Oldal: 359 / 364 ElsőElső ... 259309349355356357358359360361362363 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 3.581 - 3.590 (3637) összesen

Téma: FPV repülés jogi és biztonsági szabályozása

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    929
    Idézet keril eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én is azon tudok kiakadni, hogy bármilyen drónos cikk alatt az első koment az első gyökértől, hogy "bejönnek a kertembe és majd jól lelövöm sörétes puskával", mert elhitették vele, hogy azzal csak úgy oda lehet menni és kukkolni a WC ablakon.
    Lőheti, aztán mehet a börtönbe. Magyarországon a fegyvertartási szabályok még szigorúbbak egyelőre mint a "drónozásé".

De nemcsak újságírók. Karácsony előtt volt a rádióban egy riport a magyar drónszövetség valakijével (valami Imre). Azzal riogatta a nagyérdeműt, hogy a LiPo akkutól leég a fél ország ha a "drón" leesik.

Senior Member bakesz logója
    Hely
    Kaposvár
    Telefon
    20-388-34-29
    Hozzászólás
    1.631
    Idézet bla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azzal riogatta a nagyérdeműt, hogy a LiPo akkutól leég a fél ország ha a "drón" leesik.
    Hihi, ez jo

Sztem meg akkor sincs ennek eselye a veletlenul pont a paksi atomeromure esne.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI P7-L10 eszközömről
    Az Android billentyüzet nem a barátom.

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    1.909
    Idézet Seszi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nincs ilyen tanfolyamunk. ha Te mégis tudsz róla, linkeld be lsz.

imént írtam, hogy nem nálunk kötnék most új belépőként biztosítást, mert egyrészt van olcsóbb máshol, másrészt nálunk is olcsóbb lesz. én lennék a biztosítási ügynök?
    Éppen nincs? Akkor a hadseregnek sem ti tartjátok már az oktatást?
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    929
    Valamiért az egész riportból nekem ennyi maradt meg. Jól le is döbbentem tőle. Miért kell ilyenekkel riogatni? Mit akar elérni az aki ilyet tesz?
    Természetesen mindenki tisztában van itt a LiPo akkuk veszélyeivel, de akkor is minek ezzel laikusokat rémisztgetni?

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    1.909
    Idézet smith_hun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Zsoltitól anno személyesen hallottam ötleteket, hogy miként oldaná meg, hogy "lelkes amatőrök" ne kerüljenek képbe a DJI gépekkel a filmezős vonalon, mert súlyos veszteséget okoznak nekik...
    Ő pedig az egyesület tagja, talán még alapítója is a filmezős vállalkozásával...

Ha az egyesület olyan helyzetbe kerül, hogy normálisan kiáll a hobbisták érdekében...akkor meggondolom a csatlakozási lehetőséget...bár az eddigi nagy pofám miatt azon sem csodálkoznék, ha el lennék utasítva...

Inkább itt helyben legalizálnám a működését a srácoknak, és a reptérnek...egyik sem lesz atomfizika...
    Igen, én is találkoztam ilyen véleménnyel abban az érdekkörben, amikor körbetelefonáltam pár embert vélemény gyűjtés céljából még tavasszal.
    Zsolti éppen ezért háttérbe is lett szorítva, mert túl sokan utálták már. Persze nem értette miért, hiszen ő annyit dolgozott a modellezőkért (ami szerinte a drónosok)
    Most egy kicsit árnyaltabban, ügyesebben és diplomatikusabban folyik ugyan ez, más vezetésével.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Hely
    Kaposvár
    Telefon
    20-388-34-29
    Hozzászólás
    1.631
    Zsoltitól anno személyesen hallottam ötleteket, hogy miként oldaná meg, hogy "lelkes amatőrök" ne kerüljenek képbe a DJI gépekkel a filmezős vonalon, mert súlyos veszteséget okoznak nekik...
    És mennyire igazat is adok neki ebben! És nem csak a hivatásos filmeseknek okoz gondot a "lelkes amatőr", hanem mindannyiunknak.
    Lelki szemeim előtt pont egy ilyen lelkes amatőr videó lebeg.

https://www.youtube.com/watch?v=ocqB6_y71xE

Gondolj csak bele, ha pont te álltál volna ott a feleségeddel.

Legyen mindenki rendes, korrek hivatásos filmes, de csakis akkor ha a "lelkes amatőr" szintet már jóval túllőtte.
    Mindenkinek megvan rá a lehetősége, csak van aki idióta és kész.

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    929
    Idézet keril eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    http://www.mediaklikk.hu/video/ma-re...-04-i-adas-5/#

Ez a fazon is DOE-s. Alapvetően korrekt a nyilatkozata, noha a modellezők szempontjai már megint ki lettek felejtve. Pl magánterületen lehet repkedni. Biztosítás sem kötelező MÉG, a jövőben a modellreptér bejelentéséhez is pár alapadatot kell megadni, és onnantól kezdve lehet ott repkedni, nem kell eseti vagy drónos légtér engedély. Az arra vonatkozik amikor olyan helyen akar valaki repkedni, ahol alapból nem lehet. De mint ő is mondta, még képlékeny mi lesz a végleges.
    Ezzel is csak az a bajom, hogy a szopottfejű bemondó azzal bullshittel indít, "a drón volt a legnépszerűbb ajándék karácsonykor". Készült erről valami statisztika?
    A Tesco és a Metró biztosan tele volt velük, de ezek gyakorlatilag játékok. A riportalany se igyekezik eloszlatni ezt a sötétséget. Nem kérem, nem minden 2. család karácsonyfája alá került több százezres kvadrokopter.

Kellene már valami egységes álláspont, amit a sajtó felé lehetne kommunikálni. Szerintem nem tesz jót ha bárki bármilyen ökörséget elmondhat a médiában, illetve gyakorlatilag besétál a média által állított csapdába, és partner lesz a rémhírkeltésben. Ha a médiamunkás baromságokat beszél, akkor helyre kellene tenni.

Senior Member Vírus logója
    Hely
    Budapest XV
    Telefon
    0620 5406464
    Hozzászólás
    1.957
    Szerintem a lány jól beszélt a riportban... Csak a modellezőket kár ide keverni, ők nem repülnek belterületen meg túl messze és túl magasra sem... hiszen az nem drón..

Amúgy sosem értettem miért kell, az üzleti és hobby célu repülést elkülöníteni.. Ha leesik az a vacak és fejbevág tökmindegy, hogy üzleti vagy magán céllal tette..
    Utoljára módosítva: Vírus által : 2017-01-07 20:15

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    1.975
    Bakesz....tudod, anno amikor Zsoltinál voltam fenn tanulni, képet kapni a "filmes drónozásról", az a pár óra nekem bőven elég volt arra, hogy letegyek az ilyen irányú elképzeléseimről...nagyon egyszerű oka volt: hobby eszközzel (ami elérhető volt nekünk: gopro, gimbal, stb...) nem lehet olyan minőséget elérni, ami egyezik az én elvárásaimmal, és nyugodtan kiadtam volna a kezemből...

Az, hogy hasonló esetben mit reagáltam volna...valszeg függene az éppen aktuális hangulatomtól...lehet, hogy én is poénra vettem volna, ha nincs maradandó sérülés...

De akkor is...az fpv társadalmat ne olyan ember akarja szabályozni, akinek a piaci monopólium megszerzése lenne a célja, és ezért olyan javaslatokkal lobbizik, ami lehetetlenné tenné a legális fpv-zést...én úgy gondolom, hogy a hobbicélú fpv repülést, a k+f uav reptetést kőkeményen el kell választani a kereskedelmi drónozástól...a piacot nem a reptetési/üzemelési szabályok ész nélküli szigorításával kell letisztítani, hanem azzal, hogy mindenki szabályszerűen kössön szerződést, adózzon, és tömörüljön filmes drón érdekképviseletbe...a filmes drónosok érjék el, hogy a megrendelők maguktól őket válasszák, ne pedig a koca filmeseket...

A jelenlegi jogszabálytervezet árt szinte mindenkinek:
    - az fpv-nek az 500 méteres távolság semmire sem jó, maximum a verseny drónosoknak...
    - a biztosítás meglétével egyet is értek...de nem a DOE által megszabott feltételekkel és árakon...
    - a vegyi anyagok szállításának tiltása a k+f törekvéseket teszi tönkre az agrárkutatásban,
    - a mérnöki fejlesztéseket a robotika és a vezérlők fejlesztése kapcsán (PTE-MFK),
    - a long range fpv-t,
    - az ipari drónreptetést (déli régióban a gázvezeték megfigyelését),
    - digitális térképezést kutatási céllal,
    - állatok vonulásának megfigyelését,

...és még sorolhatnám...

Én úgy gondolom, hogy a jelenlegi technológia alkalmazásával már most is megfelel mindenki akár a 2.-es kategóriának...nyilván egy iszonyatos könnyítés, hogy az elérhető árú fpv gépek többsége 2kg alatt van, így a legtöbben megússzák az online teszt kitöltésével, és pár aprósággal...ha nem lenne a tervezett 500 méteres határ, akkor maradéktalanul örülnék...így 1km átmérőjű kör maradna nekünk most, ami maximum styroman csupa-kupa kaliberű repkedésre lenne elég...

Remélem lesz lehetőség 500 méteren túlra repülni, valami plusz követelménnyel...ellenkező esetben...kár lesz a jelenlegi konfigban megépíteni a nagy gépem...
    DJI Phantom FC40 Hybrid
    X-UAV mini Talon + L9R
    FRSKY Taranis X9D Plus + 8dbi antenna

DJI Phantom beállítási leírás

Hely
    Kaposvár
    Telefon
    20-388-34-29
    Hozzászólás
    1.631

Remélem lesz lehetőség 500 méteren túlra repülni, valami plusz követelménnyel...ellenkező esetben...kár lesz a jelenlegi konfigban megépíteni a nagy gépem...
    Pontosan ezért lobbizik a DOE is. Hogy miért is, mert többségük pontosan ugyanazt csinálja mint TE és én is, LR fpv-zik.
    Lobiznék én is egymagam, de a kutya sem ismer, hiába is tenném.
    Nekem teljesen mindegy ki mit gondol egyes érdekképviseleti csoportokról, lehet szidni a DOE-t, az MMSZ-t, a Drónszövetséget, de egy biztos, se TE sem én nem tudunk befolyással lenni a törvényalkotásra, ha valaki tud azok Ök.... az érdekképviseletek, egyesületek.
    Egyszerü sima halandó nem lesz ráhatással a törvényhozásra, hacsak nem vagy pont Mészáros, vagy Orbán úr jóbarátja.

Ha beállsz valaki mögé akkor Öt fogod erősíteni, ha senki mögé akkor senkit, de magadat sem!

Oldal: 359 / 364 ElsőElső ... 259309349355356357358359360361362363 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva