Oldal: 3 / 3 ElsőElső 123
Eredmény: 21 - 30 (30) összesen

Téma: XK BLAST K110 és FALCOM K100 3D Heli

Member stanci logója
    Hozzászólás
    42
    Kedves naplóm..

Úgy néz ki megoldódott a probléma, ha teljesen leveszem 0-ra a gyrot, szerintem(!) akkor kapcsol át 3D-be, olyankor nem akar magától vízszintbe állni, ebben a módban még csak lebegni próbáltam.
    Most három mód van beprogramozva:
    -NORMÁL, a gázkar lehúzásával leáll a motor, a gyro 6G módban van, pitchgörbe: 40, 45, 50, 60, 70 (Ezzel gyakorolok körbe-körbe repkedni, meg háttal, oldalról, szembe lebegni és leszállni)
    -IDLEUP1, a gázkar lehúzásával leáll a motor, a gyro 3D módban van, pitchgörbe: 40, 45, 50, 60, 70 (Ezzel csak lebegek, próbálok egy helyben maradni, meg leszállok)
    -IDLEUP2, a motor fix fordulaton pörög, a gyro 6G módban van, pitchgörbe: -10, -5, 0, 20, 50 (Ezt ma programoztam be, szoktatom magam ahhoz, hogy ha zuhanok le kell kapcsolni a motort)

Ma kicsit repkedtem kültéren, eléggé fújt a szél, de amúgy tetszik a gép, jó kis kihívás beprogramozni is, meg reptetni is..

Junior Member
    Hozzászólás
    3
    Kedves Stanci!

Nagyon jól választottál, a K110 a V977 utódja. Ugyan az a cég gyártja más név alatt, viszont a K sorozatnak okosabb az elektronikája, a távirányítójában minden beállítható szemben a sima WLToy távirányítóval és az új elektronikának köszönhetően 6G módban még stabilabban repül mit az elődje. A 3D módban nem áll le a motor egyáltalán, sőt olyankor full gázon pörög és csak a forgószárny szögét tudod állítani a gázkarral. Ahhoz hogy a 3D módot be tudd kapcsolni, először a 6G gyro módot kell kikapcsolnod, a bal oldali hozzád közelebbi (alsó) kapcsolóval. Ezzel azt éred el, hogy a gép tetszőlegesen meg tud dőlni, viszont ez még nem 3D mert nem tud fejjel lefelé repülni ilyenkor. Hogy elérd a 3D-t a bal oldalon lévő tőled távolabb (felső) kapcsolót is át kell kapcsolnod ez az Idleup kapcsoló, na innentől már nincs gázkar, megváltozik a lapátszög, mehet a 3D. Még egy ici-picit kár, hogy nem invesztáltál bele, a K120 még jobb választás lett volna. Ahogy én felmértem a piacot, ár/érték teljesítmény/stabilitás arányokban majdnem a legjobb gépet vetted meg. A gyári beállításokat csak nagyon óvatosan módosítgasd, ha már pontosan tudod mit csinálsz.

Junior Member
    Hozzászólás
    3
    Vissza olvastam az előző írásaidat. Most látom hogy BNF-ben vetted és saját távirányítód van. Bocsi

Member stanci logója
    Hozzászólás
    42
    Szia!
    Köszi a hozzászólást, igen, futaba távval irányítom, most éppen négy üzemmód van beállítva..
    Kültéren csak kettőt használok, 3D módban felszállok, körözök, nyolcasokat (fekvő) repülök, pár másodpercre a hátára fordítom, legyező fordulókat csinálok, végül leszállásnál átkapcsolok 6G módba. Beltéren csak a lebegést gyakorlom.
    Nagyon meg vagyok vele elégedve, nem bántam meg, hogy ezt választottam, kezdőként kezdőknek is merem ajánlani, csak sokat kell előtte szimulátorozni..

Junior Member
    Hozzászólás
    3
    Nekem volt V977-em, de megváltam tőle egy K120-ert Én a gyári távval rendeltem, ha akarod, majd ha megjött, megírom neked melyik csatornával vezérli a gyro-t és melyikkel a idelup-ot és a többi gyári beállítási értékeket is..

Senior Member
    Hozzászólás
    178
    Sziasztok! Hozzám került egy ilyen kis gép, gyári távval. Semmi mozgás itt? Nem tudom, hogy induljak el a táv felfedezésével kapcsolatban, nem volt még olyan távom amin állítani lehetett volna bármit is

Junior Member
    Hozzászólás
    1
    Idézet robert07 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! Hozzám került egy ilyen kis gép, gyári távval. Semmi mozgás itt? Nem tudom, hogy induljak el a táv felfedezésével kapcsolatban, nem volt még olyan távom amin állítani lehetett volna bármit is
    Én is most próbálgatom az új K110-esemet, igaz én egy Devo 7e-vel. Szerintem a gyári beállításokhoz elsőnek ne nyúlj, csak ha valami túl érzékeny lenne rajta.

Senior Member
    Hozzászólás
    212
    Idézet mrbig eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én is most próbálgatom az új K110-esemet, igaz én egy Devo 7e-vel. Szerintem a gyári beállításokhoz elsőnek ne nyúlj, csak ha valami túl érzékeny lenne rajta.
    Hogyan mukodik ez a Devo7-el? A futabas protokollra gondolok.

Viszont a "Hisky HCP 100S" az DSMX, az megy a Devoval. .... Es Dual Brushless!

https://www.geekbuying.com/item/Hisk...6S-347662.html ,,,,,,,,,,,
    https://www.tmart.com/HiSKY-HCP100S-...F_p321819.html
    Utoljára módosítva: helipali által : 2018-03-10 22:07

Junior Member
    Hozzászólás
    28
    Megérkezett a heli, aliexresszről RTF-ben, vám sem ment rá, mert NL-ből küldték.

Ismerkedem vele, jóval bonyolultabb mint gondoltam, és úgy látom szobában nem is nagyon fogok vele gyakorolni?

Walkera CB100-am volt 10 éve, azzal lebegni és körözni tanultam meg, egyelőre ezeket próbálom gyakorolni, aztán jöhet a 3D.
    Utoljára módosítva: rain91 által : 2018-04-13 20:09

Junior Member
    Hozzászólás
    28
    Néha gondol egyet, és jobbra, és előre/hátra húz az egész, ilyenkor pl. teljesen balra húzva a kart sem tudom megfogni, ez mitől van?

Gyro és Hover kalibrálás megoldja, de most ezt mindig újra kell csinálni ilyenkor?

Oldal: 3 / 3 ElsőElső 123

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve