Oldal: 1 / 363 123451151101 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (3696) összesen

Téma: FPV repülés jogi és biztonsági szabályozása

Hybrid View

Előző hozzászólás Előző hozzászólás   Következő hozzászólás Következő hozzászólás
    ati
    Guest

FPV repülés jogi és biztonsági szabályozása (mielőtt ráfázunk)

Beszéljük meg, hogy a tiltáson és büntetésen kívül milyen eszközökkel, javaslatokkal lehet az FPV repülést biztonságossá tenni, mielőtt leesik valakinek az udvarába egyikőnk gépe és az egész modellrepülést betiltják, a közelmúltban Szentendrén történtekhez hasonlóan. Ha ki tudunk alakítani valamit, akkor azt eljuttatjuk a szakmai javaslatként a törvényhozókhoz.

Senior Member
    Hozzászólás
    305

Re:FPV repülés jogi és biztonsági szabályozása (mielőtt ráfázunk)

Hello Ati !

A szentendrei esetről valami linket mutatnál ? nem hallottam róla.

ati
    Guest

Idézet tv eredeti hozzászólása
    Hello Ati !

A szentendrei esetről valami linket mutatnál ? nem hallottam róla.
    Megkeresem.

Idézet HC eredeti hozzászólása
    Te hiszel abba, hogy ha mi itt bármit is kitalálunk, leírunk, azt a bürokraták bárhol is figyelembe veszik?!
    Sajnos én nem.
    Én sem igazán hiszek, de egy próbát megér. Legalább nem mondhatják, hogy a szakma nem adott javaslatokat.

ati
    Guest

pontosabban mire gondolsz ?
    Lenne egy FPVkódex ami alapján repíthetnénk? Úgyis lennének akik figyelmen kívül hagynák és csak úgy vaktában repítenének. Szerintem pont nem az FPV-sekkel lenne a baj, sok felvétel van a neten amikor rádob egy SD kamerás rögzítőt a gépre és a város felett repíti, ezek a fickók veszélyesek igazán ! A normális FPV-s nem fog a város felett repíteni, pont a legnagyobb zavarforrás közepén, én szívesebben repítek egy szép táj felett, minthogy a szürke tetőket bámuljam a város felett azon izgulva, hogy mikor szakad meg a kép és kire esik a repülő. A veszélyes hülyék úgyse tartják be a szabályokat, sajnos ellenük nem tehetünk semmit.
    Igen, a magassági repítés veszélyezteti a légiforgalmat, de hogyan ellenőriznék ? Hogyan bizonyítaná be a felügyeleti szerv, hogy Te x100m magasan repültél ezért megszegted a szabályokat ? Tubes, Zengő, mai napig nem épült meg a légtérfigyelő lokátor, de ezeken szerintem láthatatlanok az RC-s gépek. Ha jegyzeteled, hogy naponta hány polgári repülő húz el a fejed felett rájössz, hogy nincs is kit veszélyeztetni. A lakosság tehetősebbjei kocsit és kérót vesznek, nem repülőt.(de nem fájna a szívem, ha egy dúsgazdag polgárunk aki a vérünket szívja megcsókolná az anyaföldet egy FPV-s miatt)
    A magassági repítés csak akkor veszélyezteti a légiforgalmat, ha nem megfelelő légtérben repülsz és a többiek nem tudnak rólad. Ha nem légifolyosó kellős közepén repülsz és mondjuk rádión bejelentkezel valamelyik repirányítóhoz, akkor teljesen biztonságosan repülhetsz az ürig. Nagyon jó példa arra, hogy nem a tiltás a helyes, hanem az ésszerű szabályozás. (hasonlóan a rádióamatőr tevékenységhez)

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólás
    4.852

Pont minket nem fognak "szakmainak" minősíteni a bürokraták! Sem végzettségünk, sem engedélyünk ilyesmire (de még saját "etikai kódexünk" sincs). Szerintem ahhoz, hogy egyáltalán meghallgassanak, legalább egy bejelentet FPV szövetségbe kéne tömörülni, nyilvános és nyílt alapszabályzattal és magunkra nézve kötelező "szakmai kódexszel".
    Jelenleg a nagy többség név nélkül, ellenőrizhetetlenül "beszél" a "szakmáról"! Szerintem a bürokraták szemébe mi nem vagyunk semmik (max. mezei állampolgárok, akik nem képviselnek semmit).
    Talán ha a hivatalos klubok kiadnának egy egységes javaslatot, az talán meghallgatnák (de, hogy figyelembe is vennék e?)!

Senior Member
    Hozzászólás
    384

Csak nyugi és nem ugrálni...Senki nem fog ezzel foglalkozni ha csak mi nem kürtöljük szét ....

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólás
    4.852

Szerintem is! Lehet, hogy több bajt okozunk magunknak, ha ezt "feszegetjük" (adó és engedélykötelessé teszik, mint mindet ebben az agyonbürokratált országban)!

ati
    Guest

Szerintem is! Lehet, hogy több bajt okozunk magunknak, ha ezt "feszegetjük" (adó és engedélykötelessé teszik, mint mindet ebben az agyonbürokratált országban)!
    1280MHz használata most is engedélyköteles, klub esetében el lehetne érni, hogy engedéllyel nem rendelkező is használhassa.

Pont minket nem fognak "szakmainak" minősíteni a bürokraták! Sem végzettségünk, sem engedélyünk ilyesmire (de még saját "etikai kódexünk" sincs). Szerintem ahhoz, hogy egyáltalán meghallgassanak, legalább egy bejelentet FPV szövetségbe kéne tömörülni, nyilvános és nyílt alapszabályzattal és magunkra nézve kötelező "szakmai kódexszel".
    Jelenleg a nagy többség név nélkül, ellenőrizhetetlenül "beszél" a "szakmáról"! Szerintem a bürokraták szemébe mi nem vagyunk semmik (max. mezei állampolgárok, akik nem képviselnek semmit).
    Az ötlet nem rossz! 10 ember kell egy hivatalos egyesület megalapításához, lássunk hozzá!

Senior Member
    Hozzászólás
    305

HC-val egyet értek. Addig jó míg nem szereznek tudomást rólunk, (amúgy is kevesen vagyunk) mert a mai M.O.-on már minden szarságért fizetni kell.
    Amúgy igazad van Ati, még mindig jobb ha van egy alapötlet ha tényleg arra kerülne a sor, mert ha az üresfejű managernek kellene kitalálnia akkor abból tuti szívás lesz.

Jó lenne ha valaki aki külföldön űzi a hobbit, leírná az ottani szabályozást már ha létezik ilyen.

ati
    Guest

HC-val egyet értek. Addig jó míg nem szereznek tudomást rólunk, (amúgy is kevesen vagyunk) mert a mai M.O.-on már minden szarságért fizetni kell.
    Amúgy igazad van Ati, még mindig jobb ha van egy alapötlet ha tényleg arra kerülne a sor, mert ha az üresfejű managernek kellene kitalálnia akkor abból tuti szívás lesz.

Jó lenne ha valaki aki külföldön űzi a hobbit, leírná az ottani szabályozást már ha létezik ilyen.
    Van hazai irodalo is dr-i értekezés, stb. A téma nem szűz. Összeszedem az anyagot és hamarosan felteszem.

Oldal: 1 / 363 123451151101 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva