Oldal: 262 / 375 ElsőElső ... 162212252258259260261262263264265266272312362 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 2.611 - 2.620 (3742) összesen

Téma: FPV repülés jogi és biztonsági szabályozása

Re:FPV repülés jogi és biztonsági szabályozása (mielőtt ráfázunk)

ugyanarról szól, mint minden biztosítás. 83 oldalon keresztül az van, hogy mikor nem fizet, és a végén aláírod. ezt tudtuk előre, de ezzel együtt kell. Ez egy kézzel fogható dolog amikor odaállunk a hatóság elé, hogy csókolom, van egy egyesületünk, 183 taggal, mindenkinek van biztosítása, van alapszabályunk, jogkövető módon próbálunk modellezni és most azért jöttünk, hogy légyszi ez meg ez ne úgy legyen, hanem így.
    06 309 495 056 vagy sandor kukac sesztak.hu... kérlek ne írj privátot!

amúgy mér nem alszol? a mini gimbalt faragod? ;D

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Budapest XI.
    Hozzászólás
    6.710

Igen ;D azt...

http://coptercentre.co.uk/

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Senior Member H.krisztián logója
    Hely
    Naszály
    Hozzászólás
    2.275

Biztosítás. Érdekképviselet. Nemértem, mi nem világos

Mekem a biztosítás. Az nagyon nem világos és nehezen is fogadom el.
    Hobbi modellező vagyok.
    2heti felbontásban csinálok 5 startot. (azt sem értem hogy most megint a kopterről van szó.?
    Most akkor a kopterra fog vonatkozni a szabályzás vagy kopterra és repülőre vagy a kamerázásra? Vagy ki minősíti a gépemet "dron-nak"
    Gondolom akkor a kis hk-s katica is dron mert van rajt egy 640x480 kamera.:-))
    Ok. 5000ft megfizethető.
    De mivel csak a mezőn repülhetek "hivatalos modell reptéren" (amit valaki kijelöl, elfogad hogy kellő távolságban vagyok lakott területtől) akkor miért kötelező nekem biztosítás. Ráadásul horror pénzért. Na ezt az összeget nem tudom és nem is értem a fenti érvelés szerint kifizetni.
    Kellő távolságban vagyok mindekitől..... Nem veszélyeztetek senkit. Akkor minek.
    Akkor szerintem ez felejtős.
    Javasolnám inkább a casco-t.
    Ha AKAROK biztosítást fizetni akkor fizetek és kár esetén az önrészen kívül fizet a biztosító.
    Ha nincs biztosításom enyém a teljes felelősség.
    Ez így rendben volna 5000ft kifizethető volna a többi meg lehúzás a biztosító részére ami nem tudom itt kinek érdeke de valakinek tuti.
    email: h.krisztian17@gmail.com
    tel: 06306419408
    06209627196

Senior Member
    Hozzászólás
    2.732

Idézet Red eredeti hozzászólása
    de könyörgöm, mi a baj a videókkal?
    az egész ország be van kamerázva, mégsem reklamál senki
    aki rosszat csinál, számoljon ezzel is...

a "drón" semmivel sem veszélyesebb mint a bicikli, mégis bárki ha vesz a boltban azonnal tekerhet, max nem tud megállni vagy befordulni
    ha jön a japán turista, le sem veszi a szeméről a kamerát, de hát miért is venné, ezért jött
    csak nekünk nem szabad?
    vicc az egész

viszont lécci valaki válaszolja meg, hogy ha 50 ropit befizetek cégre, akkor mi a helyzet?
    majd leírom költségnek...
    Mielőtt megint leveszitek a fejem nem én hoztam a mostani használhatatlan törvényeket. Én is ugyanúgy szenvedek velük.
    Turista fotók az mindenhol lehet és ellenőrizhetetlen. Térfigyelő kameráknak speciális felmentésük van. Nekünk nincs felmentésünk.

Ha valaki kereskedelmi felhasználásból készít felvételeket ""drónokról"" vagy hobbiból de már súrolja a kategóriát az már necces.
    Értem én a TV és újságíró kopteres kollégákat.
    Én és mások is akik régóta csinálják cégesen már mindenkinek felajánlották a melókat. (és itt nem eseti megbízásokra gondolok)
    De sajna a cégeseket és akik a videó megosztókon, facebook stb... -n nyilvánosan felteszik az anyagot hamar bizonyítékokat is készít maga ellen. És hamar visszanyalhat a fagyi

Igen drága cégesen dolgozni. Szokásos amortizációs dolgok, drága engedélyek, sok rohangálás, hosszú várakozási idő az engedély miatt, sok elveszített munka az engedélyezési idő miatt stb.....

Mégis miért csináljuk és fizetjük ki a sok suskát? pl 50e tagdíjat és a 25e biztosítást?

De ha rendesen csinálod (és lehet csinálni így) akkor Te is nyugodtan alszol mert nem kaphatsz büntiket vagy mivel BTK-s történet nem rohadhat rád a műanyag lakat a dutyiban.
    Van biztosítás. Ezért is nyugodtabban szállok fel. (a kopter egy igen technikai történet ahol bármikor bármi történhet)
    Az 50e-ben az érdekképviselet is benne van. Nem csak a hatóságoknál. Van aki megtudja mondani, hogy mit hogyan lehet és miképpen, milyen papírok kellenek és miknek kell benne lennie. Magyarul rengeteg felesleges kiadást megúszol. Mi is a legegyszerűbb megoldásokat keressük. A törvények káoszát megpróbáljuk érthető nyelvre lefordítani. Jogi segítségnyújtás lehetőségén még dolgozunk de már itt is vannak igen biztató előrelépések.
    Rengeteget fogunk tudni a leendő szabályozás kiadása után is segíteni.
    Csak 1 példa.:
    Megkeresel 1 hivatalt valamilyen nekik macerásabb kérdéssel.
    Téged mint 1 embert 99% lepattintanak valamivel.
    Az Egyesületet igen nehéz lepattintania. (egyik az, hogy elég kitartóan tudunk kérdezni és igen sok fronton. Nem is hagyjuk magunkat lerázni, míg nincs meg a válasz amiért hozzájuk fordultunk. És miért? Mert Mi minden tagunk nevében beszélünk és az nem 1-2 ember. A finom érdekképviselettől kezdve a tüntetésen át ............ mindent megtudunk valósítani ha kell)
    Többen vagyunk az egyesületben mint kereskedelmi felhasználók.
    Mi nekünk is ki kell izzadnunk az 50e tagdíjat. (költségelhető)
    De nekünk mindez megéri, hogy nem nekünk kell személyesen verni az asztalokat, hogy én ezt és ezt szeretném.
    Az egyesület non profit szervezet. De nekünk sem adják ingyen az üzemanyagot, telefont, stb...
    Minden pénzt ami befolyik a tagok érdekeire van fordítva.

tényleg elkezded elölről? ha nem ér havi 2000 ft-ot, hogy legyen egy biztosításod (a casco nem fog fizetni hobbiban okozott kár esetén), és tényleg nem ér havi 2000 ft-ot, hogy hozzájárulj egy normálisabb létszám eléréséhez, amivel jobb biztosítási díjakat tudunk elérni, és tényleg nem ér havi 2000 ft-ot, hogy részt vegyél valamiben, ami elkezdődött és pont azért harcol, amitől félsz hogy majd jaj mi lesz, akkor ne fizesd be. Helyette kérdezgess naponta olyanokat, amire a választ még senki sem tudja. így haladunk előre?

Idézet H.krisztián eredeti hozzászólása

Hobbi modellező vagyok.
    2heti felbontásban csinálok 5 startot. (azt sem értem hogy most megint a kopterről van szó.?
    Most akkor a kopterra fog vonatkozni a szabályzás vagy kopterra és repülőre vagy a kamerázásra? Vagy ki minősíti a gépemet "dron-nak"
    Ok. 5000ft megfizethető.
    De mivel csak a mezőn repülhetek "hivatalos modell reptéren" (amit valaki kijelöl, elfogad hogy kellő távolságban vagyok lakott területtől) akkor miért kötelező nekem biztosítás. Ráadásul horror pénzért. Na ezt az összeget nem tudom és nem is értem a fenti érvelés szerint kifizetni.
    Kellő távolságban vagyok mindekitől..... Nem veszélyeztetek senkit. Akkor minek.
    Ha AKAROK biztosítást fizetni akkor fizetek és kár esetén az önrészen kívül fizet a biztosító.
    Ez így rendben volna 5000ft kifizethető volna a többi meg lehúzás a biztosító részére ami nem tudom itt kinek érdeke de valakinek tuti.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.732

Idézet H.krisztián eredeti hozzászólása

Hobbi modellező vagyok.
    Ok. 5000ft megfizethető.
    Kamerázást törvények szabályozzák.
    Drón egy már már lenéző ráragasztott szó. Predátor egy Drón. A mi eszközeinknek egy elhanyagolható részét lehetne Drón-na nevezni.

Biztosítás. Havi 2083 Ft. Ha jól rémlik akkor nem is modellezhetnél felelősségbiztosítás nélkül. (sehol az unión belül)
    Igen kifizetni az éved díját sok. De ha biztosítás nélkül véletlenül bezuhan a géped a száraz búza mezőre és felgyújtja akkor máris nagy a baj. Sajnos kicsi óccó pénzért csak olyan biztosítás van mint az MMMSZ-é ami a részedre csak tökéletesen kidobott pénz mert téged kizárt ha nem indulsz a versenyein. A miénk is lehet olcsóbb de ahhoz több tag kell. Sok ember olcsóbb díj.
    Nálunk a tagoknak kötelező a biztosítás. (egyhangú szavazással)
    Ne másokból indulj ki. Nálunk nincs lehúzás. Senki sem kap belőle jutalékot. Senki sem kaphat semmit sem bárki rovására.
    Keress meg és megmutatom a biztosítási papírokat. 25e/év szerepel rajtuk.
    És igen van olyan bolt aki akkor ajánl minket ha perkálunk neki tagonként. Mi ebbe sem megyünk bele mert nem tisztességes.
    Nekünk a gerincünk a helyén van és ott is marad.
    Akinek ez nem megy a tagjaink közül annak nincs helye köztünk.

Casco jellegű biztosítással kapcsolatban körbe kérdezősködtem.
    A válaszokat le sem merem írni.
    Úgy kezdődik, hogy Magyarország.
    A havidíja nagyon megfizethetetlen lenne és a visszaélések száma meg az egeket verdesné.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.732

Idézet Ltomi78 eredeti hozzászólása
    A tagdij okes.
    A biztositast kivel kotom? En vagyok vak lehet de hol a biztosito neve?

http://www.fpvszovetseg.hu/?p=875#more-875
    Biztosítást az Egyesület tudta megkötni a tagjaira.
    Az alap ahonnan lehetett indulni mivel nem létezett ilyen biztosítás:
    100 tagnak éves keretbiztosítás pilóta nélküli légi járművek üzemeltetésére magyarországi hatállyal.
    25000Ft / tag / év. Nekünk a 100x25000-et kell kifizetni. Ha kell akkor bővíthető a létszám.
    Több tag - olcsóbb biztosítás.

A biztosítási ÁSZF-ek a weboldalra felkerülnek a nyílt részre. De csak általános dolgok vannak benne.
    Tagjaink automatikusan megkapják hamarosan.
    Akit még érdekel az a biztositas@fpvegyesulet.hu -ra írjon emailt és elküldöm neki vagy távrecsegőn rám csörög és tájékoztatom.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.732

Idézet csillagvzs eredeti hozzászólása
    Idézet Ltomi78 eredeti hozzászólása
    A tagdij okes.
    A biztositast kivel kotom? En vagyok vak lehet de hol a biztosito neve?

http://www.fpvszovetseg.hu/?p=875#more-875
    Biztosítást az Egyesület tudta megkötni a tagjaira.
    Az alap ahonnan lehetett indulni mivel nem létezett ilyen biztosítás:
    100 tagnak éves keretbiztosítás pilóta nélküli légi járművek üzemeltetésére magyarországi hatállyal.
    25000Ft / tag / év. Nekünk a 100x25000-et kell kifizetni. Ha kell akkor bővíthető a létszám.
    Több tag - olcsóbb biztosítás.

A biztosítási ÁSZF-ek a weboldalra felkerülnek a nyílt részre. De csak általános dolgok vannak benne.
    Tagjaink automatikusan megkapják hamarosan.
    Akit még érdekel az a biztositas@fpvegyesulet.hu -ra írjon emailt és elküldöm neki vagy távrecsegőn rám csörög és tájékoztatom.

Lemaradt:

Mivel keretbiztosítás így az egyesület igazolja a biztosító és a hatóság felé, hogy rendelkezel érvényes biztosítással.
    A céges tagjaink már tudják. Őket mindig vissza is ellenőrzik.

Senior Member mcelek logója
    Hozzászólás
    3.034

Az értelmesebb hőbörgők már megértették vagy követitek a topicot, vagy visszaolvastok :-*
    Csak pár példa:
    Haver FPV-vel elszabadult gépe becsapódott egy lakóépület tetejébe, pár cserép törött.
    Biztosító nem fizetett, de szorgalmasan saját maga kijavította 8)
    Elszabadult gép (5,8Ghz videó) 8km után landolt egy qwa nagy áruház parkolójában, ahol a biztonsági őrök szedték össze, szerencsére nem egy Bentley, vagy Ferrari szélvédőjéből, de még nem tudom, mennyit kellett fizetni a modellező társunknak.
    Tudom, hogy a hőbörgők, még soha egy karcolást nem ejtettek a gépein, mindegyik tökéletes start után, hibátlanul tette a dolgát, perfekt berepülések tömkellege van mögöttük. Nem úgy, mint jó öreg modellező barátunk mezőt gyújtogató staudacherre, vagy az osztrák, igen szigorú szabályozás ellenére tehénistállót égető modellje.
    Mielőtt aszt hinnétek, hogy veletek ez nem történhet meg, tájékoztatlak titeket, hogy de, igen, bárkivel megtörténhet, sőt a legprofibbak is belefutnak egy-két technikai csodába.
    Nem tudom, milyen pecás feltételek vannak, mennyit kell fizetni, de az a drága, szerintem 8)

u.i: lehet azért, nehogy 1 hét alatt elfogyjon az ország halállománya.
    FPV, Skywalker; ThomasScherrer FF9; FrSky Taranis, GoPro3 Black on P1Bátraké a szerencse ;-)Styroman gépek

Oldal: 262 / 375 ElsőElső ... 162212252258259260261262263264265266272312362 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva