Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (24) összesen

Téma: Radiolink AT9

Senior Member
    Hely
    Szigetszentmiklós
    Hozzászólás
    818

Radiolink AT9

Ugyan többen már használják de topikot nem találtam neki ezért bátorkodtam nyitni egyet.

Egy ideje keresgettem valamit a jelenlegi adóm mellé. Mivel hosszú távra elég konkrét elképzelésem van a következő rádiómat illetően, ezért egy mérsékeltebb árú modelt kerestem kompromisszum képes hozzáállással. Viszonylag sok típust nézegettem amelyeket ilyen-olyan okoból elvetettem.

Hosszas olvasgatások után a Radiolink AT9 lett a favorit ami a BG és DHL kooperációjának köszönhetően négy nap alatt meg is érkezet.

Amit a gyártó igér
    • 9 csatorna
    • RSSI
    • S-BUS
    • Telemetria
    • Hatótáv földön 900 méter, levegőben 1500méter
    • 4096 szekciós pntosság a karokon
    • 2.8" képálójú 16 színes kijelző, 240*320 pixel felbontással, háttérvilágítással
    • Az 5-9 csatorna testraszabható
    • 15 Modell memória
    • Rezgő és hangriasztás
    • Három timer - amiből az egyik a rádió összesített használati idejét mutatja
    • Frissíthető firmware
    • USB csatlakozó

A csomagban egy közepesen pofás dobozt találtam. Az adó mellett találunk egy R9D 9 csatornás vevőt, angol nyelvű leírást illetve egy mini CD-t ami csak a leírásokat tartalmazza angol és kínai nyelven pdf formátumban és egy racsnit ami DJI tulajoknak lehet ismerős és kényelmes. Számomra érthetelen módon a CD sem a meghajtókat sem a frissítéshez szükséges programot nem tartalmazza ezért egy emberes mínusz a gyártónak.

Eltekintve egy miniális, alig látható fröcssöntési hibától a rádió kivitelezése meglepően jó tekintve az anyag minőséget és az összeszerelést. Az adó nem recseg-ropog az illesztések végig jók a kapcsolók nem mozognak és határozottak. A gimballok finoman mozognak a tartósságukat majd az idő igazolja vagy cáfolja.
    Ami számomra hiányzik az a gázkar középállásának a jelölése, ez elsősorban a középállás kalibrációjánál macerás, de nem megoldhatatlan.

A rádió elődje és nagyobbik testvére az AT10 ami a Futaba 10C másolata az AT9 ennek egy átdolgozott verziója. A kínai termékeknél az ígért szolgáltatásokkal általában nem szokott gond lenni az rizikós rész mindig a kivitelezés és a minőségbiztosítás.

Ez utóbbi aggodalmam be is igazolódott mivel az általam vásárolt rádió teljesen feltöltött akukkal nem akart bekapcsolni. Első idegességem után kicseréltem az elemtartót ami megoldotta a problémát.

Az adón három darab három állású kapcsoló, öt kétállású kapcsoló két potméter és két "csúszka" található ez utóbbiak leginkább gimballok kezelésére alkalmasak.
    Csak saját vevőkkel kompatibilis, használható hozzá az R6D hat csatornás és az R10D tíz csatornás vevő is melyek ára 4500 forinttól indul.

Ismeri a 90 és 120 fokos swahsplateket összesen 8 fajta megoldást támogat valamint alapból tartalmaz akrobatikus/3D repülő, helikopter, multirotoros és glider modell templatet.

A rajta lévő 1.1.5 verziójú firmware több mint egy éves jelenleg az 1.2.6 verzió a legfrissebb.

A gyártó weblapja nem igazán kényezteti el a kínaiul nem beszélőket. Az angol rész elég gyéren karbantartott ezért muszáj átküzdeni magunkat a kínai részen ahol a legfrissebb firmware található. Az angol részen a legutolsó nem béta szoftver található ami az 1.1.8 verzió. Az RCGroups.com-on Radiolink nickkel megtalálható a cég egyik alkalmazottja a friss híreket és változásokat elég rendszertelenül de megosztja, illetve a legfrissebb firmware elérhetőségét véletlenszerűen kiválasztott topikban felteszi.

Hasznos információt jelenthet még a gyári letöltő oldalon a változások listája ami az angol oldalon is általában friss, ezért tudjuk, hogy mi az amit keresnünk kell. Például a firmware 1.1.8 veziójú, de a változások listája tartalmazza az összes verzió leírását a legutóbbi 1.2.6 -ig.

Az alap szett a vevő áramellátását és a jelerősséget képes visszaküldeni a rádiónak.

Jelenleg két telemetria modul kapható a rádióhoz.

PRM-01 az akkumulátor feszülségét képes kijelezni 6 celláig.

PRM-02 ez a modul már képes néhány repülésvezérlővel együttműködni - erről később - ami a következő adatokat szolgáltatja:
    • Sebesség m/sec
    • Emelkedés m/sec
    • Gáz %
    • Feszültség V
    • Latitude
    • Longtitude
    • Magasság m
    • GPS
    • RSSI
    • Yaw, Roll, Pitch - fokban
    • Távolság m

Az 1.2.6 már rendelkezik OSD támogatással az END gomb megnyomásával válthatunk át a bővített telemetria képernyőre.

A frissítéshez három dologra van szükség.
    Meghajtó program
    A segédprogram
    Firmware 1.1.8 vagy
    Firmware 1.2.6

AT9 letöltések a Radiolink oldalán

Frissítés menete:
    1. Csatlakoztasd az USB kábellel az adót a géphez, kapcsold be. A két állapotjelző lassan villog.
    2. Indítsd el a meghajtó telepítőjét. A program automatikusa detektálja a rádió típusát. Ha ez rendben van mehet a telepítés.
    3. Ezután indítható a segédprogram. A Choose gombra kattintva kiválasztjuk a megfelelő .dfu fájlt majd Download. A rom törlése és írása után a program jelzi, hogy elkészült.
    4. Ezután kapcsoljuk ki a rádiót, húzzuk ki az USB kábelt, majd ismét kapcsoljuk be.

A jelenlegi állás szerint bármikor van lehetőség downgrade-re a jelenlegi hardver verzióval az alap 1.1.5 firmware-ig. Ennél régebbi verzióra nem szabad frissíteni!

Ugyanez az adó kapható még SkyHero néven 180 svájci frank körüli áron.

Utoljára módosítva: Aenima által : 2015-11-24 16:26

Senior Member
    Hely
    Szigetszentmiklós
    Hozzászólás
    818

Kiemelt fórum támogató Tomcs logója
    Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    5.220
    Hasznos leírás lett köszönjük...

Nézegettem már én is második rádiónak jó lenne. Nagy felbontású 6 csatis kicsi és olcsó vevők jól jönnének nekem is
    Kíváncsi leszek hosszútávú tapasztalatokra hatótáv és megbízhatóságra főként.
    Ennek van saját akku ja vagy hagyományos ceruza elem, aq val működik ?
    minden ami repül...

Senior Member
    Hely
    Szigetszentmiklós
    Hozzászólás
    818
    Tegnap próbáltam, a Google Maps szerint 700 méter volt a legtávolabbi pont ameddig elbattyogtam és nem volt semmi gáz.
    Hagyományos AA elemtartót adnak hozzá de 7.4 - 18 voltig lehet tápolni és védett az elektronika a fordított polarításos balesetektől.

Junior Member
    Hely
    Tárnok
    Hozzászólás
    16
    Nagy a csönd az AT9 ről. Ennyire nem használja senki? Nagyon szemezgetek vele, de az AT10 nél olvasott problémák miatt elbizonytalanodtam. Két rádió között hezitálok, vagy az AT9 vagy FRSKY Taranis. Ez az ára miatt szimpatikusabb, de annyira nincs itt mozgás...

Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    5.220
    ez most komoly kèrdès ?
    minden ami repül...

Junior Member
    Hely
    Tárnok
    Hozzászólás
    16
    Bővebben?

Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    5.220
    annak ellenère hogy itthon is kapható minimális a tapasztalat vele! Taranis -t nagyon sokan használják itthon is ès rosszat nem hallani róla.
    minden ami repül...

Junior Member
    Hely
    Tárnok
    Hozzászólás
    16
    Köszönöm, értem! Én eddig nem vágytam a fellegekbe, ezért nincs sok infóm. Egy ideig hajóztam (Mono2) és ott egyszerűbb volt a dolog.
    Egyenlőre csak olvasgatok, nézelődök.

Senior Member
    Hely
    Szigetszentmiklós
    Hozzászólás
    818
    Én éppen ma reggel döntöttem el, hogy megtartom és az ajándékba kapott rádióm adom el mert kaptam egy visszautasíthatatlan ajánlatot. Egyrészt mert mákom volt illetve a barátomnak akit megkértem a vétellel, mert megrendelte és a jelzettekkel ellentétben nem volt az üzletben. Jelezte, hogy ajándék lett volna az üzlet meg volt olyan jó fej és erre való tekintettel megkaptam az egyel nagyobbat ami nem kis értéknövekedés.

Az AT9 itthon elméletileg kapható gyakorlatilag nem annyira és ha rászámolom a BG-s árra az áfát akkor is nagyságrendekkel olcsóbb kintről mint itthon és vagy 30k-val olcsóbb így mint a Taranis. Nálunk nem nagyon találkozni vele de az oroszok eléggé intenzíven használják. Ma elkezdtem én is birtokba venni. Előtte csak a DEVO10/Deviation kombóval volt tapasztalatom a menüje egyszerű még nem kellett elővennem a leírást. Gyorsan elérni benne mindent. Egy hiányosságot neveznék meg ez a töltőcsatlakozó hiánya. A többi meg eldől a használat során, de a ruszkikat elnézve nem hiszem, hogy baj lesz.

Az AT10 milyen gondjára utaltál?

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve