Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (22) összesen

Téma: Krill Extra 330LX 37%

Senior Member foxpro logója
    Hozzászólás
    1.799

Krill Extra 330LX 37%

Idén tavasszal vettem ezt a gépet. Nem rég volt egy gyenge próbálkozásom, hogy eladom, de mivel nem volt rá érdeklődés, ezért feladtam az eladás gondolatát.
    Most elkezdtem összerakni.

Attila barátommal megkerestük a motor helyét a tűzfalon. Sajnos a gyártó nem jelöli be a helyét így elég macerás dolog, de hála Attilának tökéletesen sikerült.

Ezeknél a gépeknél a kerék sosem fér bele a papucsba, így már rutinosan előre kivágtam nagyobbra a nyílást, majd felszereltem a futóra.

Forrasztottam pár multiplex csatlakozót a szervóknak és raktam védő szövetet a szárny és a törzs találkozásához, hogy ne dörzsölődjön ki a fényezés.

A vízszintesnek is.

Krill Extra 330SC 41% MVVS175

Hozzászólás
    1.799
    A futót a facsavarok helyett, normál alu csavarokkal szereltem fel. Ehhez a belsejében körmös anyákat ragasztottam a rétegelt lemezbe.

Beszervóztam a vízszintest. Mivel ez lowcost gép csak egy-egy szervó ment bele.

Helyükre kerültek vízszintesek a kipróbáláshoz.

Szervó kábelek utaznak előre a boxhoz.

A vezérlő egységek helye, egyelőre csak a teszteléshez. A vízszintesek már szépen mozognak.

Senior Member
    Hely
    Lengyeltóti
    Hozzászólás
    1.403
    Gyuszi!

Örömmel hallom, hogy megint építesz!
    A repülő festése nekem nagyon bejön. Kiváncsian várom, hogy milyen nehéz lesz, mire repkésszé válik!

PS: A másik új szerzeményednek nem idítasz majd egy topiot?
    Kövi

Hozzászólás
    1.799
    Idézet Kövi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A másik új szerzeményednek nem idítasz majd egy topiot?
    Lehet még nem tudom.
    Ezt is csak azért indítottam, mert sok gép építésről hallottam, de egyik sem jelenik meg itt a fórumon, pedig biztos sok tanulságot ötletet lehetne venni belőlük.
    Hátha más is kedvet kap és publikálja a gépeit. Mindig lehet valami jó ötletet fogást látni, de rajtad kívül nem sokan írtak mostanában ebbe a kategóriába.

Hozzászólás
    1.799
    Ma is haladtam a géppel.
    Beszervóztam a csűrőket. 2-2 szervó megy bele. Ablakon lehet beletenni. Jóval könnyebb mint az SC-be négyet beépíteni.

Lesz füstölés a géppel, ezért a powerbox füstpumpa a tanktartó alatt kapott helyett.

Elkészültek a benzin és füstolaj tankok is 1L-es darabja.

A tankolószelepeket is beépítettem.

Ide kerülnek majd, ha a kipufogó már bent lesz.

A kabinkeretet körbe vettem szövettel, hogy ne koptassák egymást a törzzsel és kapott egy nyelvet is plusz rögzítésként.

Bepróbáltam a helyére ezt is.

Az orrbuci csatlakozásánál is tettem fel szövetet.

Kifúrtam a légcsavart és az orrkúp alutalpát, majd papírból mintát készítettem a tollak kivágásához.

Aztán a mintát átrajzoltam az orrkúpra majd dremmel kiszedtem a formát.

Felraktam az orrbucit és felpróbáltam a légcsvarral az orrkúpot a motorra egyeztetni, hogy jól méreteztük-e Attilával a motor helyét.

Tökéletes lett!
    Most viszont jön egy kis kényszer szünet, mert még nem érkezett meg a megrendelt kipufogó és több apróság sem, ami szükséges lesz a további haladáshoz.

Senior Member Kovács Attila logója
    Hozzászólás
    819
    Gyula!

Itt is szeretnék gratulálni a szép,precíz munkához! (remélem még idén lesz lehetőség kipróbálni)! :-)
    06 30 842 97 99

Senior Member socsa44 logója
    Hozzászólás
    1.461
    Szép és gyors munka, gratulálok!

Hozzászólás
    1.799
    Sokat nem kell gondolkodnom rajta. Az SC-nél már kitalált megoldásokat használom, így gyorsan megy.

Hozzászólás
    1.799
    Kitakarítottam a műhelyt a challenger porolása után , mert ma megjött az első csomagocska, ami az LX-hez való.
    A pull-pull rendszer lapult benne.
    Már a múltkor észrevettem, hogy gép oldalán a Krill dolgozója biztos elment kávézni vagy facebook üzenetet kapott és amikor visszajött, akkor az oldalkormány bowden bevezetés helyét elfelejtette bemarni.
    Írtam egy mailt, amire pár óra múlva megjött egy méretezett rajz, hogy hová kell kerülnie.
    Ez alapján berajzoltam a helyét.

Majd kimartam dremmel-el.

Valóban oda kellett

Mindkét oldal elkészült és a gépben is helyére került a rendszer.

Most jön megint egy kis szünet, ugyanis a szervókarból csak egy volt itthon. A HK-től rendeltem, de az még legalább egy hét mire ideér Kínából.
    Addig is írtam a JMB-nek, hogy mi a helyzet a kipuffal és remélem nem karácsonyra szánják megküldeni.
    Mert azzal azért lesz némi dolog.

Hozzászólás
    1.799
    Jé a JMB-nél este is olvassák a céges e-mailt. Már válaszolt is, hogy 20-án feladta. Ezek szerint hamarosan itt lesznek a dobok.

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve