Oldal: 3 / 375 ElsőElső 12345671353103 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (3744) összesen

Téma: FPV repülés jogi és biztonsági szabályozása

ati
    Guest

Re:FPV repülés jogi és biztonsági szabályozása (mielőtt ráfázunk)

Bocs alatta van, megtaláltam. Nagyon szuper.

Köszi.

Senior Member
    Hozzászólás
    353

Idézet mcelek eredeti hozzászólása
    Álláspontom szerint felesleges jelenleg ezen lihegni. DE!
    Mivel mostanában többen is kezdenek és kezdenének FPV repülni, a mi felelőségünk is, hogy ne legyen baj.
    Ahogy a Trimersion sisak megvásárlát, úgy a klub, vagy polgári szervezet megalakítása is pikk-pakk meg lesz, ha lobbizni kell.
    Sajnos a demokrácia a kissebbség elnyomása, de csak ha hadjuk. A rosz közmondás: okos enged és ha nem tudjátok miért, akkor íme:
    rég a hülyék, erőszakosok uralkodnak, mert anyukánk azt monda, "hagyad fiam, mi meg szenvedtünk, mert nem mi játszhattunk a piros sportkocsival.
    Szóval?
    Pont erről beszéltem...
    Nagyon alul van árazva ez a téma.

..kisfiam, ha repülsz, csak lassan és alacsonyan...

Senior Member
    Hozzászólás
    553

sziasztok.
    na én már hozzá sem szólok ehhez az egészhez, mert szerintem viszem a pálmát a rosszaságban.
    pont most töltök föl egy lumixos testvideót, amibe belevágtam egy kora hajnali magas repülést is. a kép minösége nem tul jó, mert tényleg hajnalban történt (sötöt) amiatt, hogy kizárjam a vadászgépek felbukkanását.
    DE el kell hogy mondjam. itt szalókon az elmult napokban a vadászgépek még egy madzagos sárkányt is elvittek volna, mert kb egy délután háromszor huztak el, és van már tapasztalatom megsaccolni a magasságukat hát ez kb 400-500m lehetett. szerintem ehez a magassághoz nem kell fpv-snek lenni hogy ott repüljön egy modellezö.
    Egyet értek azzal, hogy figyelni kell , hol hogyan és mikor repülünk, hogy másokat ne veszélyeztessünk, és hogy ez legyen legális. De szerintem csak annyira boncolgassuk a témát, hogy nehogy hamarabb legyen illegális, mint azt hinnénk.(nembeszélve a rádió frekvenc.... stb).
    A hungarocontrol oldalról annyit, hogy nekem megmutatták, hogy mit kell nézzek, a vadászgépek miatt. szerintem ök a leg veszélyesebbek , mert egy pillanat alatt megjelennek. itt nálunk nagy gépek csak 6000m fölött vannak, a kisebbeket pedig jóval hamarabb meghallom, minthogy közelbe érjenek. na mindegy tudom hogy ez sovány vigasz, de majd ha bejelentkezhetek befogok. De még mindig azt mondom, ez egy olyan kényes téma amit kárvolt elövenni. tessék odafigyelni a másikra!

Senior Member
    Hozzászólás
    1.648

És mi van az illegálisan magasan repülő varnyú, liba és társaival. Szerintem a hajtómüben sült vadgalamb több kárt tesz mint egy ízisztár.
    Ja és statisztikailag legveszélyesebb a modellreptérre kimenni autóval, ugyanis szembe jönnek néhány cm távolságra a 8tonnás kamionak 200 relativ sebességgel.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.829

Nos, azok ilyen eredményeket értek el:

Viszont ha egy modell ütközik így egy géppel, a média és a hatóságok azonnal ízekre szednek minket.
    under a reboot

ati
    Guest

Mint azt igértem, az egyik hazai irodalom ebben a témában:

phd.okm.gov.hu/disszertaciok/ertekezesek/2008/de_3939.pdf

Senior Member
    Hozzászólás
    553

hát talán mégis jobb lesz földközelben maradni. nagon durva.
    ha egy ilyen madár elkapná az enyém, nem lyukat ütne rajta, hanem elrabolná.

Junior Member
    Hozzászólás
    9

Abban atinak igaza van, hogy előbb-utóbb szükség lesz rá, DE ne felejtsük el hogy még mindig modell repülőgépeket reptetünk, ezért az MMSZ-en belül kellene valami szabályzatot kialakítani...

Arról nem beszélve hogy valami baleset elő fog fordulni, a kérdés csak az hogy mikor. Lehet teljesen véletlen, vagy felelőtlenség miatt bekövetkezett, a lényegen nem változtat.

" A szabályok nem ismerete nem mentesít a felelősség alól" ...
    Továbbá azt is figyelembe kellene venni hogy a szabályok (ha egyszer kőbe vésettnek) csak azok fogják betartani akik ismerik. Ha a szomszéd srác rászerel egy kamerát a gépére, haverjától kap hozzá egy jeladót, kivágják a lakótelep 8. emeletéről 1 kör után lezuhan és 2 embert kinyír, akkor minket vesznek elő ("óó igen azok az FPV-sek nagyon felelőtlenek")... gondoljatok bele hogy mit hoz le a mai média ebből egy állampolgárnak... Annak ellenére hogy a többség ép ész keretein belül, megfelelő tudás, és felszerelés birtokában műveli.
    Ellenben senkit nem kéne megfosztani ettől az élménytől, senkit csak mert nincs benne a „klubban” és ezért nem reptethet legálisan. Aztán természetesen jönnek az anyagi dolgok: MMSZ tagság, reptér használat, esetenként különböző klubtagság ... és ezek után lehet elkezdeni foglalkozni magával a repüléssel, a géppel! nem kellene ezt még megtoldani egy FPV jogsival, engedéllyel, klubtagsági díjjal

Mindenképpen úgy kellene feltüntetni a dolgot mint a modell reptetés egyik alfaja/osztálya, leírt szabályokkal, esetleges verseny lehetőségekkel stb...
    Szép dolog a modern technikát ötvözni a repülés gyönyörűségével, de ne büszkélkedüjünk olyannyira vele hogy törvényi szabályozás, saját klubb saját 'szakvizsga' saját minden, mert csak nekünk lenne problémánk belőle.
    Az MMSZ azért van hogy azon belül működhessen minden modellező... szerintem..
    Kellemetlen... Ezek mennek meg a bárányfelhők.

Senior Member
    Hely
    Budapest, Újpest
    Hozzászólás
    2.130

Idézet Grasex eredeti hozzászólása
    ...
    Az MMSZ azért van hogy azon belül működhessen minden modellező... szerintem..
    Azért, ehhez az MMSZ-nek is másképpen kellene hozzáállnia a "hobbimodellezők" széles táborához. Mert most le se szarnak minket... Ha utánna olvasol, akkor az elmúlt pár év hozzászólásai között találhatsz "kommunikációs kísérletekre" utaló nyomokat a "hobbimodellezők" részéről, de válasz az szinte soha nem volt. Lásd pl. a biztosítás ügyét.

http://forum.rcmodell.hu/index.php/board,36.0.html
    TT-01, TRF 416X, TRF 416 WE, Sakura Zero S, VRX Spirit

Senior Member
    Hely
    Budapest, Újpest
    Hozzászólás
    2.130

Idézet ati eredeti hozzászólása
    Mint azt igértem, az egyik hazai irodalom ebben a témában:

phd.okm.gov.hu/disszertaciok/ertekezesek/2008/de_3939.pdf
    Átrágtam magam az első feljezeten. Nem egyszerű a jogi helyzet. Nem egyértelmű, hogy egy modell mikortól UAV. Viszont, ha jól értelmeztem, akkor az UAV üzemeltetéséhez engedély kell, illetve zárt légtérben üzemelhet csak.
    TT-01, TRF 416X, TRF 416 WE, Sakura Zero S, VRX Spirit

Oldal: 3 / 375 ElsőElső 12345671353103 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve