Oldal: 70 / 73 ElsőElső ... 20606667686970717273 UtolsóUtolsó
Eredmény: 691 - 700 (724) összesen

Téma: Styroman Mimi 2.0

Senior Member sanyi1959 logója
    Hely
    Budapest, VII.ker
    Hozzászólás
    2.091
    Így van. Ott adja a legjobb teljesítményt.
    DLG= ez az a kategória, ahol minden gramm számít, és mindennek qrva kevés hely van.

Senior Member csaron logója
    Hely
    Budapest XI. - Zsámbék
    Telefon
    +36204551506
    Hozzászólás
    648
    Idézet tujunga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    sanyi1959!
    Hülyeség, ha a gépet készre szerelem (majd) és a törzs hosszával játszva álítom be a súlypontot?
    Mennyi gyakorlatból nálad?

Szél fújja hajatok, szellő a gépeitek!
    Szia Tőrzsfőnök!

Bocs, hogy belepofázok, de jól gondolod! Hülyeség!
    A gép vezérsíkjai nem teljesítenek jól, ha rövidíted a törzset. Én is próbálkoztam hasonlóval 1m-es négykormányos és két kormányos DLG-vel de kb 10 mm rövidíés után kezelhetetlenné váltak a gépek. A kétkormányost nem lehetett dobni mert a közelebb került vezérsík nem tudta egyenesen tartani.

Á.

Junior Member
    Hozzászólás
    25
    Sziasztok,
    építek egy Mimit, nagyon élvezem, kifejezetten szórakoztató az építése, örülök neki, hogy az időmet tölthetem vele.
    Lehet, hogy azért, mert az első építésem, vagy másért, de nem értem a törzs és a szárny helyes illeszkedését mi biztosítja?
    Észrevételeim:
    - a szárny V állása nem ugyanakkora, mint törzsben lévő bordák V állása
    - a törzs leghátsó bordájában nincs V állás belevágva, pedig 2-3 mm-t ráfed a szárny kilépő éle
    - a középső dupla borda szélei nagyjából felérnek a törzs széléig -> OK
    - az első borda szélei elég messze esnek a törzs szélétől.

Jó ez így? Mihez kell hozzányúlni? Ne féljek, hogy nem lesz jó az állásszög?
    Csatolt k Csatolt k

Hely
    Budapest, VII.ker
    Hozzászólás
    2.091
    Szia Nand!
    A szárny helyes felfekvését a törzsön a rétegelt lemezen levő furat, és a belépőnél helyesen beragasztott szénrudacska adja mint illesztőstift, oldalt a két törzsfal felsőpereme adja valamint a szárnyfelerősítőcsavar meghúzottsága. A hátsó, legutolsó borda így jó. Erre fekszik fel a kilépőél. A szárnyrögzítő anyára figyelj, kétkomponensessel megfelelő ragasztómennyiséggel legyen beragasztva. Ez oda a duplatörzsbordákra esik helyileg. Ragasztómennyiségekre figyelj, meglegyen kellően ragasztva de ne nehezítsd el a gépet! A ragasztó nehezebb mint a fa! Amennyiben pontosan követed az építési leirást, jól kell repüljön. A bevonáshoz vékony átlátszó fóliát használj a súly miatt. A fóliák közt is sok eltérés van súlyban. Az Oracover Light fóliák jók. Szervónak 3-5 grammosat használj, kizárólag DIGITÁLISAT. Az visszatalál a középértékre, az analógok kevésbé. Akksi egycellás kb300 mAh egyenesből bedugva, vagy 2 cella 180 mAh megfelelő. Itt viszont kell egy UBEC ami 5 V-ra leredukálja a 7.4V-ot.
    Utoljára módosítva: sanyi1959 által : 2018-03-08 14:43
    DLG= ez az a kategória, ahol minden gramm számít, és mindennek qrva kevés hely van.

Junior Member
    Hozzászólás
    25
    Szia,
    köszönöm a választ.

Egyszerre nem tud a szárny a törzsfal felső peremére és a kilépő az utolsó bordára felülni tekintve, hogy nincs benne V vágás, csak akkor, ha deformálódik a kilépő él. Amit egyébként nagyon nehéz megakadályozni, mivel nagyon kicsi az átfedés és a kilépő is vékonyka. Tényleg, mennyire illik elvékonyítani a kilépőt? Félek, hogy nagyon sérülékeny lesz.
    Azt a kötő darabot ami a farokrúd és a vízszintes között van, ugye epoxival kell ragasztani?

Fóliát vettem Bálinttól, pontosan nem tudom, hogy milyet, de bízom benne... :-)

Vevő+szervó első nekifutásra a V911-es helimodul lesz, láttam, már másnak is eszébe jutott itt a topicban. Nem egy nagy eresztés, de elsőnek megteszi. aksi+vevő+szervók 15 gramm, de sajnos csak a szárny elé tudom tenni a modult, félek, hogy ólmozni kell majd az elejét.

Hely
    Budapest, VII.ker
    Hozzászólás
    2.091
    Azt a kis 3szögletnyi részt vágd ki snitzerrel, hogy alakuljon a kilépőhöz.A szárnynak mindenképpen a törzs két oldalán kell felfeküdjön. Nem billeghet még az utolsó törzsbordán sem.
    Jól tudod, a csillapító felfekvő pylont előbb pár csepp pillanatragasztóval rögzítjük, majd amennyiben megfelően áll a már beragasztott függőlegeshez, akkor kap egy csík üvegszövetet U alakban ( úgy hogy a vízszintes aljára is rálógjon vagy 3-5millimétert) majd a mellékelt laminálógyantával ragasztjuk. Ez kihagyhatatlan művelet mert az egyik dobásnál le fog szakadni a vízszintesed! Hatalmas erők hatnak egy DLG-re!
    Egyéb esetben akkor jó egy szárnykilépő ha olyan mint a penge. Itt viszont a kilépő végét ne csiszold le 0,5mm - nél vékonyabbra mert a fólia elfogja hullámosítani a bevasalásnál!
    Utoljára módosítva: sanyi1959 által : 2018-03-08 20:25

Senior Member elhárítás logója
    Hely
    Piliscsév
    Telefon
    06 70 540 54 40
    Hozzászólás
    441
    Szia Nand.
    Korábbi kárésedre,bár nagyon nem látszik,én így gyömöszöltem be a 911 modult a Mimibe.
    Élére állítva,jól kitámasztva ne ficirogjon.
    Ja ás előre,hogy csak max az aksi férjen elé,meg ólom
    Csatolt k Csatolt k
    megöregszünk,de sose növünk fel.

Senior Member elhárítás logója
    Hely
    Piliscsév
    Telefon
    06 70 540 54 40
    Hozzászólás
    441
    Idézet tujunga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    sanyi1959!
    Hülyeség, ha a gépet készre szerelem (majd) és a törzs hosszával játszva álítom be a súlypontot?
    Mennyi gyakorlatból nálad?

Szél fújja hajatok, szellő a gépeitek!
    Zoli.
    Végre dobálsz te is?????
    megöregszünk,de sose növünk fel.

Támogató Air.Wolf logója
    Hely
    Zalaegerszeg
    Hozzászólás
    2.541
    Sziasztok!

Valaki megmérte már, hogy egy gépen mekkora a súlykülönbség a HK-fólia és az Oralight között?
    Nagyon nem mindegy, hogy 2m/4200Ft vagy 5m/2100Ft.

Kösz Zozo
    Utoljára módosítva: Air.Wolf által : 2018-03-09 08:04
    "Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

Hely
    Budapest, VII.ker
    Hozzászólás
    2.091
    Idézet Air.Wolf eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Valaki megmérte már, hogy egy gépen mekkora a súlykülönbség a HK-fólia és az Oralight között?
    Nagyon nem mindegy, hogy 2m/4200Ft vagy 5m/2100Ft.

Kösz Zozo
    Több tekerccsel használtam fel HK transzparens fóliát, (a light fajtát) és nekem jó tapasztalataim vannak. Van transzparensből is könnyebb meg nehezebb fajta. Nyilván a könnyebbikből kell rendelni.

Oldal: 70 / 73 ElsőElső ... 20606667686970717273 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva