Oldal: 1 / 23 1234511 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (229) összesen

Téma: Habszárny vágás

Senior Member
    Hozzászólás
    108

Habszárny vágás

Hello.
    Most kezdtem el modellezni, és elakadtam egy modell szárnyának kivágásával.Sajnos csak selejtet tudok gyártani(túl a 4. garniturán), és komolyabb műhely berendezésére nincs lehetőségem.Az lenne a kérdésem, hogy lenne e vállalkozó aki elkészítené nekem a habot(csak a habot).Természetesen nem ingyen kérem!! A dxf file a plans.rcmodell.hu oldalon van, és insomniac a neve. És valszeg 2 db kellene.
    Előre is köszönöm.
    Üdv Roland
    ps: ha lenne ajánlat az jöhet akár magánban is.

Habszárny vágás

Roland,
    időhiány az oka, vagy hogy lelkileg eltikkadtál?
    Ha az utóbbi, ideírhatnád hogy mi a baj, mi nem sikerült. Az elején vannak eszelős szivatások habvágásnál, de úrrá lehet lenni rajtuk. Viszont tudni kéne, mivel és hogyan csináltad.

Senior Member
    Hozzászólás
    108

Habszárny vágás

Hello
    Az interneten nézegettem dolgokat, és megpróbáltam megcsinálni őket egyszerübben.Gyártottam egy afféle "hegedű vonót", benne a cekasszal.Megcsináltam nyáklemezből a profilokat, felragasztottam, és sajnos préselés nélkül kivágtam.Kb 10 perc múlva olyan kajla lett, hogy..... Meg a felülete sem lett vmi frankó.
    Aztán láttam egy asztalt, dupla hurral, stb-vel.Ahhoz viszont már műhely kellene.Sajnos az pedig panellakásban nincsen :cry:
    Üdv Roland

Habszárny vágás

Nem a dupla húron múlik.
    A vágókeret legyen derékszögú, stabil, erős. Fülescsavarral feszítheted a zsinórt, hidegen szépen pengjen, ne lógjon be 2-5cm-nél többet még melegen sem. A húr anyaga lehet (egyesek szerint) citerahúr -nem próbáltam - vagy konstantán huzal.
    Hőfok: fontos, hogy vágjon, de ne olvasszon, ne sisteregjen, és így ne csináljon ronda üregeket ha 1 pillanatra megtorpansz.
    Vágáskor kell préselni, de nem 40-50kg-al. Elég ha sík marad és nem mászik el a nyomásra.
    A bordákat be kell arányosan számozni és mindig belépőtől indulva lehetőleg kétszemélyes stílusban előadva kivágni, egyszerre belépve-kilépve.
    Borda: nyáklemez ok, de polírozd fel nagyon simára, és kend be vékonyan motorolajjal hogy ne ugráljon a szál.
    A szárnymag elhajlik? gondolom kékhabból vágtad. Ez normális, ennek oka, hogy nem síkoztad le a habot. Normálisan le szokás belőle vágni alul-felül 3-3 mm-t a táblából mert az tömörebb és feszültség keletkezik benne.
    :arrow:

Senior Member
    Hozzászólás
    355

Habszárny vágás

Javaslom, hogy a bemelegesés után feszíts még a vágószálon, de ne felejts el visszaengedni mielőtt az áramot lekapcsolod. Így nem fog lógni.

Én citerahúrt használok, nekem bevált.

Senior Member
    Hozzászólás
    108

Habszárny vágás

Köszi.Gondolom nézted, hogy ez egy delta gépezet.
    Ilyenkor nem célszerübb kikötni a vágót, a belépő-kilépő él meghosszabításának metszéspontjába(jó mondat lett ).
    Csak hogy mindenhol egyenletesen menjen a szál?
    Köszi.
    Üdv Roland

Habszárny vágás

kikötés: ha elég nagy az asztalod és garantálni tudod a távolságokat egymástól, akkor igen.

Moderátor
    Hozzászólás
    1.962

Habszárny vágás

Citerahúr.

Én próbálgattam sokmindent. Sokáig kinlódtam konstantán huzallal, de még egy másik fórumon kaptam a tippet a citerahúrra. Ey egy minőségi ugrás! Bátran próbálhatjátok!

Tapasztalatom szerint, ha sík a munkalap és gey kicsit leterheled a habot, akkor nem vetemedik vágás után. Nekem a leterhelésre, erre a célra gyártott toroid trafóim vannk Pontosabban van pár toroidom és azokat használom.

Nagyon fontos a fűtőáram! Ha kevés, akkor lassan, vagy egyáltalán nem vág. Ha túl nagy, akkor meg annyi hőt termel, hogy barázdákat olvaszt a habba, ha nem egyenletesen húzod. Ha még nagyobb az áram, akkor meg elszakad a húr. Én általában 1,5-1,7 A-t állítok be.

Administrator Dudkin logója
    Hely
    Mount Vernon, New York
    Hozzászólás
    2.200

Habszárny vágás

Idézet fuhur eredeti hozzászólása
    Citerahúr.
    Ha még nagyobb az áram, akkor meg elszakad a húr. Én általában 1,5-1,7 A-t állítok be.
    Hany volton koveted ezt el? melyik hang jon be a legjobban?

Udv ud

Moderátor
    Hozzászólás
    1.962

Habszárny vágás

Sajna már rég vágtam, de ma este megnézem és akkor beszámolok.

Ami tuti, hogy nekem egy stabilizált tápom van (saját építés 0-30V, max. 3A) és addig növelem a feszt, míg a 1,5-1,7 A-t el nem éri az áram.

Mivel a hő az áramtól négyzetesen függ, gyakorlatilag minden huzalra (rövid, hosszú, vékony, vastag) igaz a kb. 1,5 A áram. A feszültség viszont erősen változó függően a huzal ellenálásától, ami végül a huzal anyagától, vastagságától, hosszától változik.

Oldal: 1 / 23 1234511 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva