Oldal: 362 / 375 ElsőElső ... 262312352358359360361362363364365366372 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 3.611 - 3.620 (3744) összesen

Téma: FPV repülés jogi és biztonsági szabályozása

Senior Member
    Hozzászólás
    125
    Szerintem kezdetnek különlehetne választani a merevszárnyú, és a multirotoros gépeket. Kifejezetten zavar ha ledrónozzák a repülőmet. Az REPÜLŐ. Mindkettő veszélyes, de azért a multival sokkal könnyebb odaférkőzni észrevétlenül az emberek intim szférájába, sokkal kiszámíthatatlanabb a mozgásuk, és vezérlés nélkül lehetetlen is lenne vezetni.
    A merevszárnyú sokkal jámborabb, 1-200 méteren repülő, madárszerű valami. Nem beszélve a kiszámíthatóbb mozgásáról, sűrűségéről is hab esetén. Amíg nem létzett ez a sok drón meg nem repkedtek a jól ismert hely felett, a kutyát nem érdekelte az egész modellezősdi. Viszont egy applikációt amivel a szabad légteret ellenőrizni lehessen még talán támogatnám is. Fizetni viszont nem szeretnék. Elvből. Épp elég dologért kell fizetni, nem gondolom hogy erre a 2-3-5 millióra lenne szüksége akárkinek ami ebből bejön. Esetleg egy tagsági egyszeri díj, egy pár ezer forintos biztosítás még talán. Persze személyre szólóan, nem modellenként...évente ha 50-100 órát van időm foglalkozni ezzel a hobbival, ne bonyolítsuk már jobban egymás életét. Üdv.

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Budapest XI.
    Hozzászólás
    6.748
    http://coptercentre.co.uk/

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.079
    Idézet Ltomi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Esetleg kitennéd olyan helyre is, ahol regisztráció nélkül is olvasható?
    Mondjuk ide.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.477
    Nekem FB-vel együtt sem mutat semmi olvashatóra a link.
    Mi lenne ez? A DOE módosító javaslata?! Mert azt olvastam és tulképpen tetszik, bár a számomra lényeges még mindig azokban a részletekben lesz, amiket jó sokáig homály fog még fedni.

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.029
    Vagy csak közkinccsé kellene tenni.

"A keresett oldal nem jeleníthető meg. Az okok a következők lehetnek: az oldal ideiglenesen nem érhető el, megtekintése nem engedélyezett, vagy a hivatkozás hibás/már nem létezik."

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Budapest XI.
    Hozzászólás
    6.748
    Igen az...sajnos a szovege kimasolhatatlan mobilrol...bocsi..
    Talan igy megnyilik
    https://m.facebook.com/notes/drón-jo...7168162673845/

Nem tudom a doe.hu oldalan ezt a verziot nem talaltam lehet csak en vagyok bene vagy csak a face ra kerult fel mert az interaktivabb velemenyezes szempomtjabol

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Sziasztok

Sajnos nem volt idegem tüzetesen végigolvasni az egéssz ujdoságot,de mélységesen felháborodtam (magamban)Személy szerint ÉÉNN
    az az emberjogi szabadságom korlátozását-megsértését érzem.
    Én nem üzletszerüen kéjjelgek és nem az emberek feje fölött virtuskodok a miliós drónommal (mert nincs is és nem is lessz) Csak szeretem
    a "majdnem élethűre épített repülő modelleket,amit egy kietlen pusztában Kb max 50 m magasan néha megrepítek a modellezni szerető
    klubbtársaimmal-családommal.Pénzt a videózásból nem keresek (mert nem is akarok) senkit nem zavarok-nem veszélyeztetek,akkor most
    mit akarnak ezek,?
    Gyerekek,,tudjátok mi lessz itt a dolog vége,? Van az a film "Fogj meg ha tudsz" Sajnos idáig sülyedt a ,,,,, nem is mondom.
    Lehet hogy hülyeséget mondok de miért nem lehet külömbséget tenni a felhasználói kategóriák között.Nem kilóba kell mérni a dolgot
    hanem a felhasználói szándékban,és hol akarja repíteni.
    Na ettől kezdve kezdeném tépni a tollát annak a "madárembernek" .Mert a TÖRVÉNY az TÖRVÉNY visszacsinálni már nem lehet
    nem is akarom,de van megoldás csak össze kellene fogni és egy egységes teljesen normális hozzáállásal igenis lehet kivétel.
    Idősebb vagyok már láttam már ilyesmit (sőt ezen tevékenység annó majdnem a fegyverviselés kategóriát súrolta) akkor is
    megoldottuk ez ehez hasonló piti ügyet.
    Fel a fejjel, gondolkodjunk,érveljünk okosan,tartsunk össze, mindenkire szükség van.Még a nagy kategóriás Drónos kollégákra is
    hiszen őket is a repülözés szeretete vezérli csak be kell látnunk hogy az egy speci kategória.Ezért egymást ne bántsuk-okoljuk
    a bajokért,hanem az épeszű gondolkodás legyen az irány.
    Nem az olaj csepeg belőle !! Csak a benne rejlő ERŐ izzad.

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Budapest XI.
    Hozzászólás
    6.748

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Budapest XI.
    Hozzászólás
    6.748
    Idézet bandita/II eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem kezdetnek különlehetne választani a merevszárnyú, és a multirotoros gépeket. Kifejezetten zavar ha ledrónozzák a repülőmet. Az REPÜLŐ. Mindkettő veszélyes, de azért a multival sokkal könnyebb odaférkőzni észrevétlenül az emberek intim szférájába, sokkal kiszámíthatatlanabb a mozgásuk, és vezérlés nélkül lehetetlen is lenne vezetni.
    A merevszárnyú sokkal jámborabb, 1-200 méteren repülő, madárszerű valami. Nem beszélve a kiszámíthatóbb mozgásáról, sűrűségéről is hab esetén. Amíg nem létzett ez a sok drón meg nem repkedtek a jól ismert hely felett, a kutyát nem érdekelte az egész modellezősdi. Viszont egy applikációt amivel a szabad légteret ellenőrizni lehessen még talán támogatnám is. Fizetni viszont nem szeretnék. Elvből. Épp elég dologért kell fizetni, nem gondolom hogy erre a 2-3-5 millióra lenne szüksége akárkinek ami ebből bejön. Esetleg egy tagsági egyszeri díj, egy pár ezer forintos biztosítás még talán. Persze személyre szólóan, nem modellenként...évente ha 50-100 órát van időm foglalkozni ezzel a hobbival, ne bonyolítsuk már jobban egymás életét. Üdv.
    Egyetértek a nyugalom terén.
    Viszont később is lehet azért próbálkozni, a vasárnapi nyitvatartás is törvény volt mégis visszacsinálták

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.079
    Egyetértek. A motorosoknál is megváltoztatták a KRESZt, a javaslataink alapján, hogy jobban illeszkedjen a jól bevált, és a rendőrök által is elnézett gyakorlathoz.
    Persze nyilván nem kívánság műsor, meg sok egyéb dolognak kell megfelelnie egy törvénynek, de az NFM álláspontja is az volt a kezdetektől, hogy a rendszer éles működése közben szerzett tapasztalat alapján később lehet módosítani, hogy életszerű legyen.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Oldal: 362 / 375 ElsőElső ... 262312352358359360361362363364365366372 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva