Oldal: 364 / 364 ElsőElső ... 264314354360361362363364
Eredmény: 3.631 - 3.637 (3637) összesen

Téma: FPV repülés jogi és biztonsági szabályozása

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    929
    Idézet Ltomi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Idezet a doe facebook oldalarol....mondtam mar Gergoeknek hogynide is tegyek be...de mivel a face interaktivabb gondolom ott gyorsabb a velemenyezes...ergo erdemes azt is figyelni.
    T. Gergo a doe elnoke 13 delutan elkuldte a velemenyeket.

"Sziasztok!

Végre megjelent a részletszabályokat tartalmazó rendelet tervezete! Január 13-ig lehet véleményezni."

https://www.facebook.com/dronszabaly...06976909359637
    Jól összefoglaltátok szerintem, érdemes megnézni.

Egyértelműen látszik, hogy a törvény a hobbiszintű kopteres videózást akarja kinyírni. Nem fogok akarni se tanfolyamot 60 ezeré, se eseti légtérhasználati engedélyt kérni alkalmanként 3 ezeré. Úgyhogy feldughatja magának aki kitalálta a szabályozást, és az is aki asszisztált hozzá és részt vesz tevékenyen a tanfolyam tartásában, "vizsgáztatásban".
    Komolyan mondom, nincs harag csak csalódottság. Aki meg hőbörgésnek veszi, hát tegye. Valami majd csak lesz.
    Irigylem Arturt és a videóit, lehet nekem is el kéne húzni innen valami jobb helyre.
    Utoljára módosítva: bla által : 2017-01-16 17:41

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Budapest XI.
    Hozzászólás
    6.698
    Amit fent linkeltem maga a torveny volt...amit a doe ra gyultek ossze javaslatok azert hogy ne az legyen amit Te sem akarsz azt itt tudod elolvasni:
    https://doe.hu/pilota-nelkuli-legija...ezese-20170113

Ilyen javaslatokat lehet irni ..vagy jobbakat...ha van otleted ird le kuld el nekik en is azt tettem...
    En is azt szeretnem hogy ne lgyen torveny hagyanak minket beken repkedni szabadon....de ez sajnos nem kivnsag musor ugy nez ki...hatha tudunk rajta enyhiteni.
    Egyebkent az Eu eloirta 2017 re a szabalyozast az alol nem tudunk kibujni...ezert elo kell allni valamivel...ha meg ezt lehet velemnyezni meg javasolni akkor meg elni kell a lehetoseggel.

Az usa ban is van regisztracios kotelezettseg...ott meg plane szabalyozzak csak eltero modon az egyes allamokban kulon...az hogy van aki nem tartja be mas kerdes...trv nem ismerete nem mentesit ismerjuk a mondast..sajna...

En sem tartom jo otletnek a dijfizetest es 30 napos elorejelzest.
    Vjszomt ha legalisan repulhwtek szivesen regisztralnam be magam egy app on hogy mas is tudja hogy ott vagyok...
    Mert azert lassuk be a nagy hatotavu fpv soran nem art ha az 1:1 gepek tudjak hogy ott vagyunk...en nyugodtabban repulnek ha tudnak..es vegre lenne valami rendszer erre
    De sajna nem en irom a torvenyt
    Utoljára módosítva: Ltomi78 által : 2017-01-16 20:26
    http://coptercentre.co.uk/

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    929
    Tudom, hogy a törvényt szedtétek össze. A törvény tele van ellentmondással. Az 1. kategória gyakorlatilag értelmetlen. A hobbycélú és kereskedelmi célú reptetés megkülönböztetése értelmetlen.

Többször leírtam már itt, szerintem mi lenne az elfogadható. Utoljára, a lényege az, hogy szeretnék szép helyekről, szép felvételeket készíteni. A nélkül, hogy zavarnám vagy veszélyeztetném az igazi légiközlekedést. Ennek érdekében regisztrálni is hajlandó lennék vagy biztosítást kötni. Slussz passz, ennyit maximum.
    De ha csak a szántóföldön röpködhetek, akkor minek kössek biztosítást? Egyáltalán minek röpködjek a szántóföldön? Építek egy több 100 ezres koptert, 1-szer 2-szerf kiviszem a szántóföldre kipróbálni, aztán mit csináljak vele? Eladjam? Kinek? Terroristákon kívül ki venné meg? De azok pont szarnak a törvényekre.

Azt, hogy egyénileg levelezgessünk a minisztériummal, csak időpocsékolás. Mivel nem reklámozták, ami annyit tesz, hogy a médiában, interneten kihirdetik melyik oldalt kell felkeresni e célból, azt jelenti hiába küldöd el, olvasás nélkül megy a szemétbe. Egyáltalán volt aki naivan azt hitte ez a kormány pont ebben a kérdésben lesz majd partnere a pár 1000 modellezőnek? Amikor folyamatosan az érintettek feje fölött döntenek minden kérdésben?

A nagy hatótávolságú FPV-hez nem tudok hozzászólni, mert engem nem érint. Bőven beleférnék a 130m magasságba és 500m távolságba.
    Csak ezen a fórumon van a törvény kitárgyalva, ami viszont már engem is érint. Ezért nem is akarok abba beleszólni, hogy aki a felhők fölött akar játszani, annak kötelező legyen-e a légtérhasználati 3000-ért, vagy ne.

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Budapest XI.
    Hozzászólás
    6.698
    Ha olvasod a facebook hozzászolásokat (mivel nem csak ezen a fórumon van kitárgyalva, mivel ma már a modellezők nagy része ott is kommunikál érdemes azt is figyelni persze ki is lehet maradni az egészből), akkor látod hogy a normál modellezők. pl termik vitorlázok is jóval nagyobb magasággi korlátot szeretnének nekik nem elég a 130m...ők meg ránk mondják hogy copter őket nem érinti.
    Ha homokba dugjuk a fejünket biztos hogy nem lesz jobb. Érdemes megpróbálni hogy ne a fejünk felett döntsenek, és engem azért érdekel hogy mi lesz a hivatlaos válasz a berékezett módosító javaslatra.
    A DOE képviseli hivatalosan az érdekeinket talán mostmár az MMSZ részéről is történt előrelépés, de a fentiekhez hasonló modosító indítványt csa a doe részéről láttam.
    Tehát az infókat ha érdekel valakit innen tudja osszeszedni:
    https://www.facebook.com/dronszabalyok
    https://doe.hu/pilota-nelkuli-legija...ezese-20170113
    https://m.facebook.com/notes/drón-jo...7168169340511/
    Utoljára módosítva: Ltomi78 által : 2017-01-17 12:20

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Senior Member
    Hely
    Budapest, Újpest
    Hozzászólás
    2.091
    Idézet bla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Többször leírtam már itt, szerintem mi lenne az elfogadható.
    Nem ide kell leírni, hanem el kell juttatni a megfelelő helyre.

Utoljára, a lényege az, hogy szeretnék szép helyekről, szép felvételeket készíteni.
    Ezt hogy fogalmaznád meg "jogi" nyelven?
    TT-01, TRF 416X, TRF 416 WE, Sakura Zero S, VRX Spirit

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    929
    Idézet Bigyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt hogy fogalmaznád meg "jogi" nyelven?
    Nem vagyok jogász, és vannak akik ezért kapják a fizetésüket (ott fönn), hogy "jogi" nyelven megfogalmazzák. Persze ettől még tudok szöveget értelmezni.
    Ettől függetlenül a törvényeket szerintem nem jogi "bikkfanyelven" kellene szövegezni. Rég rossz ha úgy van megcsinálva, abból csak a félreértés van.

Idézet Bigyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem ide kell leírni, hanem el kell juttatni a megfelelő helyre.
    Jó, mi a "megfelelő hely"?

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Budapest XI.
    Hozzászólás
    6.698

Jó, mi a "megfelelő hely"?
    idézek:
    " Akik úgy érzik nem kaptak megfelelő képviseletet a munkaanyagban, elküldhetik véleményüket közvetlenül a jogalkotó Nemzeti Fejlesztési Minisztérium számára, a velemeny@nfm.gov.hu e-mail címre"

VAGY doe email jére.

asszem a többi már megtaláljátok ha akarjátok gugli..face stb...
    szerintem ott az összes link fentebb amin rajta vannak a lényegi információk!

Oldal: 364 / 364 ElsőElső ... 264314354360361362363364

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva