Oldal: 3 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (50) összesen

Téma: The Beast Hangar9 + DA100

Senior Member foxpro logója
    Hozzászólás
    1.802
    Motor kipufogó bepróbálva.

Krill Extra 330SC 41% MVVS175 - Extra 330SC 35% DA120 - Extra 330LX 37% MVVS152 - H9 Beast DA100 - EMHW Challenger 50% DA170

Senior Member
    Hozzászólás
    3.129
    hát akkor ezek szerint, ebben sem lesz recsegő... hogy-hogy első csonkost rendeltél... utálod?!

Hozzászólás
    1.802
    Idézet trainerTOMI eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    hát akkor ezek szerint, ebben sem lesz recsegő... hogy-hogy első csonkost rendeltél... utálod?!
    Valóban nem szeretem, mert ha esetleg lehasal a gép a kipufogó is nyaklik. De ez volt a belevaló szett.
    Krill Extra 330SC 41% MVVS175 - Extra 330SC 35% DA120 - Extra 330LX 37% MVVS152 - H9 Beast DA100 - EMHW Challenger 50% DA170

Senior Member
    Hely
    Lengyeltóti
    Hozzászólás
    1.405
    T Gyuszi!

A 100-as DA-nak kerek a kiömlője????
    Innen úgy látszik...
    Kövi

Hozzászólás
    1.802
    Idézet Kövi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    T Gyuszi!

A 100-as DA-nak kerek a kiömlője????
    Innen úgy látszik...
    Nem kerek, téglalap csak a csatlakozás van így megoldva.

Senior Member
    Hely
    Lengyeltóti
    Hozzászólás
    1.405
    Erről az infóról sajnos lemaradtam.

https://www.youtube.com/watch?v=hNHel2fIHPs

És egy a fénykorából, hogy ne csak ez a szomorú videó jusson eszünkbe erről a remek gépről és pilótáról:

https://www.youtube.com/watch?v=rDBIqVdMxzY
    Utoljára módosítva: Kövi által : 2015-12-10 18:05
    Kövi

Senior Member anakonda logója
    Hely
    göd
    Hozzászólás
    136
    Igen, ez elég sajnálatos. Itt egy cikk róla. http://iho.hu/hir/pitts-oriasmotorral Az külön érdekesség, hogy aki a cikket írta, az állítólag műrepülőpilóta. De ha műrepülőpilóta akkor azt illene tudnia, hogy a Beast egy Pitts M-12, tehát eleve csillagmotoros, nem speciálisan átépített, ahogy ezt írja. Lehet, hogy nem az eredeti csillagmotor van benne, de mivel nyilván nem lehet sokkal nagyobb, mint az eredeti, nem is lehet annyival nehezebb, hogy olyan drasztikusan megváltoztatja a súlypontot, hogy a gép lezuhanjon. Mert a cikk írójának ez a magyarázata. Szerintem meg az, hogy miután kivette a dugóhúzóból, nem volt neki sebessége, viszont túl alacsonyan volt, hogy függőlegesen kigyorsítsa. Ekkor felhúzta a gépet, ezzel menthetetlenül dugóba rántva a gépet. Nyugodjék békében.

(Azt már csak Csendben suttogom, hogy az idei Cameron Airshown is ugyanígy zuhant le egy Pitts. De az nem csillagmotoros volt.)

Üdv.
    Andris
    Az orrnehéz gép randán repül,az orrkönnyű meg csak egyszer

KékFelhő, Yak-55,Auto g-2, BH Aero Cruiser, Solero,JCP Crack Su-29 3D, Cessna 182, Saját tervezésű és építésű tréner, CX-10 quadrocopter, Das Ugly Stik, Super Kinetic, Fieseler 156 Storch, Kis világító csupa by Cseb

Control: FS-T6
    1PLANE2FLY3D4EVER

Senior Member
    Hely
    Szigetszentmiklós
    Hozzászólás
    818
    Idézet anakonda eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen, ez elég sajnálatos. Itt egy cikk róla. http://iho.hu/hir/pitts-oriasmotorral Az külön érdekesség, hogy aki a cikket írta, az állítólag műrepülőpilóta. De ha műrepülőpilóta akkor azt illene tudnia, hogy a Beast egy Pitts M-12, tehát eleve csillagmotoros, nem speciálisan átépített, ahogy ezt írja. Lehet, hogy nem az eredeti csillagmotor van benne, de mivel nyilván nem lehet sokkal nagyobb, mint az eredeti, nem is lehet annyival nehezebb, hogy olyan drasztikusan megváltoztatja a súlypontot, hogy a gép lezuhanjon. Mert a cikk írójának ez a magyarázata. Szerintem meg az, hogy miután kivette a dugóhúzóból, nem volt neki sebessége, viszont túl alacsonyan volt, hogy függőlegesen kigyorsítsa. Ekkor felhúzta a gépet, ezzel menthetetlenül dugóba rántva a gépet. Nyugodjék békében.

(Azt már csak Csendben suttogom, hogy az idei Cameron Airshown is ugyanígy zuhant le egy Pitts. De az nem csillagmotoros volt.)

Üdv.
    Andris
    Nem állítólag, maximum fiatal vagy A volt férje egy bizonyos Walter Extra de gondolom ez utóbbi név keveseknek mond valamit. :evil

Bocs az offért Gyula.
    Utoljára módosítva: Aenima által : 2015-12-10 16:33

Senior Member anakonda logója
    Hely
    göd
    Hozzászólás
    136
    Oké, igazából nem tudtam, ki az, én nem kérdőjelezem meg, hogy profi műrepülőpilóta. Csak kicsit fura volt, hogy így lealázza a Pittseket és hogy azt írja, ne is legyen több ilyen gép (mármint csillagmotoros.) Mintha nem ismerné a Pitts M-12-t, amiből több van. És egyetértek vele, hogy az Extrák iszonyú jó gépek. Igazából csak ezen az M-12-n lepődtem meg.
    Walter Extra a volt férje? Tisztelet!
    Részemről a téma lezárva, nem offolok tovább!

Sok sikert az építéshez, remélem ez nem jár úgy, mint az eredeti.

Üdv.
    Andris
    Az orrnehéz gép randán repül,az orrkönnyű meg csak egyszer

KékFelhő, Yak-55,Auto g-2, BH Aero Cruiser, Solero,JCP Crack Su-29 3D, Cessna 182, Saját tervezésű és építésű tréner, CX-10 quadrocopter, Das Ugly Stik, Super Kinetic, Fieseler 156 Storch, Kis világító csupa by Cseb

Control: FS-T6
    1PLANE2FLY3D4EVER

Senior Member
    Hely
    Lengyeltóti
    Hozzászólás
    1.405
    A cikk szerzője nyilván nem anniyra volt lelkes e témában mint mondjuk én, aki minden fellelhető olvasnivalót elolvasott a Pittsekről. Másrészt talán elfogult is volt.
    Anakondának igaza van, sem nem egyedi sem nem különlegesen átépített gépről van szó. Egy több mint 70 darabos gépszéria része volt a Beast. Összehasonlítani pedig egy eleve alacsony költségvetésű és alapvetően kittépítők részére tervezett hobby gépet egy speciálisan versenycélra tervezett géppel nem lehet! Azzal ellenben nyilván lehetne vitatkozni, hogy mennyire is jó egy kétfedelű egy monoplánnal szemben. A modellezésben pont az a jó, hogy ezek a kérdések költséghatékonyan tesztelhetőek. Ajánlom e témában elolvasni azt amit a topic témáját adó gép tervezője ir az alábbi fórumon:

http://www.flyinggiants.com/forums/s...t=35801&page=4

Szerintem érdemes elgondolkodni rajta! Nem véletlen, hogy napjainkban szinte az összes F3A gép már kétfedelű. Az sem véltelen, hogy a Krill is most dobott piacra egy Ultit...

Másrészt érdemes lett volna a véleményekkel megvárni a NTSB állásfoglalását:
    It looks like after 3 years, NTSB revealed that Brian had serious cardiovascular disease that may have contributed to his loss of control. NTSB said the aircraft was working properly when it impacted the ground.

Szóval nem a gép esett dugóba, hanem a gépet vezető pilóta nem tudta már vezetni a gépet a szakértők szerint. Ezt több fórumon is kifejtették, hogy nem vezetési hiba miatt zuhant le gép!
    A Pitts nem versenygép. A Pitts egy kultuszgép. Lehet szeretni, lehet utálni, de csak úgy elmenni mellette biztosan nem! Én még emlékszem arra Siófok kilitiben megrendezett műrepülő EB-re amit Veres Zoli nyert meg, és a díjátadó után "sétarepülésre" vitte Göncz Árpi bácsit. Ott voltam. A sorompó után balra állt egy igen apró, tűzpiros, picit "nyomi" kis repülő. Alig nagyobb, mint amivel a Kövecses Feri barátom repülni szokott. Na az egy Pitts Special volt. Azóta a szivem csücske ez az apró, bumfordi kis gép. Lehet nem a világ legjobb műrepülő gépe, de nem is annak tevezték ( ellentétben a cikkben említett gépekkel! ). Ezt a gépet hobbépítők építik és használják többnyire...
    Utoljára módosítva: Kövi által : 2015-12-10 19:47
    Kövi

Oldal: 3 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve