Oldal: 106 / 109 ElsőElső ... 65696102103104105106107108109 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.051 - 1.060 (1084) összesen

Téma: Teljes gőzzel előre!

Senior Member
    Hely
    Und
    Telefon
    06305811149
    Hozzászólás
    1.270
    Szia Feri bá! Örülök hogy te is itt vagy. Most lehetőségem van megköszönni az ajándékodat. Őszintén megmondva én 2-3 mm lemezre gondoltam, szó szerint megijedtem amikor a kezembe vettem , hát mit kezdjek én ezzel! Szóval akkor azt mondod hogy ne féljek tőle, álljak neki és csiszoljam? Egyet megpróbálok, azután majd meglátjuk. Üdv ksanyi.

Sry! köszi az információkat. Valahogy így próbáltam elkészíteni. Ez alapján amit itt láttam.

https://www.youtube.com/watch?v=zd3-6iR7QdQ
    Utoljára módosítva: ksanyi által : 2016-03-20 19:34

Senior Member
    Hely
    Und
    Telefon
    06305811149
    Hozzászólás
    1.270
    Sziasztok! Útálom a vörösrezet, világéletemben útáltam! Egyik helyen olyan mint a vaj, másik helyen ordít,visít benne a szerszám. Még a 3 mm menetfúróm is beletört, ami már legalább 20 éve meg van. Elkészült a tömb 8 db 3 mm menetes furat, 4 db 1.5 mm furat, 2 db 2 mm furat, 6 db 2.5 mm furattal. A 6 db a be és kiömlő, valószínű még valamilyen menetfúrást kap. Azután jön a gőztömörre csiszolás. Üdv ksanyi.

Moderátor
    Hozzászólás
    5.395
    És mivel kened a szerszámot? Merthogy vörösrézben, ólomban stb... lágyfémekben az anyag felkenődik a szerszámélre és ezért megszorul, eltörik. Előbb eltörik mint acélban, vagy más szívós anyagokban!

Üdv.: SRY

Senior Member
    Hely
    Und
    Telefon
    06305811149
    Hozzászólás
    1.270
    WD 40 és üregelő spré. És szinte 1-2 mm-enként kihúzva az anyagból, hogy tisztuljon a szerszám. Úgy néz ki hogy kuka. Ha nem húzom meg nem tömít, ha meghúzom meg kijön belőle a menet. Pfúj. Tudtam hogy ez lesz!.Sajnos nem tudtam átmenő csavarokkal megoldani. Pedig már a tükör jó lett. Mint ahogy írtad is szinte cuppant amikor felemeltem róla. Most meg a papírtömítésnél enged körbe. Jobb volt mint lett!
    Üdv ksanyi.

Moderátor
    Hozzászólás
    5.395
    Ez a vörösréz már csak ilyen :-) ezért is ajánlottam inkább a sárgarezet meg a bronzot.

A WD 40 erre teljesen alkalmatlan, és az összes olaj, üregelőspray is!!!! A szerszámélre felkenődést lágy anyagoknál sima ipari faggyúval lehet megakadályozni. Ez ugyanaz mint amit a vízszerelők használnak a kóctömítéshez. Egyszerűen belenyomod a faggyúba a szerszámot és mehet a meló. A fűrészlapot, de még a reszelőt is lehet kenni vele. E nélkül pl. ólmot elég reménytelen reszelni, fűrészelni.

Üdv.: SRY

Senior Member KozmaBalázs logója
    Hozzászólás
    1.039
    Sziasztok, megint jelentkezem. Novemberben mutattam meg nektek itt videón, hogy hogy néz ki a gőzösöm és Gőzhajós Sanya mondta, hogy érdekelné, (meg lehet hogy a többieket is) hogy az öreg akivel együtt dolgozok mit művel manapság, és csináltam vele egy 13 perces kis videó szösszenetet fakultatív beszélgetés jelleggel hajós témában.
    A videóban egy korábbi darus hajóját látni, valamint egy folyó projektet, amihez hordom neki a gőzmotor alkatrészeket,hogy ő is tudjon haladni. A videóban megemlíti, hogy az én általam kreált hajtáslánc nagyon tetszik neki, különösen az a része hogy a teljes hajtás rész kint van a fedélzeten és látni minden forgó-pöfögő-mozgolódó alkatrészt és elismeri, hogy tulajdonképpen ez lenne a lényege az egésznek, hogy lássuk ezeket. Ezen felismerés után ő is átgondolta a saját folyó projektjét és áttervezi olyanra, mint az enyém. Nagyon jó érzés volt, hogy én is tudok valami ötletet adni az öregnek, komolyan megtiszteltetésnek éreztem, hogy én is hozzá tudok járulni az ötleteimmel az ő modellezéséhez.
    Valamint azt is szeretném leszögezni, hogy maximálisan tisztában vagyok a szegényes és szűk anyagfelhasználásunk és a nevetségesen kevés belefektethető pénz mennyiségével, de kérlek nézzétek el nekünk, ez van, szegény ember vízzel főz.

https://www.youtube.com/watch?v=twUw...ature=youtu.be
    Utoljára módosítva: KozmaBalázs által : 2016-03-23 14:43
    Rezgőszelepes sugárhajtómű volt a jelem az oviban.

Senior Member kissgergő logója
    Hozzászólás
    235
    Egy esztergályos mester mondta, hogy próbályam ki a petróleumot minden lágyabb fémhez, alu, vörösréz, bronz, sárgaréz. Nagyon bevált, de menetmetszésre nem jó, oldalazások, leszúrásokhoz nagyon szép lesz az anyag felület. Lehet kapni piros színű metsző folyadékot, olyan sűrű (hajtógáz nélkűl) mint a gőz olaj, nagyon jó menetmetszéshez.
    Utoljára módosítva: kissgergő által : 2016-04-02 11:13

Senior Member blaskojanos logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.203
    Sajnos egy szomorú hírt kell közzétennem.
    Egy sporttársunk hajómodelljét ellopták.
    Kedves hajózótársak, Barátaim !
    A tegnapi napon feltörték a műhelyemet, és a szeretett Vagabund nevű gőzhajómodellemet elvitték !
    Kérlek benneteket, amennyiben az interneten, vagy a piacon, vagy bárhol feltűnik előttetek, lehetőleg azonnal jelezzétek felém, hogy továbbíthassam a rendőrségnek!
    Néhány régebbi képet mellékelek, hogy bevillanjon a gőzbárka képe. Előre is köszönöm a figyelmeteket !
    Üdvözlettel : Komáromi István (Lac

IMGP0848-.JPGIMGP0849-.JPGIMGP0851-.JPGIMGP0852-.JPG
    Utoljára módosítva: blaskojanos által : 2016-07-13 20:53

Senior Member kissgergő logója
    Hozzászólás
    235
    Nagyon sajnálom, ez nagyon gáz!

Senior Member karcsi logója
    Hozzászólás
    2.700
    Ha már volt, elnézést kérek az ismétlésért, de ez valami gyönyörű munka!

https://www.youtube.com/watch?v=sOIuaZAU_yA

Milyen jó, hogy vannak még ilyenek és ilyen építők!
    ... soha nem lehet elég gyors!

K'Models - AsA Team member - JakO Modell - SG Modellsport - KYP Modelsport

Oldal: 106 / 109 ElsőElső ... 65696102103104105106107108109 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve