Oldal: 312 / 375 ElsőElső ... 212262302308309310311312313314315316322362 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 3.111 - 3.120 (3744) összesen

Téma: FPV repülés jogi és biztonsági szabályozása

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Budapest XI.
    Hozzászólás
    6.718
    Meretileg jonak tunik...akkor ez a robot adatait sugarozna a legiiranyitas es a tobbi gep szamara?
    http://coptercentre.co.uk/

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    2.085
    Hááát...gondolom...csak kérdés, hogy hová kéne kötni...telemetriára, vagy a GPS-iránytűre?
    DJI Phantom FC40 Hybrid
    X-UAV mini Talon + DragonLink v3.
    FRSKY Taranis X9D Plus + 8dbi antenna + DragonLink v3.

DJI Phantom beállítási leírás

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.143
    Idézet Ltomi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Meretileg jonak tunik...akkor ez a robot adatait sugarozna a legiiranyitas es a tobbi gep szamara?
    Kb. igen.
    Jelenleg az irányítás az adott területet lefedő radarok összegzett pozíció adatát látja maga előtt meg, a repülő által küldött egyedi azonosítót, és barometrikus magasságot. Lehetőség van még egy csomó adat átküldésére, mint sebességek az irányító és a pilóta közötti írásos kommunikáció, útvonalterv és még egy csomó minden, de ezek egyenlőre nincsenek használva.

Ugye a 1090Mhz az az egész világon a szekunder radarok frekvenciája.
    Ezzel a kütyüvel csak annyi lenne hogy nyilván radar válaszadóként nem működik, de a mode-s adatcsomagban el tudja küldeni a GPS koordinátát és magasságot.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Junior Member
    Hely
    Orosháza
    Hozzászólás
    14
    Lezuhantam. Város felett. 140m (a távirányító szerint) szabadesés egy majd' 3kg röpsúlyú walkera scout x4-el. Tompa puffanás...
    Hú ha egyszer lesznek szabályok, én be fogom tartani az biztos! Még ilyen marhát mint én! Csak át akartam nézni az építkezésemre....
    Szerencsére nem autó teteje volt, hanem egy bitumen lemezes garázstető, de szakított. A gép rommá tört, és míg meg nem találtam rettenetes élmény volt!
    Így is van kár, van mit fizetni, de ha egy ember, egy gyerek, egy autó.. belegondolni is rossz! Soha többet lakott terület fölé nem repülök!!!
    Bár senkiről nem feltételezem, hogy így tenne, de tanuljon mindenki ebből a hibámból. És nagyon kellene egy egységes szabályozás.

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.143
    Hát, jobb később mint soha.
    Lehet tudni mi volt a zuhanás oka?
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Budapest XI.
    Hozzászólás
    6.718
    Idézet keril eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kb. igen.
    Jelenleg az irányítás az adott területet lefedő radarok összegzett pozíció adatát látja maga előtt meg, a repülő által küldött egyedi azonosítót, és barometrikus magasságot. Lehetőség van még egy csomó adat átküldésére, mint sebességek az irányító és a pilóta közötti írásos kommunikáció, útvonalterv és még egy csomó minden, de ezek egyenlőre nincsenek használva.

Ugye a 1090Mhz az az egész világon a szekunder radarok frekvenciája.
    Ezzel a kütyüvel csak annyi lenne hogy nyilván radar válaszadóként nem működik, de a mode-s adatcsomagban el tudja küldeni a GPS koordinátát és magasságot.
    Hat ez szep es jo...kerdes elfogadjak e..hitelesitik e hatosagok stb..
    Most amolyan kick starter projektnek erzem ahogy neztem az oldalt.
    Persze nagyon nagy szo lenne ez.ekkora transponder mar sokan vartak erre...de ettol nem leszunk jobban lathatoak egy cessna vagy heli szamara....viszont az iranyitas es a forgalom tud majd rolunk ami mar jo irany.
    Lathatosagot meg 10watt koruli strob ledekkel meg lehet oldani.
    Ugy mar eleg safety rules lenne
    http://coptercentre.co.uk/

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Junior Member
    Hely
    Orosháza
    Hozzászólás
    14
    Az ostobaságaim. A távirányító már bekapcsoláskor csipogott, a lemerülés határán állt. A gépen kikapcsoltam a GPS-go home funkciót, ha nem kapcsolom ki, és megszűnik a jel, egyszerűen hazajön, de én kikapcsoltam. 110$ az aliexpress-en az alkatrész.
    De még mindig örülhetek, hogy nem lett nagyobb baj.

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.143
    Idézet Ltomi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hat ez szep es jo...kerdes elfogadjak e..hitelesitik e hatosagok stb..
    Most amolyan kick starter projektnek erzem ahogy neztem az oldalt.
    Persze nagyon nagy szo lenne ez.ekkora transponder mar sokan vartak erre...de ettol nem leszunk jobban lathatoak egy cessna vagy heli szamara....viszont az iranyitas es a forgalom tud majd rolunk ami mar jo irany.
    Lathatosagot meg 10watt koruli strob ledekkel meg lehet oldani.
    Ugy mar eleg safety rules lenne
    Nyilván kell egy ICAO vagy valami hasonló hatósági engedély ezekre, mert az azonosítót is a nemzetközi hatóság adja ki rá. Addig nem is szabad jelet sugároznia amíg ez nincs meg.
    Itt a lényeg azon van, hogy a technológia kész van, és számunkra is használható kivitelben, és remélhetőleg árban lesz.

A heli és kisgép pilóta is tudja venni az ADS-B jeleket. A TCAS rendszer azaz az ütközés elkerülő rendszer ezzel működik a repülőkön.

Tehát igazából ez a rendszer elég jól ki van már találva.

A LED aranyos, de önmagában nem elég. Egy repülő túl gyorsan mozog ahhoz, és túl nehezen vált irányt ahhoz, hogy levegőben elkerüljön egy ütközést, tehát vizuális repülés nem játszik, mert hiába látja a fényt a kis méret miatt képtelenség méretet sebességet meghatározni szemmel.

Lassú kisgép-kisgép között még elmegy hogy szemmel tartsák egymást, ennek is megvannak a szabályai, de ezeket a szabályokat nem tudod betartani egy "drón"-al szóval ez önmagában nem fog működni.
    Persze ettől függetlenül előírás a villogó a hobbimodell kategória felett.
    Meg ugye az alapszabály, hogy a modellnek kell kitérnie az emberes gép elöl.

update: Most tudtam meg hogy Ferihegyen már rendszerben van egy ADS-B vevő, hogy a radarok leállása esetére, legalább GPS alapján lássák a gépeket, és még több helyre is terveznek, szóval mire oda kerül a sor, az irányítás technikai feltételei adottak.
    Utoljára módosítva: keril által : 2016-01-30 09:00
    Kéri Laci

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    2.085
    Az eladó rovatban valaki hivatkozott a hirdetett cucca iránt érdeklődő PM üzenetére, majd lejjebb vitte a Dragonlink v2 árát...ez kicsit azt sugallja, hogy olyan mederbe terelődik az FPV repülés, vagy a hosszútávú irányítás szabályozása, hogy nem éri meg jelenleg ilyen irányban gondolkodni?

Tudhatunk esetleg valamit a folyamatról, körvonalazódnak a fő csapásirányok (személyi, tárgyi feltételek, esetleg kötelező egyesületi tagság, stb.), hogy mi felé hajlik a hatóság a tervezés időszakában?

Baromi lassú a folyamat, és nem szeretnék olyanra áldozni, amit utána nem lehetne használni, vagy csak illegálisan...

Gondolom pár felhasználónak ismerős a dronebase.hu oldal...állítólag támogatója a Hungarocontrol...van haszna az irányítás felé? Figyelembe veszi a Hungarocontrol a bejelentett repüléseket?

Köszi!
    DJI Phantom FC40 Hybrid
    X-UAV mini Talon + DragonLink v3.
    FRSKY Taranis X9D Plus + 8dbi antenna + DragonLink v3.

DJI Phantom beállítási leírás

Támogató bedrock logója
    Hely
    Eger
    Telefon
    303778712
    Hozzászólás
    5.278
    Jelenleg, ha 100mW fölött adsz 2.4GHz-n, vagy 25mW fölött 5.8GHz-n szabálytalanságot követsz el.
    Ha pl 433MHz-n bármilyen teljesítményen adsz rádióamatőr engedély nélkül már szabálytalan vagy.

Nem sok szabályos FPV eszközt tudsz megvenni használni jelenleg..

http://nmhh.hu/dokumentum/324/radioa...i_tablazat.pdf

Lehet spekulálni, hogy mi lesz? De én bízom abban, hogy használható, valóságtól nem elrugaszkodott szabályozást kapunk még az idén valamikor.
    A lehetetlen nem tény, hanem vélemény!
    (Muhammad Ali)

Oldal: 312 / 375 ElsőElső ... 212262302308309310311312313314315316322362 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva