Oldal: 23 / 23 ElsőElső ... 131920212223
Eredmény: 221 - 229 (229) összesen

Téma: Habszárny vágás

Junior Member nordster logója
    Hozzászólás
    19
    Az autó izzó az 12V nekem a tápom 15V szerintem bezabálná mindet.
    De az lesz hogy ezt a tápot férre teszem és veszek egy 6A aksi töltőt. Tescoba láttam 6000Ft-ért pazarolják.
    Az megfelelhet a célnak?
    Elektronikában antitalent vagyok...

Szerintem a legegyszerűbb megoldás a teljesítmény szabályozására, ha bemész egy villamossági boltba (pl OBI) és veszel egy csillár fényerő szabályzó kapcsolót. Én legalább is így oldottam meg. Vagy egyel bonyolultabb, veszel egy szervó tesztert és egy kefés szabályzót. Ezzel is meg tudod oldani. Így pl lipo- ról is tudod üzemeltetni...

Zs

Junior Member nordster logója
    Hozzászólás
    19
    Azt hiszem akkor az előbbi lesz mert mindenképp hálózati áramról akarom működtetni. Nem akarok aksikat töltögetni.
    Az uj fejlemény a dologgal kapcsolatban annyi, hogy ATX-es PC táp lesz az erőforrás.
    Csak még rendbe kell tenni a kábelokat rajta

Senior Member vakrepulo logója
    Hely
    bp xv ker vagy ix ker, tel:7062kilenc133egy
    Hozzászólás
    277
    Keresek lehetoleg bp-hez minel Közelebb kollegat aki ki tudna nekem 2 par szarnyat vágni. Min 70 cm-es munkapadra szukseg lesz
    Es pontos gep kell mert eleg vekonyak a profilok.

Koszi

Senior Member solowing logója
    Hozzászólás
    3.394
    Vagy épits egy ilyet:
    https://youtu.be/ouP_GCrAwTk

Én ezzel vágom a gépeimet... Persze vannak kompromisszumok mert a szálat 60cm-re állítottam be azért mert a tábla is max 60cm legalább is amit könnyen be lehet szerezni...
    Egyébként vágni kanthál szállal érdemes vagy ellenálláshuzallal köznyelven... Érdemes beszerezni egy labortápot is mert mindegyik anyag más-más hőt kíván, anyagminőségtől függően. Kerülni kell az "olcsó" habokat mert előfordulhat, hogy csomó van benne vagy textil szál és akkor a vágás sem lesz valami szép. Tervezni valamilyen vektoros programmal célszerű, pl. Corell Draw. Vágni pedig jó lehet a JediCut. Legalább is nekem bevált...
    Utoljára módosítva: solowing által : 2017-06-21 23:59

Hely
    Hozzászólás
    277
    köszi a hozászólást
    a haverom már 1 éve épített ilyet, vágtunkis ki vele sok repcsit, profilt, meg miegymást, de nem tudtuk a hardvert és a szoftvert úgy összekalibrálni, hogy vékony profilokat is megfelelően szépen vágjon

meg én inkább a probálok.időt-szerezni-a-repülésre típus vagyok mint a kihívásból-szerszámot-építek-hogy-azzal-vágjak-gépet-majd-utána-építsek

még 1X kössz

Hozzászólás
    3.394
    Nekem igazából mindig fontos volt, hogy valamit hozzá tudjak tenni ahhoz amit éppen csinálok.
    Tök jó érzés saját gépet reptetni!
    Jók a gyári gépek is de nincs benne annyi kihivás mert azok biztosan jók...itt azért a berepülésig rezeg a léc

Hely
    Hozzászólás
    277
    aszolut egyetértek, mi is sok gépet építettünk saját magunk, ezért is kerestem habmagot, mert abból is saját építésű lett volna, de olyan vékony profi (leginkább a simasággal volt gond nem a vékonysággal) profilt nem tudtunk kivágni

most már lassan leépülünk, mert a haver átment a fagépek irányába nálam meg rezeg a léc a hobby cserére
    egy házi készítésű f5j-400 valahol a pest környéki kukoricásban

Hozzászólás
    3.394
    ...Nekem is beletelt egy kis időbe mire kitököltem, hogy az XPS habot mekkora sebességgel és hőfokkal tudom síkolni. Most már nagyjábol mindíg sikerül de vannak néha anomáliák. Engem a fa gépektől kiráz a hideg... Van itthon néhány robbanómotoros 40-es 50-es osztály de mindig fostam, hogyha összetörik. Nem szerettem javítani a fát... A hab sokkal egyszerűbb... Kivágom újra és kicserélem, vagy rakok össze másikat. Nem olyan időigényes mint a fa..

Oldal: 23 / 23 ElsőElső ... 131920212223

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva