Oldal: 1 / 12 1234511 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (111) összesen

Téma: Walkera Runner 250 & Runner 250 Advanced

Senior Member
    Hozzászólás
    107

Walkera Runner 250 & Runner 250 Advanced

Runner 250 és társait átfogó fórum.
    Jöhet minden ami a típussal kapcsolats a hozzá tartozó adó beállítása, modifikációk és diy.

Senior Member
    Hozzászólás
    107
    A drónról....
    Az önhordó alaplap, szénszál váz könnyűvé, gyorsá teszi. Nagyon jó megoldásnak tűnt az alkatrészek integrálása, de nagyon sérülékeny a nyák. Egy nagyobb földetéréskor vagy zuhanáskor könnyen hajlik vagy törik.
    Nem különben az akkumulátor tartó lap ami egy jobban sikerült szalag húzáskor hajlik, rossz esetben törik. Ezeket leszámítva minden rendbe vele.
    Megoldás lehet a 3D nyomtatással készített protektorok alkalmazása vagy ezen alkatrészek vastagabb szén lapból történő elkészítése.
    Utoljára módosítva: MC-4 által : 2015-12-10 08:06 Oka: Kimaradt szó

Senior Member
    Hozzászólás
    107
    A drónról...

Moduláris ESC csatlakozása, Runner 250 Basic, Runner 250 Advance, Basic alkatrész lista.

Moduláris rendszer.jpgWalkera_RUNNER_250.jpgWalkera_RUNNER_250_Advanced.jpgRunner 250 part list.jpg

Member HorCsa logója
    Hely
    Orosháza
    Hozzászólás
    99
    Nem tudom hányan vállalták be ezt a gépet a sok negatív visszajelzés ellenére. Én a megjelenés környékén vettem, a csomagra várás közben hüledezve olvastam a negatív kritikákat róla (na azért annyira nem rossz).
    Nekem az eredeti nyákkal nagyon sok minőségi problémám volt (forrasztások engedtek el, OSD csaltakozó, ESC csatlakozó, nem ért el a video jel a TX-ig) de a csere után a v4-es nyákkal már nincs probléma. Két eredeti ESC is megadta magát minden előjel nélkül pár repülés után. Lehet ez csak az én "szerencsém", kifogtam egy olyan darabot ahol már félig aludtak a gyári munkások. De igazából így a gyakorlatban is megtanultam mi-mihez csatlakozik és miért. Bátrabban fogok nekiállni saját építésének.
    A sérülékenységre talán a legolcsóbb és a legkevesebb plusz súllyal járó megoldás, az akku tartó és a nyák feletti lap megduplázása (a képen 250-Z06B, 250-Z-03). Ezután lehet bátrabban repülni és ütközni. Tényleg könnyen kettétörik egy nagyobb eséstől, vagy csak megreped valahol a nyák, szóval mindenképp ajánlom minél hamarabb, még a baj előtt.
    A fejlesztések során a nyáklapon is változtattak. A v4-es nyáklapon már nem találhatók barázdák (a tx alatt volt kikönnyítve), hanem az egész tömör. Így erősebb lett.

Senior Member
    Hozzászólás
    107
    Szia!
    Amiket leírtál nekem nem jelentkezett, az enyémet nappal csinálták
    Még az elején sikerült kettétörnöm és már új V4 lapot hozott a postás.
    Az elején volt jel vesztésem, de a V4 nyákot már új szalagvezetékkel raktam össze.
    Jelenleg várok két szénlapot, egy 1.5mm és kb 3mm-t amiből majd megcsinálom a 02,03,06-os lapokat.
    Ha ez kész vagy ezzel egy időben GPS képessé teszem a kismadarat, még most raktam fel a 10v-os firmwaret, holnap kipróbálom. A GPSen kívül kell még egy baro szenzor amit be kell forrasztani a repülésvezérlőbe, advanced firmware rá és kész... Remélem nem lesz rögös az út...
    Milyet vettél, FPV-vel repülsz?
    Az új lapot is sikerült meg gyaláznom... az akumulátor leverte mind a két video csatlakozót, így a quanum v2 a szekrénybe került.

Member HorCsa logója
    Hely
    Orosháza
    Hozzászólás
    99
    Az akkumulátor előre csúszását nagyon egyszerűen meggátolhatod. Akár a gyári doboz csomagolásból vágsz a szivacsból egy "kockát" és szigetelő szallaggal (vagy amivel akarod) rátekered az akku tartó lapra. Szépen meg fogja tartani (főleg ha még kicsit támaszkodik a szivacs az első lábakra). Talán az egyetlen dolog amit az Advancednél megfogadtak és raktak műanyag akku tartót az előre csúszás ellen már gyárilag.
    WP_20151206_025.jpg
    (Talán látszanak a képen a duplázott lapok is.)
    Én jelenleg monitorral repülök BG-n le volt értékelve és gyorsan vettem LCD5802S Eachine beépített diversity vevős moncsit.
    Nem hiszem, hogy elmozdulnék a GPS irányba. Ebből is látszik, hogy nem igazán tudták mit akarnak ebből kihozni. GPS "racerre"? Egyelőre úgy néz ki, hogy a mozgékonyság (race, freestyle) irányába szeretnék elmozdulni. A gyakorló időt már kihúzom ezzel (3 hónapja vagyok ebben a hobbybam, ebből kb 1 hónap FPV), aztán valószínű valami épített kopter lesz.
    Utoljára módosítva: HorCsa által : 2015-12-12 23:15

Senior Member
    Hozzászólás
    107
    Egy kicsit belenézünk mi hajtja, hát a füst (örök mondás)
    Az alaplapon az FCS Runner 250 repülésvezérlő foglal helyet a többi modullal együtt.

Csatolás 17188

A kétoldalas 3M ragasztót legyőzve fel tudjuk hajtani a vezérlő modult, óvatosan a 40 pin-es szalag kábelt vagy a befogó foglalatát ne sértsük meg.

Csatolás 17189

Alatta egyből előkerül az egyik gyenge pontja a masinánknak, minden egyes grammal spórolni akartak...
    Az első ütősebb zuhanásnál ott tört ketté a váz... Az új lap amit rendeltem hozzá már teli-re gyártották, tanulnak ők is.
    A 40pin-es csatlakozót bontva, már is kézbe vehető a vezérlő doboz.
    Mi is van benne?

Csatolás 17190

A piros pöttyel van jelölve az MPU-650 giroszkóp és gyorsulásmérő, sárga pötty kicsit később...
    A lapka másik oldalán egy ATmega2560 mikrokontroller foglal helyet, ami tárolja az összes repüléshez szükséges beállítást és firmwaret.

Csatolás 17191

Mi hajtja a GPS képes Advance repülésvezérlőt ami vagy 60$ többe kerül mint a kis tesó? Kapaszkodni tessék... körülbelül az ami a kis tesót.

Csatolás 17192 4.jpg

A sárga pöttyös alkatrésszel több a dolog nagy vonalakban, ami egy Meas MS5611-01BA3 barometrikus érzékelő ára 10-12$

9.jpg

Ennek és a GPS vevő birtokában máris indulhat a Advance projekt a Basic Runneről.

Amit kész jön a teszt...

Member polarx logója
    Hely
    BP: IV. (Újpest)
    Hozzászólás
    49
    Sziasztok!
    Én is rendelkezek egy ilyen kopterrel, az advence verzióval.
    Nekem is a régebbi alaplappal volt szerelve, ami az első repülés alkalmával, egy nagyobb zuhanásnál meg is adta magát. Rendeltem újat, az már jól bírja a zuhanásokat.
    Viszont az utolsó repülésnél kiderült, hogy az ESC is füstel megy. Úgyhogy most arra várok.
    DSC_0867_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
    - PowerBoard: régi és új
    Utoljára módosítva: polarx által : 2015-12-28 20:16

Senior Member
    Hozzászólás
    107
    Szia!
    Már hárman vagyunk...
    Én egy kicsit felturbóztam a sima Runneremet egy nyomás szenzorral így elvileg advance lett.
    Bajlódom a konfiggal....
    Multiwii-ben nézted már, tudsz egy printscreen képet küldeni róla?
    Köszi!

Member polarx logója
    Hely
    BP: IV. (Újpest)
    Hozzászólás
    49
    A cd még nem járt a gépben, de valamelyik nap belenézek és akkor szívesen küldök képet.

Oldal: 1 / 12 1234511 ... UtolsóUtolsó

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve