Oldal: 352 / 375 ElsőElső ... 252302342348349350351352353354355356362 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 3.511 - 3.520 (3744) összesen

Téma: FPV repülés jogi és biztonsági szabályozása

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólás
    2.295
    Idézet bakesz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azt hiszem itt a lényeg!
    És hamár a topik címében is le vagyon írva, FPV jogi és biztonsági......
    Álljunk is meg itt egy pillanatra:
    -személy szerint engem az zavar hogy a tervezet egész egyszerüen megtiltja az 500m-nél távolabbi repülést, legalábbis olvasatomban.
    De javítsatok ki ha tévedek.

Szóval ezzel kéne valamit kezdeni, tudom a koptereseket, ez nem különösebben izgatja, de vagyunk itt még jópáran akik merevszárnyuakkal repülünk, es valljuk be az az 500méter az vajmi kevés.
    Ez ellen kellene valahogy lobbizni, hogy legalább valami feltételnek megfelelve, légteret igényelve, biztosítással az 500 méter is kitolható legyen addig amig az eseti légtér engedi.

Akinek nem inge ne vegye magára, de legalább mi fpv repülösők kezdjünk már el valamit......
    igaz.
    9. éve kezdő modellező

Kiemelt fórum támogató
    Hely
    Budapest
    Telefon
    209 285 400
    Hozzászólás
    1.002
    Idézet smith_hun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    vagy elmegyek a repcsimmel hőtérképezést vállalni...talán be is jöhet...ha már költök a hobbbimra, legalább jöjjön is vissza valami...
    mázlid van,van egy Flir TAU2 hőkamerám eladó jó cucc, USA-ban még embargó alatt van
    Lécci, legalább a várost írjátok ki!

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.225
    Azt hiszem itt a lényeg!
    És hamár a topik címében is le vagyon írva, FPV jogi és biztonsági......
    Álljunk is meg itt egy pillanatra:
    -személy szerint engem az zavar hogy a tervezet egész egyszerüen megtiltja az 500m-nél távolabbi repülést, legalábbis olvasatomban.
    De javítsatok ki ha tévedek.

Szóval ezzel kéne valamit kezdeni, tudom a koptereseket, ez nem különösebben izgatja, de vagyunk itt még jópáran akik merevszárnyuakkal repülünk, es valljuk be az az 500méter az vajmi kevés.
    Ez ellen kellene valahogy lobbizni, hogy legalább valami feltételnek megfelelve, légteret igényelve, biztosítással az 500 méter is kitolható legyen addig amig az eseti légtér engedi.

Akinek nem inge ne vegye magára, de legalább mi fpv repülösők kezdjünk már el valamit......
    Támogatom, de mi lenne a pontos elképzelésed?

Én a kategóriákkal, és felhasználással arányosabb vizsgarendszert tudnék elképzelni, ami a mostani elképzelés lenne, csak némileg más számokkal. El tudnék képzelni olyan tanfolyamot és vizsgát ami elfogadható bármely modellezőnek. Pl. a PPL licensz (kisrepülő) licensz úgy megy, hogy megveszem(vagy kölcsönkérem) a 10ezer forintért a vaskos, magyar nyelvű tananyagot. Ezt megtanulom, a fejezetek végén megoldom a teszt kérdéseket, és ha úgy érzem hogy jól megy, akkor elmegyek állami helyre (ahogy a kreszvizsga is) vizsgázni. Ez pár 10ezer forint körül van. Nem tudom pontosan. Ha ez megvan, akkor orvosi, és elkezdhetek oktató mellet repült órákat gyűjteni. Ha ez is megvan, akkor vizsga repülés, és meg is vagyok.
    Ebben egyedül a repült órák költsége a magas. Nálunk saját Falke mo.vit. van erre, szóval a nem túl magas klubtagságot és az üzemanyag költséget kéne fizetnem, mert az oktató annak is örül ha valaki fizeti az Ő repült óráinak a költségét.
    Modellező szempontból, ez mehetne úgy hogy belépsz egy modellklubba (ami van szép számmal csak nem hivatalosan), ahol megtanulod amit kell, segítenek megtanulni a géped kezelését, stb. végül is pont így történt velem is csak hivatalos klub nélkül kimentem a mezőre és aki épp ott volt az segített. Ez után a hivatalos klub egy akreditált oktatója levizsgáztat, ha megfelelsz akkor kiad egy engedélyt, amivel felelősséget vállal érted, hogy te tényleg tudod a dolgokat, nem vagy veszélyesen tudatlan. Államnak ez direkt jó, mert így neki nem kéne semmit szervezni, csak az oktatók/vizsgáztatók akkreditációját megoldani emberi módon.

Tehát akkor már van egy 2. kategóriás vizsgád. Ezzel már szerintem el lehetne engedni az embereket 500méternél távolabb.
    Ehhez csak annyit követelnék, hogy a repülés előtt adjon le útvonal tervet, ellenőrizze a légtérzárakat, és légtereket, hogy lehetséges ez az útvonal, pont ahogy egy felelős kisrepülő pilóta is tenné, annak ellenére hogy nem kötelező nekik. Na most mivel kis repülővel adott magasság alá nem ajánlott bemenni, ez alatt nyugodtan lehetne drónnal repkedni. VFR szabályai szerint. Persze erős világítást rátenni, mert azt talán meglátja az eltévedt sárkányrepülős is.
    Ezen felül olyan műszaki előírások amik nyilvánvalóan elvárhatók egy olyan géptől ami látótávolságon kívülre repülhet.
    Viszgázni műszaki, meg anyámtyúkja erre nem kéne, a pilóta vállalja a felelősséget, illetve a biztosítása.
    Lakot terület, meg egyéb kockázatosabb dolgokhoz természetesen már mehetne a komolyabb műszaki követelmény, és komolyabb vizsgák. Így szerintem a kereskedelmi drónosokat sem kéne megkülönböztetni, mivel nekik amúgy is emberek és lakot terület felett kell repülni, hacsak nem tájfotózásból akarnak megélni úgy is a 3. kategóriás vizsgára lenne szükségük, teljesen indokoltan, miközben a hobbisok sem lennének teljesen elnyomva.

Én úgy vélem az ismert tervezetből nem olyan lehetetlen a fenti elképzelésemet megvalósítani, de én nem vagyok érintett, így nem is feltétlen jó az elképzelésem.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member feket663 logója
    Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    2.987
    Szerintem ez mindenki számára elfogadható lenne.

Nyilván nem akkora biztosítási díjakkal, ami meghaladja a 175 lóerős motorom felelősségbiztosításának a díját, bár tudom, hogy ez aztán végképp nem a törvényhozókon múlik.

Kiemelt fórum támogató
    Hely
    Budapest
    Telefon
    209 285 400
    Hozzászólás
    1.002
    Idézet keril eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Támogatom, de mi lenne a pontos elképzelésed?
    arról lehet tudni valamit, hogyan nézne ki egy vizsga?
    rengeteg gépem van, a racertől a nagy repcsikig
    gondolom itt a legnagyobbakat kéne néznem, ami egy 220cm-es benzines Cessna és multiból pedig egy Inspire pro
    26 éve vettem az első repcsimet, azóta többé, de inkább kevésbé repülök mostanában
    törésem egy volt még 36Mhz-en egy zavar miatt
    én nem ismerem a tudományt, csak felhasználó voltam mindig
    elmúltam 50 éves, már nem vagyok az a tanulni vágyó figura :/
    a biztosítás része rendben van nálam

Senior Member bakesz logója
    Hely
    Kaposvár
    Telefon
    20-388-34-29
    Hozzászólás
    1.801
    Élképzelés mint olyat nem merek írni, úgyis mindenki megköpködne...
    Amit számomra vállalhatónak tartanék:
    1.kat:
    -2, esetleg 3kg tömegig ahogy a tervezetben is van.
    -E-learning, esetleg e-teszt.(Halkan jegyezném meg, h aki már el tud bűvölni egy robotpilótás gépet annak egy e-learning-en ujjat már nem tudnak mutatni.
    de attól még a jogszabályi és biztonsági háttéranyag hasznos)
    -500méternél távolabb csakis valami repülést segítő berendezéssel amit pl egy repülőgép használati dokumentációban megemlíteni
    (akármilyen robotpilóta gps-szel, ami failsafafe esetén beavatkozik) Csakis az igényelt légtéren belül!!
    Tehát ha messzebb akarsz menni akkor kelljen a géphez egy dokumentáció. Ha elég az 500méter akkor ne.
    -lakott reület felett tilos merevszárnyúval
    -eseti légtérigénylés
    -biztosítás
    2.kat:
    -2 esetleg 3-25kg
    -alkalmassági vizsga, regisztrált repülő eszköz
    -500méternél távolabb csak úgy mint mint az 1.kategóriában
    -lakott terulet felet tilos merevszárnyúval
    -lepülési terv
    -eseti légtérigénylés
    -biztosítás

Az eseti légtérrel kapcsolatban aggályaim vannak a jövöre nézve, mert tudtommal jelenleg ezt csak jogi személy kérhet, magánszemély nem. Remélem ez változni fog, söt egy egyszerübb pl mobilapplikációs megoldást is üdvözölnék. A jelenlegi eljárási díj nekem teljesen elfogadható.

Másik aggályom egy esetleges hatóság aki a vizsgáztatási jogosultságot gyakorolja, mert ha egy szervezet vagy egyesület kizárólagossági jogot szerez,
    akkor olyan tanfolyam és vizsgaárak lesznek hogy el sem merem képzelni

Fenti pontokat elvonatkoztatva az fpv repüléstől, arra mint tudjuk még számos követelménynek eleget kell tenni, erre szándékosan nem tértem most ki, mert ez egy másik hatóság által szabályozva vannak. Bár ezeket a kopteresek is tudják, milyen frekiket, mekkora teljesítménnyel jogszerű használni, szóval ez 500méteren belül is érvényes.(frekvenciák, teljesítmények, adatvédelmi szabályok...stb)

És most lehet köpködni
    Az Android billentyüzet nem a barátom.

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.225
    Idézet Red eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    arról lehet tudni valamit, hogyan nézne ki egy vizsga?
    rengeteg gépem van, a racertől a nagy repcsikig
    gondolom itt a legnagyobbakat kéne néznem, ami egy 220cm-es benzines Cessna és multiból pedig egy Inspire pro
    26 éve vettem az első repcsimet, azóta többé, de inkább kevésbé repülök mostanában
    törésem egy volt még 36Mhz-en egy zavar miatt
    én nem ismerem a tudományt, csak felhasználó voltam mindig
    elmúltam 50 éves, már nem vagyok az a tanulni vágyó figura :/
    a biztosítás része rendben van nálam
    Ez csak az ÉN privát elképzelésem volt, hogy lenne jó, és úgy hogy ez még az adott tervezetbe is bele férHET

Viszont amit tuti ismerni kell vizsgán, az a légtér szerkezet, az alapvető látásra repülés szabályai, egy kis aerodinamika, repülés elmélet, meteorológia, modellezés biztonsági, alapvető üzemeltetési szabályai, szoktak még néhány paragrafust is kérdezni, a mostanában divatos környezetvédelmi szabályokról is lehet 1-2 kérdés. A műgyanta fazékidejét tuti nem fogják kérdezni, de azt megkövetelhetik, hogy ismerd a látótávolságon kívülre repülés műszaki követelményeit, és biztonsági szabályait. Esetleg az ehhez tartozó bürokráciáról is feltehetnek kérdést. Én így tudnám elképzelni.

Én azt mondom aki gyakorlatban modellezik az nagy részével tisztában van, a maradékot meg tudod tanulni, azt a pár száraz paragrafust meg felírod a tenyeredre

Nekünk a melóhelyen évente kell mindenből vizsgázni, de még senki nem szakadt bele, mert elég ésszerű dolgokat kérdeznek.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Kiemelt fórum támogató
    Hely
    Budapest
    Telefon
    209 285 400
    Hozzászólás
    1.002
    bakker... ezek szerint úgy repültem huszonX évet, hogy nem ismertem a légtérszerkezet? :/

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.225

És most lehet köpködni [/B]
    Szerintem teljesen reális.
    Csak azt nem értem, hogy a merevszárnyú miért nem jó lakot terület felett?
    Egy ejtőernyővel az is tud függőlegesen és senkit nem agyoncsapva leszállni vész esetén.
    Amúgy pedig megbízhatóbban a levegőben marad.
    Kéri Laci

Senior Member bakesz logója
    Hely
    Kaposvár
    Telefon
    20-388-34-29
    Hozzászólás
    1.801
    Akkor legyen lakott trrulet felett. Velem lehet alkudozni

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI P7-L10 eszközömről
    Az Android billentyüzet nem a barátom.

Oldal: 352 / 375 ElsőElső ... 252302342348349350351352353354355356362 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva