Oldal: 12 / 23 ElsőElső ... 2891011121314151622 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 111 - 120 (227) összesen

Téma: Styroman Edge 540 Balsa

Senior Member
    Hely
    Szigetszentmiklós
    Hozzászólás
    818
    Közben kicsit előre tekintgetek és próbálok a fóliázással, bevonással kapcsolatosan információkat begyűjteni. Sajnos a fórum ilyen anyagokban nem dúskál ezért maradtak a külföldi fórumok. Aztán tovább egy kicsit sikerült belebotlanom Faye Stilley nevébe aki számos versenyt nyert és az egyik legtöbbett hivatkozott név ha a fóliázás kerül szóba. Az úriember könyveket is jegyez a témában ezért az Amazon felé vettem az irányt ahol meglepődve tapasztaltam, hogy a könyvek egyes példányaiért 100+ dollárt is elkérnek pedig nem veretes, keménykötésű anyagokról van szó. Kettőt meg is rendeltem. Ha megérkeznek akkor igyekszem megosztani őket. Az úriember gépei nem feltétlenül esztétikusak de a kivitelezés igen korrekt:

Senior Member
    Hely
    Szigetszentmiklós
    Hozzászólás
    818
    Na, akkor szórakoztatom tovább magamat A szárnyak lassan a célegyenesbe fordulnak, a belépőt kivéve meg vannak. Korábban is belefutottam abba a jelenségbe, hogy a kilépő torzió a szánytő felé eső végén lejjebb volt mint a borítás amihez csatlakozik. A megoldás ugyanaz csak most egy kép a művelet elejéről. Kapott egy nagyjából formára vágott 1mm-es balsa léc fedést amit szintbe kell majd csiszolni.

A másik félszárny becsiszolva, már a belépő szárad rajta. Nem vagyok teljesen elégedett, talán majd legközelebb.

Senior Member rakoczi logója
    Hozzászólás
    1.070
    Nem magadat szórakoztatod, mert figyelünk. De hasznos az információ mert ez a probléma nálam is jelentkezett az összes gépnél.
    ami felszáll, egyszer lejön........de miért mindig darabokba?

Senior Member
    Hozzászólás
    4.483
    Ja !

Figyelünk!!
    Bar az utobbit nem értem!
    Majd ha jossz eloben muti mar meg
    06704256904

Senior Member rakoczi logója
    Hozzászólás
    1.070
    A törzstől a második szárny borda ahol találkozik a kilépő 1 el nem egyforma a szélessége. a szárny borda a találkozási pontnál 1 mm-el szélesebb mint a kilépő.
    Ez könnyen orvosolható, ezért nem is szóltam.
    ami felszáll, egyszer lejön........de miért mindig darabokba?

Senior Member
    Hely
    Szigetszentmiklós
    Hozzászólás
    818
    Idézet styroman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ja !

Figyelünk!!
    Bar az utobbit nem értem!
    Majd ha jossz eloben muti mar meg
    A kiemelt részen ahogyan Rákóczi úr is írja a kilépő1-re torzió lejjebb van, mint az A-B bordákra kerülő balza. Nem sokkal kb. fél mm. Az elsőnél megnéztem az alkatrészek koppig vannak egymásban tehát nem amiatt van, hogy a kilépő1 rosszul kerül a helyére. Egyébként tényleg nem egy nagy dolog mert ha a ragasztó száradását leszámítjuk akkor tíz perc megcsinálni.
    edge_torzio001.jpg

Senior Member
    Hozzászólás
    4.483
    Még mindíg nem értem. Majd megbesz...
    06704256904

Senior Member
    Hely
    Szigetszentmiklós
    Hozzászólás
    818
    Meg volt életem első randija a belépőéllel. Háááát.... kevésbé volt fájdalmas mint arra számítottam mivel még szoknom kell a balza könnyű megmunkálhatóságát ami egyrészt áldás, másrészt átok ha az ember nem figyel. A mai melóból egy félórás pihenés képpen nekiestem az egyik szárnynak. Sajnos a balza léc kicsevel rövidebb volt mint kellett volna és a G bordához igazítottam ezért egy kis toldást még eszközölnöm kell ezért itt a képen egy kis hiányosság látszik. Sajnos a fényképezőgépem beadta az unalmast ezért maradnak a mobilos fotók amik hagynak némi kívánnivalót maguk után.
    Próbáltam óvatos duhaj lenni ezért a belépő tövétől kezdve leragasztottam a szárnyborítást, hogy azt lehetőleg ne csiszoljam el. A metódus nem biztos, hogy a legjobb de nekem ez esett kézre. A szárnyat a csiszolófán húztam és emeltem a lekerekített forma elérése érdekében, ez sikeredett:

Minden észrevétel szívesen fogadok, mert ez volt az első és hiába nézegettem egy sor videót az nem pótolja az ember kezében lévő gyakorlatot maximum laza útmutatást ad.

Senior Member Bazsa20 logója
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    06 30 2985 215
    Hozzászólás
    667
    Aenima

Az utolsó képen baj van.Nem simul a torzió a bordára.
    Ha a belépő léc anyag rövid és csak picivel akkor a szárnytőnél tedd inkább síkba.Egy kis balsa gitt és már kész is.
    Amúgy tetszik hogy részletesen publikálod az építést.Segíts nekem léci hogyan kell képet be illeszteni a fórumra.

Senior Member
    Hozzászólás
    4.483
    Zsoltikam!

Ez igen popec lett!

Nem is értem min paràztàl!
    06704256904

Oldal: 12 / 23 ElsőElső ... 2891011121314151622 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz