Oldal: 10 / 23 ElsőElső ... 6789101112131420 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 91 - 100 (227) összesen

Téma: Styroman Edge 540 Balsa

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Telefon
    06-2O-585-O9-81
    Hozzászólás
    522
    Idézet Aenima eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Délelőtt érkezett.

Alapvetően semmi extra csak még mindig nem értem, hogy ilyen filléres dolgokat is miért kell a sógoroktól rendelni? Hétfőn 21:30 környékén rendeltem, másnap délután már a királyi postának át is adták a sógorok, ma pedig délelőtt az asztalomon volt. Természetesen a szállítási költség kicsvel volt több mint egy belföldi 2 napos postacsomag. Nem csak ezek voltak dobozban de főleg apróságokat rendeltem.
    Szia Aenima!

Tudnál csinálni egy képet a beszúró szerszám elejéről, hogy látszódjon az éle? Az érdekelne, hogy van köszörülve.

Jók az epítős képek!

Köszi!

Tapatalk-kal küldve az én LG-H440n-el

Senior Member Lobo logója
    Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.314
    Szia Kircs! Nincs benne semmi varázslat! Ez nagyban is létezik és pántvésőnek hivják asztalosék! Ilyen szerszámmal csináltak helyet az ajtóba, meg az ajtófélfába a diópántnak. Egyszerüen ki van köszörülve a v alak a lemezből, mert ahogy belenyomod az anyagba, akkor az a kis él szép egyenesen elvágja a fa szálait abban a vastagságban, amilyen a lemez. Utána már csak ki kell egy kicsit bőviteni a helyet a zsanér részére. ha a szerszámot át lehet tolni az anyagon, akkor arra sincs szükség. A szerszámnak elvileg olyan szélesnek kell lenni, mint a zsanér.

Senior Member
    Hely
    Szigetszentmiklós
    Hozzászólás
    818
    Idézet Kircs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia Aenima!

Tudnál csinálni egy képet a beszúró szerszám elejéről, hogy látszódjon az éle? Az érdekelne, hogy van köszörülve.

Jók az epítős képek!

Köszi!

Szia, ahogyan Lobo is írta semmi extra. Tök egyenes, nincsen rajta semmi él. Nem tudom mennyire fog látszódni a fotón de nyugodtan húzogathatom rajta az újjam, nem vág. Nem a legjobb képek és meghagytam az eredeti felbontást.

Csatolt k Csatolt k

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Telefon
    06-2O-585-O9-81
    Hozzászólás
    522
    Köszi a képeket! És a valaszt Lobo!
    Azt hittem valami speckó élkiképzése van...

Utoljára módosítva: Kircs által : 2016-02-19 23:32

Senior Member Lobo logója
    Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.314
    Na ezek a képek engem egy kicsit megleptek. Olyan, mintha félig lenne kész a szerszám. A fotó csalhat, de mintha gömbök lennének a szerszám végén, ami akkor keletkezett, mikor lézerrel kivágták és nem munkálták tovább. Annak ott élesnek kellene lenni.

Senior Member
    Hozzászólás
    812
    Akkor ezek a pengék nem is vágják át a rostokat hanem úgymond csak szétfeszítik?
    Aurora9

Senior Member
    Hely
    Szigetszentmiklós
    Hozzászólás
    818
    Idézet Lobo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Na ezek a képek engem egy kicsit megleptek. Olyan, mintha félig lenne kész a szerszám. A fotó csalhat, de mintha gömbök lennének a szerszám végén, ami akkor keletkezett, mikor lézerrel kivágták és nem munkálták tovább. Annak ott élesnek kellene lenni.
    Maximum a képek csalnak. A szerszámok hegye nem gömbölyű. Az élesnek kell lennie kérdést meg hagynám, mert a hasonló, de más márka alatt forgalmazott szerszámok sem élesek.
    Kipróbáltam az Edge 5-6mm es balsájába és a rendelkezésre álló fenyőbe nagyon szépen bele megy és a zsanér minden erőlködés nélkül, de nem lötyögve bele megy.
    Nekem jó lesz aki meg élezni akar az tegye, de gondolom a többség lehet hülye, hogy így és ilyet használ

Itt ha megnézed a rajzokat szintén látszik, hogy nem éles http://www.modelengines.com.au/retai...R216_item.html

http://static.rcgroups.net/forums/at...%20Slotter.jpg

http://www.rcplanet.com/Dubro_Kwik_H...r_p/dub216.htm

Ez egy másik fajta szintén nem éles hanem a fogakkal nyír, de ez nagyobb:
    http://aerobroach.com/more-info/

És még érdemes rákeresni a Great Planes Digger-re is

Senior Member rakoczi logója
    Hozzászólás
    1.070
    Sziasztok!

Igaza van lobo-nak. Ezeknek valóban nincs élük . Szerintem lobo kolléga sem mai asztalos mert még ismeri a pántvésőt. De visszatérve a témához, nem is ajánlanám senkinek az élezést mert ha valaki élt köszörül neki akkor a szerszám már nem fog egyenesen haladni a fában.
    ami felszáll, egyszer lejön........de miért mindig darabokba?

Senior Member oardka logója
    Hely
    Szombathely
    Telefon
    06203614859
    Hozzászólás
    397
    lehet hogy én gondolom rosszul, de ez a szerszám nem szétfesziti az anyagot, hanem kiszedi a rostokat, így nem lesz púpos a zsanérozásnál az anyag, ha betolod a zsanért

Senior Member
    Hozzászólás
    4.483
    Így van!

Tok jó ! Beszerzem én is mindíg ez veszi el a legtöbb időt...
    06704256904

Oldal: 10 / 23 ElsőElső ... 6789101112131420 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve