Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (21) összesen

Téma: EMHW Challenger 2,68

Senior Member foxpro logója
    Hozzászólás
    1.799

EMHW Challenger 2,68

2 hete került hozzám egy használt EMHW Challenger gép motor nélkül. A 220 cm3-es Motorja ScaleRudinál maradt, mivel én egy DA170-est tervezek bele.
    Megérkezésekor Attilával összedugdostuk egy fotó erejéig. Majd lekerült a napirendről a másik gép miatt.

Viszont annak összeszerelése anyaghiány miatt tegnap leállt, ezért elővettem ma és dolgoztam vele egy kicsit.
    Először a régi motordómot szereltem le és felpróbáltam Attila által a YAK55-höz gyártott dómot.

Aztán elkezdetem nézegetni a modell belsejében fellelhető megoldásokat. Elég hamar rá kellett jönnöm, hogy két ember keze munkája lehet, mert a gép szépen van megépítve, de a behelyezett egyéb dolgok felszerelés nem egy német precizitás, bár onnan érkezett a gép. Na meg nekem sokkal könnyebb motor lesz az orrában, ezért nem a farka felé kell vinnem a súlyt, mint ez esetben volt.
    Némi fejvakargatás után elkezdtem kipakolni a belsejét.

Összevissza menő kábelhegyek.

Jumbó szervók a farkában. Ez nekem itt nem lesz jó a súlypont miatt.

Két lipo akksi tartó szintén a legvégében.

Y kabel hegyek, feltekert szervó hosszabbítók.

Ezt az akku tartót volt a legnehezebb kiszedni. 7 munkafogás - vágás után sikerült csak.

Gyönyörű alátámásztás megoldás :-)

Mindjárt kint lesz :-)

A tanktartó tálcát is kivágtam. Az alján meglepő erőstést találtam. A széncső szigetelőszalaggal és két kábelkötegelővel felfogatva adta a kellő merevítést :-)

Most már végig lehet látni a törzsben és minden felesleges az előző tulaj által beépített ketyere kikerült belőle

Az eredmény 1,2 kg fa és egyéb hulladék, 0,5 kg kábelköteg.

Azt hittem sosem végzek vele :-) Meg is lepődtem, hogy 8 óra alatt azért sikerült! Holnap kitakarítom a gépet, ha nem esik, mert a sok port ki kell fújni belőle.
    Aztán megvárom, amíg Attila módosítja hozzá a motordómot és haladhat majd ez is szép lassan tovább.

(Azt eddig senki nem mondta nekem, hogy milyen rossz, amikor pillanatragasztózott darabot csiszol ki az ember. Nem elég, hogy porzik mint a fene - azt még felfogja a maszk - de büdös és csípi is az ember szemét.)
    Krill Extra 330SC 41% MVVS175

Senior Member
    Hely
    Lengyeltóti
    Hozzászólás
    1.403
    IGEN! IGEN! IGEN! IGEN! IGEN! IGEN! IGEN!

Végre még egy EMHW gép itthon! ( Nemsokára már 3db lesz! )

Kérdés!

Miért fehér belül a törzs, ha fólia kivül pedig piros?
    Kövi

Hozzászólás
    1.799
    Egy két számomra több mint furcsa megoldás alkalmazása egy ilyen gépben. Legyen itt elrettentő példaként.

Négy hengeres motor két gyújtással. Akkor két akksi kell hozzá és két "Kill Switch"
    Ráadásul az egyik kanóc rövid lett. Ugyan van már forrasztás, de inkább csak egy mamát rá. Aztán egy toldót két papával, amit szintén forrasztani kellet mert nem volt papa-papa változat kéznél.

Gyárilag ott a tankolószelep helye, de nem azt tesszük bele, hanem a festo-st, ha már a kannánkon olyan van.

Szerencsére könnyen falapostól együtt likvidálni tudtam őket. A Kill switchből nekem majd csak egy kell, de lehet az inkább a rádióról vezérelhető verzió lesz.

Hozzászólás
    1.799
    Idézet Kövi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Miért fehér belül a törzs, ha fólia kivül pedig piros?
    Azok a részek vékony műanyaglapkákból vannak, azért fehér. Kívül pedig színre van fújva. Ahol fólia van, ott piros a belseje is.
    A műanyag lapokat aki összerakta sziszi-fuszi munkával kis millió csavarral is ellátta, hogy hajazzon az eredetire.

Senior Member
    Hely
    Szigetszentmiklós
    Hozzászólás
    818
    Örülök, hogy végül posztolásra adtad a fejed Hajrá Gyula!

Senior Member Kovács Attila logója
    Hozzászólás
    819
    Szia Gyula, üdvözöllek a dupla szárnyú klubba!
    A héten elkészült a motor tartó,remélem vasárnap már motorral együtt fényképezed a gépet! :-) Én is csatlakoznék a topik hoz,pár éve került hozzám egy ilyen modell.
    Tökéletes építésért köszönet "Bandinak", a külsővel saját elképzelésem volt és egy tél rá is ment a dekor átépítésere.
    Nekem is 170cc motor húzza.
    Remélem jövőre sok közös startot csinálunk! De addig még sok teendő lesz a géppel!
    Csatolt k Csatolt k
    06 30 842 97 99

Nagyon szép gép Gyuszi!! Remélem a Tőled megszokott precizitással lesz átépítve, és sok szép videót látunk majd róla!
    No risk, no fun!

Hozzászólás
    1.799
    Nem titkolom, hogy Attila gépe volt az erős motiváció a beszerzésben. Mindig megcsodáltam amikor kihozta a reptérre. Eladni viszont sosem akarta Arra gondoltam ez jelent valamit.

Attila, ha a havazás miatt lemersz jönni holnap hozzánk, akkor berakhatjuk a motordómot.
    Köszönöm, hogy ilyen gyorsan elkészítetted!

T. Gyulának: Tőled meg a Beastet nem lehetett megszerezni. Így kénytelen voltam lépni abban az ügyben is. Már nem csak egy van az országban . Mondjuk ez robbanós lesz DA100-al.

Senior Member Kovács Attila logója
    Hozzászólás
    819
    Gyula, holnap 9-re ott vagyok! A hó nem tud elrémíteni! :-)
    06 30 842 97 99

Senior Member BAGIS logója
    Hozzászólás
    1.273
    Remélem Gyula te hamarabb megfogod únni és eladó lesz ! Vagy is jön egy új gép ami megtetszik És megtudom venni tőled
    Az Attiláé valóban gyönyörű , volt szerencsém a héten látni !
    Üdv:<br /> <br />Jászárokszállási Modellező Baráti Kör<br /><br />bagis@citromail.hu

Tel.: 06-20-256-9163

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve