Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (22) összesen

Téma: Solidwork kérdések.

Senior Member bgeza logója
    Hely
    Csopak
    Hozzászólás
    1.163
    Maga a menet modellezés azért nem olyan szörnyű. Ezen a Tutorial-on nagyon jól bemutatják, hogyan készül egy szabványos csavar modellje: https://www.youtube.com/watch?v=b0npqkpJDDI

Az általad óhajtott nem szabványosat ugyanígy kell elkészíteni, csakhogy megváltoztatod a menet profilját és a menet emelkedését a magad igényei szerint. Arra azonban számíts, hogy a sok görbült felület miatt nagyon megnövekszik a számítási és a megjelenítési idő, tehát jó gép kell hozzá, memóriával és videókártyával bőven ellátva.
    Barátsággal Géza

Hely
    Csopak
    Hozzászólás
    1.163
    Szia Kircs!
    A Skeletonnak szóló válaszomban elkészített menetet azután biztosan el lehet tenni valamilyen könyvtárba, persze ennek csak akkor van értelme, ha utólag aztán paraméterezhető.
    Barátsággal Géza

Senior Member
    Hozzászólás
    239
    Sziasztok, ki milyen hanyattegeret használ, melyiket érdemes beszerezni? Bocs az off-ért. Köszi előre is.
    HUN-1300

Senior Member skeleton logója
    Hozzászólás
    377
    Üdv.

Én biztosan nem használok hanyatt egeret,de google a te barátod,és ezerszámra fogja feldobni a teszteket. Ott érdemes körülnézni, olvasni a témában.

Hozzászólás
    377
    Üdv.

Tudtommal a solidwork a processort és a memoriát zabálja fel,alapesetben és csak a dedikált mérnőki videokártyákat hajtja ki ha van. pl:NVIDIA Quadro.
    Ha jol láttam lehet fejleszteni a tudását a proginak és ehez van beépitett környezet,ha minden jól megy megprobálkozok ez év végén vele.

Hely
    Csopak
    Hozzászólás
    1.163
    A Szabadonrepülő modellek/Sóhaj topicban leírtam egy úgynevezett alulról építkező 3D modellezési eljárást. Ez akkor előnyös, ha a készen kapható alkatrészeket (karbon cső, kilépő, belépő, ...) adottságnak tekintjük és ezek 3D modelljeiből indulunk ki, mígnem elérkezünk az összeállításhoz.

Létezik egy másik fajta eljárás a "Top-Down" modellezés, amikor először a teljes gép 3D geometriáját építjük fel többnyire "Loft" és "Extrude" műveletekkel, ennek eredményét, a kész térfogatot kezdjük azután szeletelni síkokkal és a metszetekből építjük fel a bordázatot. Ez esetben nagy valószínűséggel a kilépő, belépő nem pontosan olyan lesz, mint amit a modell boltban lehet készen kapni, de hát mire való a reszelő meg a csiszolópapír, hiszen itt maximum tized milliméteres eltérésekről van szó. A "Loft" modellezésre ezen a videón láttok példát: https://www.youtube.com/watch?v=VVfC...&feature=share

A SolidWorks mindkét eljárást támogatja, ki hogyan szereti, ízlés dolga.
    Barátsággal Géza

Hozzászólás
    377
    Üdv.

Lehet,hogy megtaláltam a megoldást a menetre. A toolboxba belehet állitani más méreteket is, de minden paramétert ki kell számolni.
    A fent dologhoz. Jó dolog a felület modellezés,csak a felületek össze zárása nem nagyon akkarodzik münködni. Egészen pontosan a hajónak az orrát nem tudom lezárni.

Senior Member
    Hozzászólás
    812
    Sziasztok! Nem tud valaki a 2016-hoz magyarítást? (Láttam videót magyar felületről, haminden igaz létezik hozzá)
    Aurora9

Hely
    Csopak
    Hozzászólás
    1.163
    Szia skeleton,

Itt küldök egy tutorialt a hajótest készítéséről: https://www.youtube.com/watch?v=C18kB35vyvY
    Amint írod, gondod van a lezárással. Ennek az a titka, hogy a nulladik bordametszet egy pont "point" legyen a bordametszetek síkjával párhuzamos síkon, innen fussanak ki a spline vezérvonalak, amelyeknek a görbületét, érintőinek irányát kézzel változtathatod.
    g.
    Utoljára módosítva: bgeza által : 2016-04-01 16:53
    Barátsággal Géza

Hozzászólás
    377
    Üdv.

Köszönöm. sok mindent megmagyarázott.

Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz