Oldal: 360 / 375 ElsőElső ... 260310350356357358359360361362363364370 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 3.591 - 3.600 (3744) összesen

Téma: FPV repülés jogi és biztonsági szabályozása

Senior Member Vírus logója
    Hely
    Budapest XV
    Telefon
    0620 5406464
    Hozzászólás
    2.000
    Ajánlom mindenkien... szerintem nagyon jó írás:
    http://index.hu/tech/2017/01/05/gumi...rontervezetbe/

Ami a legjobban tetszik: A felszálláshoz a terület tulajdonosától engedélyt kell kérni, és az éjszakai repüléshez szakszolgálati engedély kellene.. Hogy mi van???

Ez kicsit olyan, mint az autós korszak hajnalán a piros zászlós ember..
    Utoljára módosítva: Vírus által : 2017-01-07 22:34

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Budapest XI.
    Hozzászólás
    6.703
    Egyenlore nekem ugytunik a dron az a multirotor a hatosagok es a nagykozonseg es a media szemeben is...mivel ez valt tomeges hasznalatuva....szerintem senki nem foglalkozik meg a repulokkel vagy long range fpv vel az meg nagy falat lenne.
    Persze a jelenlegi "long" range gepem 480g es 80cm
    .megis kepes nehany km re eljutni...es szinte kivanja a 150m feletti repulest.
    Most ot hova soroljam pontosan?
    Na mindegy..en maradok tag az is voltam...remeljuk hamarosan tobbet tudunk es valoban lesz egy pontosabb rendelet az elvarasokrol....mert az nem varhato el senkitol hogy a jelenlegi kusza szabalyozast mindenfele ajanlas nelkul ertelmezni tudja.
    Kell egy engedelyezesi folyamat leiras is! Ha valoban marad ez a legterhasznalat igenyles
    Valaki emlitette a fgyvertartast....erdekes ott valoban utana lehet nezni es pontosan tudja az ember mi a teendoje...igenyles kapcsan...tudom hova mehetek vizsgazni...a vadaszatoknak is megvan a rendje...de ha ki akarok menni teruletre vagy loterre nincs szukseg 30 nappal elotte engedelyt kernem.
    Utoljára módosítva: Ltomi78 által : 2017-01-08 01:07
    http://coptercentre.co.uk/

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Budapest XI.
    Hozzászólás
    6.703
    Biztos ismeritek a simple alkalmazast..lehet parkolot fizetni..online matricat venni...es meg sok hasznosndolgot.
    Remelem hamarosan ilyen gyorsan par gombnyomassal tud9m csekkolni hol van szabad dronter es tudok akar dij ellneben engedelyt kerni
    .ami hasonloan az autopalya matricahoz..gyorsan regisztralodik is a rendszerben...johetne mar egy simple air space alkalmazas.

Remeljuk nem nagyon scifi

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Kiemelt fórum támogató Tomcs logója
    Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    4.837
    Matricás rendszerben nagyon komoly pénz van érthető hogy megcsinálták. Azért komoly dronosok akik fizetnének is érte csak a töredéke van nem fejlesztenek itt semmit...
    minden ami repül...

+3670 5025448

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Budapest XI.
    Hozzászólás
    6.703
    A simple inkabb az online fizetesre Nem feltetlenul a matricas rendszerre epul..ott van a parkolas...a kajarendeles es hasonlok is..
    Ha jol csinaljak ebbol is lehet penz...kulonben a szabalyozassal sem foglalkoznanak.

Senior Member Vírus logója
    Hely
    Budapest XV
    Telefon
    0620 5406464
    Hozzászólás
    2.000
    De miért akartok fizetni egyáltalán a légtérhasználatért?? Ha mondjuk akadálymagasságig repülnék miért kellene bárkinek fizetnem bármit?? Vicces, hogy megemelem a kert végében a vackomat és légtérengedély kel?? na ne már..

Senior Member
    Hozzászólás
    168
    Na jah. Ott voltam pár konferencián/megbeszélésen , a stefániában találkoztam velük először.
    Ezek nem a te vagy az én érdekemet képviselik, hanem a saját kis birodalmukat akarjá monopol helyzetbe hozni...

Idézet bakesz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pontosan ezért lobbizik a DOE is. Hogy miért is, mert többségük pontosan ugyanazt csinálja mint TE és én is, LR fpv-zik.
    Lobiznék én is egymagam, de a kutya sem ismer, hiába is tenném.
    Nekem teljesen mindegy ki mit gondol egyes érdekképviseleti csoportokról, lehet szidni a DOE-t, az MMSZ-t, a Drónszövetséget, de egy biztos, se TE sem én nem tudunk befolyással lenni a törvényalkotásra, ha valaki tud azok Ök.... az érdekképviseletek, egyesületek.
    Egyszerü sima halandó nem lesz ráhatással a törvényhozásra, hacsak nem vagy pont Mészáros, vagy Orbán úr jóbarátja.

Ha beállsz valaki mögé akkor Öt fogod erősíteni, ha senki mögé akkor senkit, de magadat sem!
    Bixler, Calmato Sport, Easy FPV, Nanda NRB3, Kyosho Alpha3 GP, Quanum Nova

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.054
    Idézet Ltomi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Biztos ismeritek a simple alkalmazast..lehet parkolot fizetni..online matricat venni...es meg sok hasznosndolgot.
    Remelem hamarosan ilyen gyorsan par gombnyomassal tud9m csekkolni hol van szabad dronter es tudok akar dij ellneben engedelyt kerni
    .ami hasonloan az autopalya matricahoz..gyorsan regisztralodik is a rendszerben...johetne mar egy simple air space alkalmazas.

Remeljuk nem nagyon scifi
    Ne! Please. Ne adjatok már ilyen ötleteket! Akar a fene fizetni!

Az autópálya díj nagyon jó példa, hogy miért nem. Most voltam BP.-en, megvetették velem a 10 napos matricát. Pénteken mentem, szombaton jöttem, gyakorlatilag 2 napot használtam el a 10-ből, ami 600 forintnak felel meg, és amit reálisnak is tartanék (60km oda, 60km vissza), de ez van, a többi 2400-at benyelik.
    Jellemző a magyar mentalitásra, a helyett, hogy összeállnánk és kivernénk az államból a reális úthasználati díjakat, ha szóvá teszem, még nekem esnek, hogy akkor menjek kertek alatt ha nem tetszik. Hehe, jó vicc mi? A kertek alatt is kilőve a megyematricákkal.

Visszatérve a témára, eszébe ne jusson ilyen eszmecseréken senkinek fizetős megoldást javasolni, főleg fizetési hajlandóságot ne! Jóhogy még a levegővételt nem adóztatják.

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.054
    Idézet Robertony eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Na jah. Ott voltam pár konferencián/megbeszélésen , a stefániában találkoztam velük először.
    Ezek nem a te vagy az én érdekemet képviselik, hanem a saját kis birodalmukat akarjá monopol helyzetbe hozni...
    Hofi is megmondta, egyedül nem megy.

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Budapest XI.
    Hozzászólás
    6.703
    Nem fizetest akartam hangsulyozni..de varhato hogy ha kell hozza hatosagi engedely nem lesz ingyen.
    En is annak orulnek ha nem kellene kulon fizetni ezert is...de a regisztraciora alkalmas lehet egy online rendszer PC s es app os megoldassal....terkepes adatbazissal..pl waze kozossegi kommunikacioja....ha jelolom hol van dugo lezaras trafi azonnal latjak a tobbiek is....valami hasonlo lenne jo legter regisztraciora.
    Ha jol tudom keszulm is valamilyen app mar.

Oldal: 360 / 375 ElsőElső ... 260310350356357358359360361362363364370 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva