod próbáld ki egy darabon a saját megnyugtatásodra. A lemezről meg csak annyit, hohy egy doboz ananászkonzerv elfogyasztása után remek anyaghoz lehet jutni. (Más konzerv is jó, izlés szerint )

Senior Member
    Hozzászólás
    193
    Idézet Lobo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ... doboz ananászkonzerv elfogyasztása után remek anyaghoz lehet jutni. (Más konzerv is jó, izlés szerint )

Affene...ez nem jutott eszembe!

Oldal: 17 / 24 ElsőElső ... 7131415161718192021 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve