Oldal: 2 / 370 ElsőElső 1234561252102 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (3696) összesen

Téma: FPV repülés jogi és biztonsági szabályozása

Senior Member
    Hozzászólás
    2.277

Re:FPV repülés jogi és biztonsági szabályozása (mielőtt ráfázunk)

Idézet ati eredeti hozzászólása
    Beszéljük meg, hogy a tiltáson és büntetésen kívül milyen eszközökkel, javaslatokkal lehet az FPV repülést biztonságossá tenni, mielőtt leesik valakinek az udvarába egyikőnk gépe és az egész modellrepülést betiltják, a közelmúltban Szentendrén történtekhez hasonlóan. Ha ki tudunk alakítani valamit, akkor azt eljuttatjuk a szakmai javaslatként a törvényhozókhoz.
    Értem az okot, de van az a mondás: nem zörög a haraszt ha nem rázzák!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    A magyar törvényhozás teljesen alkalmatlan a feladata ellátására, mivel az parlamentáris és lobbi (többnyire pénz) alapon működik. Nem vagyok anarchista, ezért a semminél természetesen még mindig jobb, ha valami van, ami ezt a feladatot ellátja, még akkor is, ha általában a feladat ellátására teljes dilletantizmus miatt totálisan alkalmatlan.
    Én jobban örülnék annak ha ez a topik törölve lenne, én szeretek repülni és kedvelem a hobbimat.
    Ezért a saját érdekünkbe kérem ne feszegessétek ezt a témát és felejtsétek el!!!
    Remélhetőleg akinek annyi pénze van, hogy megengedje magának az FPV repülést, az azért van mert van magához való esze.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.829

PBR110 írásával részben egyetértek.
    A törvényhozás lobby (üzleti) alapon működik, parlamentális színezettel körülfestve a látszat kedvéért.
    Csak az számít hogy egy adott dologban valaki akar-e kizárólagosságot, és hajlandó-e eleget fizetni érte.
    Ha igen, akkor akár holnaptól már csak a XYZ. Zrt által üzemeltetett FPC célú repülőmodellek lesznek alkalmasak minden jellegű FPV célra, és természetesen csak az XYZ Zrt. által kiadott FPV pilóta jogosítvánnyal, amire X összegű tanfolyam a feltétel és valamilyen vizsga.
    Van ilyen jellegű tapasztalatom, sok évig dolgoztam az államigazgatásban.
    Minden csakis anyagi érdekeltségeken múlik.
    under a reboot

ati
    Guest

Ahogy gondoljátok! Engem csak építő szándék vezetett, meg az, hogy olvastam a szentendrei eset után keletkezet törvényjavaslatot és komolyan rémísztőnek tartom.

Viszont fogalmam sincs, hogy hogyan lehet törölni, eltüntetni ezt, úgyhogy ez ügyben megkérném valamelyik moderátort, hogy tegye meg!

Sziasztok!

Nem FPV-zek(még), és még csak ismerkedem a repüléssel, de azért leírnék valamit.

Íjászom haditornázok, vívok.
    Ezen elfoglaltságokhoz szükségesek ütő, vágó, szúró, és lőfegyverek(íj, kardok, szablya, kés, fokos, kopja, stb.)
    Ahhoz, hogy ezeket használhassam, szállíthassam, szükséges egy igazolvány,amellyel igazolom, hogy egy haditorna egyesület tagja vagyok, és nem "agresszív szándékkal" vannak nálam ezen eszközök, emellett az alap szállítási feltételeknek is meg kell felelni(takart állapot, használatra közvetlenül nem használható-tokban van-).

A bevezető után vissza az fpv-hez:
    Alakítani kell egy egyesületet, vagy megkérni az MMSZ-t, hogy vegye fel a tevékenységi körébe az fpv-repülést.
    Ehhez szükséges egy alapszabály, amiben le vannak fektetve a biztonsági, etikai és egyéb szükséges feltételek a biztonságos repüléshez.
    Amennyiben ezt a helyi/országos bíróság/hivatal jogerőre emeli,tehát pl. hivatalosan megalakul a Magyar FPV Repülő Egyesület(példa-név), akkor aki ebbe leigazolja magát, aláír egy nyilatkozatot, miszerint megismerte, és elfogadja az alapszabályzatot, az "legálisan" FPV-zhet.
    Ez kissé bonyolultabb lenne, mint amit leírtam, de nem lehetetlen.

Remélem tudtam valamelyest segíteni....
    HSP:27,095MHz<br />Graupner: 35Mhz/78

Senior Member
    Hozzászólás
    2.093

Vannak a repülésre szabályok magyarországon. Pl 20kg alatti repülő eszköznek nem kell külön engedély. De a repülési korlátokat be kell tartani. Akkor is ha a kedves fpv "pilóta" nem tud ezekről.
    Nem lehet akárhol akármilyen magasságban repkedni akármivel.

http://galatech.hu/pg/dir/MoICAO/Mo_ICAO.htm

Ha egy repülő eszköz (legyen akár 1 kg alatti) összeütközik egy "igazi" akár csak sétarepülést végző kisgéppel, akkor is elég nagy galibát tud okozni.
    Egy kicsit felszínesen közelítitek meg ezt az egész kérdést, de majd lesz egy jó kis baleset, azt lehet nézni ki a fejünkből.
    Pilótafülkéből kihallatszik:<br />... Mit akarsz? Most másszak ki, és ragasszam vissza?...

Senior Member
    Hozzászólás
    1.829

A térképek nagy részét le lehet tölteni az internetről is. A letöltési linkeket sajnos nem tudom, pedig régebben sokat letöltöttem és kinyomtattam. elég részletes térképek voltak magassági határokkal.
    Bizonyos légterek időszakosan vagy alkalmilag is változnak, esetleg tiltottak, pl. Paks az erőmű fölött illetve környezetében.
    Sajnos az előző hozzászólásban belinkelt állományok valószinűleg repülős garmin készülékekhez készültek, a mezei autós navigációkhoz nem jók.
    under a reboot

Senior Member
    Hozzászólás
    353

Megérte ma korán kelni..
    Srácok, ez nem bürokrácia, és nem csak az LHP és LHR légterekről van itt szó, vagy a különböző repterek környén levő CTR ekről, hanem az egész kérdés "szakmai" megközelítéséről.
    Pl. arról, hogy írják a kollegák, szint felett 800m-re emelkedtek, ami budapest környékén már masszívan belóg az ellenőrzött légtérbe, amiből az derül számomra, az illetőnek fogalma sincs arról mit is csinál éppen.
    A repülés fokozott biztonságot igényel és a tudás hiányából, vagy felkészületlenség miatt, nem lehet senkit veszélyeztetésnek kitenni, ráadásul ha problémát okoznak a többi modellezőt is megszivatják...
    ..kisfiam, ha repülsz, csak lassan és alacsonyan...

Senior Member mcelek logója
    Hozzászólás
    3.034

Álláspontom szerint felesleges jelenleg ezen lihegni. DE!
    Mivel mostanában többen is kezdenek és kezdenének FPV repülni, a mi felelőségünk is, hogy ne legyen baj.
    Ahogy a Trimersion sisak megvásárlát, úgy a klub, vagy polgári szervezet megalakítása is pikk-pakk meg lesz, ha lobbizni kell.
    Sajnos a demokrácia a kissebbség elnyomása, de csak ha hadjuk. A rosz közmondás: okos enged és ha nem tudjátok miért, akkor íme:
    rég a hülyék, erőszakosok uralkodnak, mert anyukánk azt monda, "hagyad fiam, mi meg szenvedtünk, mert nem mi játszhattunk a piros sportkocsival.
    Szóval?
    FPV, Skywalker; ThomasScherrer FF9; FrSky Taranis, GoPro3 Black on P1Bátraké a szerencse ;-)Styroman gépek

Senior Member mkgy logója
    Hozzászólás
    3.826

A legfontosabb teendők FPV repítés előtt a következők ellenőrzése:

Az alábbi linken látható térképen megnézni az adott hely milyen légtérbe esik:
    http://galatech.hu/pg/dir/airspace-quick-ref.htm
    Majd a repítés előtti napon, vagy aznap megnézni a légtérfelhasználási tervet, amiről kiderül, hogy éppen mely légterek üzemelnek:
    http://www.hungarocontrol.hu/legter

ati
    Guest

Idézet mkgy eredeti hozzászólása
    A legfontosabb teendők FPV repítés előtt a következők ellenőrzése:

Az alábbi linken látható térképen megnézni az adott hely milyen légtérbe esik:
    http://galatech.hu/pg/dir/airspace-quick-ref.htm
    Majd a repítés előtti napon, vagy aznap megnézni a légtérfelhasználási tervet, amiről kiderül, hogy éppen mely légterek üzemelnek:
    http://www.hungarocontrol.hu/legter
    Ez nagyon korrekt. Egy kis jelmagyarázat kellene hozzá még.

Oldal: 2 / 370 ElsőElső 1234561252102 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva