Oldal: 108 / 108 ElsőElső ... 85898104105106107108
Eredmény: 1.071 - 1.079 (1079) összesen

Téma: Teljes gőzzel előre!

Az a tömítés amit a Keith Appleton bevág, annak egészen más funkciója van, és szerintem klingerit. Ha jól összecsiszolódik és ráadásul különböző anyagból van pl.: sárgaréz-bronz, akkor olajjal tökéletesen letömít.

Senior Member
    Hely
    Bojt
    Telefon
    06305811149
    Hozzászólás
    1.268
    Szerintem te félreértetted a dolgot. A tükröm alumínium, a tolattyú bronz. A papírtömítés a házhoz és a hátlaphoz kell. Az alu helyett kellene valami más, de nincs. Kaptam egy darab vörösrezet de azt nem akarom erre elpocsékolni, abból tükröt kell csinálni.

Senior Member viktor58 logója
    Hozzászólás
    610
    Üdvözletem Uraim!

Tanácsot szeretnék kérni hogy honnan/ miből tudnék kb 5-6mm átmérőjű rozsdamentes golyót és rúgót szerezni biztonsági szelephez?

Köszönöm.
    Viktor
    Tamiya TA-02 /Tamiya Lancia Delta HF Integrale TA-01/3Racing Sakura XI Sport /Tamiya TA03f /Reely P290 (EP-homemade Buggy) /92' Jeep Cherokee /Traxxas T-Maxx brushless / Mono 1 speedboat /La Mouette gőzhajó

Senior Member
    Hely
    Budapest, XIV kerület
    Hozzászólás
    735
    Üdv, Gőzölgők!

Mióta kissgergő megépítette az egyik kedvencemet - J.L. Soumard gépét - azóta ismét úgy érzem be kellene a gőzgép projektemet is fejezni. Annak idején a sryforumon, majd itt az AT-125 és a műhelygyakorlatok topicban csepegtettem már információkat róla. A kezdéskor egy "látszó" gőzépet akartam építeni, erre a Soumard féle gép kiválónak látszott. Több elméleti eszmefuttatást írtam róla miként lehetne az "öntvénynek" látszó tárgyat több darabból, sajtolással egybeépítve kiváltani. Kissgergő ezt az akadályt brilliánsan vette, utólagosan is gratulálok neki. Sajnos a gép az én elképzeléseimhez később "kicsinek" bizonyult. Az általam építeni kívánt hajó stílusa "nagyobb" külön konzolos, "épített" vonszolórudas, stb. kivitelt igényelt az autentikus kinézethez. A "steamboat" fórumon jól latható hogy a hajó méret növekedése hogy hozza magával az egyes alkatrészek eltérő technológiával / anyagból / kötéssel való kialakítását.

Ezért döntöttem egy saját tervezésű gép mellett. Akkor a számításokat is leközöltem. Az építés folyamán egy fokozatos megközelítést alkalmazok, a modellméretben funkcionális munkadarabot kialakítom, majd ha lehetőség van rá a "scale" kivitelhez alakítom - általában vékonyítani kell!

Ezt a hozzászólást az inspirálta, hogy most történt meg a hajtókar felső kengyelének véglegesítése (furatolása, kerekítése). Ezt követte a "technológiai egybeépítés", ami megmutatta, hogy sikeres munkát végeztem-e. A furatokon átdugott, mindkét hajtókaron, keresztfejen átmenő acélpálca bizonyította a merőleges, egybevágó megmunkálás sikerült.

Természetesen szorgalmasan készülnek a képek, egy komplett építési leíráshoz. Addig is a bizonyíték, eddig jó munkát végeztem.

Üdv, Géza

Senior Member
    Hely
    Budapest, XIV kerület
    Hozzászólás
    735
    Üdv!

Annak idején, amikor újrakezdtem a hajóépítést, hamar eljuttottam oda, hogy adott méretarányú hajók csoportját akarom építeni. Ez pedig az 1:33 méretarány volt. Ebben a legkisebb 32cm-es, a legnagyobb 140 cm-es lett volna. Amikor SRY mester elindította útjára a Springer topicot, akkor az általam választott tolóhajó 1:20 méretarányban illett csak bele az előírásokba, így azóta engedményt teszek, és 1:20 is szóba jöhet. Többek között a következő hajó, amely az előzőekben aposztrofált gőzgépet kapja meghajtásnak.

A hajót szeretném "museum quality" minőségben megépíteni, azért eltértem a megszokott építési sorrendtől. Több jellemzője közül, a fedélzet kialakítása volt az első ilyen, ugyanis a méretarány lehetővé teszi az "épített" fedélzet, eredeti technológia szerinti kialakítását. Ténylegesen gerendázott, ténylegesen "kátrányozott" a fedélzet, és ráadásul igyekeztem antikolni is. Ezért még a hajó nincs kész a fedélzete készen van.

A végleges hatáshoz még hátra van egy maszkolás a pallókra és a szegély feketére festése elvágólag, de az már csak ha a hajó oldala is festést kap.

Üdv, Géza

Senior Member
    Hozzászólás
    213
    Sziasztok!
    Keresek kb 1m hosszú, 1:10 arányú gőzhajó tervet pdf-ben, ami A4-es méretre van darabolva, és simán tudom otthon nyomtatni.
    Előre is köszi.

Senior Member
    Hozzászólás
    213
    Sziasztok!
    Azon az elven ahogy a CO2 repülő modellmotorok működnek lehetne gőzmotort csinálni?

Senior Member
    Hozzászólás
    213
    Szia!
    Ennek hol találom a tervét?
    Köszi

Idézet kissgergő eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia Csapoka
    Én 3 éve kezdtem el sry gépével a gőzölést. Abbol csináltam 3db ot, Lajosbá v2-ét, és 3 hengeresét. És nemrég Jenczok féle körtolattyús gépbe vágtam bele. jó munkát hozzá!
    Ja és a ponntosság a lényeg!
    Most itt tartok:
    http://youtu.be/LyMHNWM3x9E
    De a csatornámon még sok saját készítésű gép van!

A sry féle:
    http://sry.atw.hu

Oldal: 108 / 108 ElsőElső ... 85898104105106107108

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve