Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (36) összesen

Téma: BMW Z4 Drift Hard Body Project

Senior Member conflict logója
    Hozzászólás
    369
    Hajrá
    vrx murena + goolrc 8.5T + tsky 120A
    honda nsx jgtc sakura xi sport + 8.5T cheetah cs60

Senior Member Emunem logója
    Hely
    Wien/Kisvárda
    Hozzászólás
    1.922
    Kösz, elkél is, lassan rájövök, nem megy annyira, mint az remélve lett. De azért nem adjuk fel!

Szóval megjött az utóbbi pár napban 1-2 cuccos. Képek később.
    Üdv: Emunem

Minden lehetséges...

VRX Blade 10T / Piros rettenet
    W.I.P. / Axial SCX-10 / Ford F-150 aka KÉK Bálna
    W.I.P. / Tamiya TT-01 / Zöld darázs / BMW Z4 HB Project
    2,4GHz / Póráz
    + Hangvezérelt utódok.

Hely
    Wien/Kisvárda
    Hozzászólás
    1.922
    Szóval az a később most jött el.

Megjöttek a cuccok lassan. 1. hullám:

Nagggyon-nagggyon sok macerával, meg méréssel meglett a mágneses felfogatás. (mit össze kell szenvednem a biztonságért, csavaros konzolos megoldással hamarabb meglettem volna, csak ugye akkor törésveszély az egekben...)

Azt kell, h mondjam, pontosan úgy tartja a kasznit, ahogy elképzeltem, se túl lazán, de se túl erősen, olyan férfiasan jól. Ha csak a kasznit fogom, és rázom (mintha sétálnék), simán kibírja. Ha durvulnék (mintha futnék), még mindig tart, csak ha mondjuk direkt le akarnám rázni, akkor jön le ! nagy nehezen!! De rájöttem a felvétel nyitjára. Csak simán az orránál benyúlok, megfeszítem az szivacstartó és a kaszni között az ujjam, és voilà! lent is van lazán. Kellemes a dolog. És még a végén hogy örültem... A két rágógumis kép szemléltetésnek.

A gyári felállás nem kedvezett, ezért moddolni kellett a kasznitartókat , és a pozíciójukat is. Alapos takarítás után meg ment a mágnesek felragasztása a kasznira. Gumik ideiglenesek, majd lesz egy kulturált ütközőkitt is.

Közben beszereztem asszonytól egy szép fa bemutatópultot, ami forog is. Remek darab, szerelni is jó rajta, meg fotózni is. Csak majd egy állítókart kéne rá eszkábáljak, ne mocorogjon, ha nem kell..

Folyt köv (mert max 15 képet lehet felrakni...)

Minden lehetséges...

2,4GHz / Póráz
    + Hangvezérelt utódok.

Hely
    Wien/Kisvárda
    Hozzászólás
    1.922
    Köv:

Majd meggyüttek a következő cuccok. 2. hullám:

Ülések. (Ülések doboza + tartalom profi csomagolva. Asszony le is csapott a fehér izékre...) Nagyon jóféle, színezett nem lexan ülések, hanem stirol anyagúak. Kb 1mm vastagok, szóval tartós darabok, fogásra nagyon jónak tűntek.

Kis Emu kis is próbálta, kényelmes, csak a combjánál kell majd faragni, hogy kényelmesen üljön benne...

Másik cuccos a Sakura D3 Diffusor. Remek darab, célnak tökéletesen megfelel, pont jó méretekkel. Beépítés később.

A technikát is próbálgattuk pakolni. Az egyik modding volt az, amikor a motor középre kerül.

De túl sok macera a kormányzás körül. (vagyis annyira nem, de kelleni fog később a nagy kormánykitérésnél a kaszni megfelelő távolsága vágás nélkül.) Esetleg majd egy egyedi alváz később, nagyon később...
    Ezen felül kisebb karbantartások, csavar cserék (előző tulaj, minden tiszteletem az övé, de jó pár kópler munkával helyettesítette a hiányzó csavarokat), takarítás.
    Időközben még a megfelelő felni/gumma páros keresése az internetzón... hát nem könnyű kiválasztani, de már körvonalazódik.

De mivel a jelenlegi krómos gummával nem nagyon tudtam kanyarodni, egy ideig nem is próbáltam ki vele együtt az alvázat. Aztán ma kipattant a szikra, pakolás közben. ... Próbáljuk már ki a pályagummákat, 0 offset, 25mm.... talán-talán.
    És láás csodáát. Hát annyira jól belőttem a kaszni helyét (piros pontot nekem ), hogy szó szerint millimétereken múlik, de működik. Meg is örültem, mint majom a farkának, csapattam vele 1-2 "scale" kört a lakásban.
    Hatalmas élmény volt gurulni vele, pedig csak egy keménybodega van rajta...

Folyt köv..

Minden lehetséges...

2,4GHz / Póráz
    + Hangvezérelt utódok.

Hely
    Wien/Kisvárda
    Hozzászólás
    1.922
    Köv:

Kis vidi: (nem nagy kunszt, de abban a pillanatban olyan volt, mintha egy új autót próbálgattam volna )

https://youtu.be/JOWk4iLqs3E

Ennyi kerék kilógással még elfordul a kerékjáratban, nomeg a gyári járatméretben. Ekkora lesz a szélesítésé is, mármint átmérőre, kb D=7,2 mm. Szerintem egy jó állítható felsőlengővel 9mm-es offsettes felni is betuszkolható... (jelenleg 0mm offsetes felni, szélesítés nélkül, ami kb 6mm lesz.) Meglátjuk. (kb 2-3 mm-t be lehet dönteni.. Az kb 3°)

Hátulja még elég "gyári", én már látom a kész Kittet. Hátúl is kb 6mm lesz a szélesítés mértéke. Szóval itt 12mm-es is mehet. (jelenleg 3mm offset-es felni)

Az ülések megragasztva, nagyjából levágva (talán bőrözve lesznek... az is a végén derül ki, bár már ott tartanék...)

Ennyi lenne a móka mára, bezárt Emu móka-tára. Ha tetszett, írjatok, lájkoljatok, ha magasról tesztek, akkor tegyetek, ez már csak ilyen építés lesz.

Üdv.

Minden lehetséges...

2,4GHz / Póráz
    + Hangvezérelt utódok.

Senior Member Kisszabó logója
    Hely
    Győr
    Hozzászólás
    1.011
    Ügyes vagy - csak így tovább! ;-)
    Sex & Girls & Rock 'n Roll

Senior Member
    Hozzászólás
    163
    Nekem nagyon tetszik az hogy valami egyedit építesz és nem adod fel az első gondolkodási pontnál. Én tuti végig fogom kísérni a tevékenységed. Ez a modellezés. Big respekt neked!

Hely
    Wien/Kisvárda
    Hozzászólás
    1.922
    Hali,

először is köszönöm mindkettőtöknek a figyelmet.
    Igyekszem majd nem csak gazdag képi anyaggal, hanem valami hangulatos szöveganyaggal is támogatni az építést, ne legyen olyan monoton.
    Most felnikutakodás megy ezerrel... túl sok a választék, mégis magasak az igények, ergo alig van választék a végére...

Később jelentkezem.

Üdv.

Minden lehetséges...

2,4GHz / Póráz
    + Hangvezérelt utódok.

Hely
    Wien/Kisvárda
    Hozzászólás
    1.922
    Üdv Uraim,
    Egyenlőre parkolópályára állt a projekt, utolsó montázsokat felrakom majd, később majd folytatom, ha nyugisabbak lesznek a dolgok.

Minden lehetséges...

2,4GHz / Póráz
    + Hangvezérelt utódok.

Hely
    Wien/Kisvárda
    Hozzászólás
    1.922
    óestét.

Szóval kis szünet után történt ez-az.
    Először is a legfontosabb történés az, hogy ahogy eladtam a régi alvázat, sikerült egyből a fórumon egy pont megfelelőt beszereznem. Mondhatni mákom volt, mert pont úgy adódott el, hogy gondoltam.
    Strubi kolléga által egy elég pro Drift alváz jutott el hozzám.
    Pont olyan, amilyenre szükségem lett volna. Elég sok minden állítható.
    Itt már kicserélt akkutartóval, kerékhatszögekkel, anyákkal és egy szervóval látható. (szép feketék )

Volt nagy öröm.

Na szóval, időközben meg alakult a beltér. Nem így terveztem, de kényszerűségből ezzel folytattam.
    Na jó, kicsit az oldala meglukasodott, csakhogy az orrba telepített elektronika jól szellőzzön. Volt vele pepecselés, de remélem megérte. Majd még finommunkáljuk, egyenlőre így marad.

Emberke is mélyebbre tud ülni, kicsit a gatyája szabásán faragtunk. : )

Folyt köv...

Minden lehetséges...

2,4GHz / Póráz
    + Hangvezérelt utódok.

Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre