Oldal: 1 / 7 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (64) összesen

Téma: "Drónnal" való légifelvételek készítéséhez milyen engedélyek(?) szükségesek?

Member
    Hozzászólás
    65

"Drónnal" való légifelvételek készítéséhez milyen engedélyek(?) szükségesek?

Kedves Modellezőtársak!

Szeretném segítségeteket kérni az alábbiakban kifejtett kérdésben.

Már 4-5 éve foglalkozom modellezéssel, eleinte csak hobbiból építetem repülőgépeket, de 1,5 éve belevágtam a multikopterekkel való légifilmezésbe (üzletszerűen). Ez egy ideig rendben is működött, eredetileg egy phantom 2 visionnel, majd most egy inspire 1 -vel dolgozunk. Adózási és üzleti szempontból rendben vgyunk, légi-földi felvételekből álló videókat készítünk külömböző megrendelőknek. Ebbe a részébe nem is szeretnék annyira belemenni, nem lényeges a kérdésem szempontjából.

Kérdésem az lenne, hogy ennek a legális végzéséhez jelenleg milyen engedélyek szükségesek? Eleinte azt hittem, hogy képben vagyok a dolgokkal, elolvastam a legtöbb ide vonatkozó jogszabályt is, de mostanság egyre több olyan hatás ér minket ami egyre inkább távolabb áll az általam hitt helyzettől. Viszonylag sok helyen repültünk már, ahol nem is problémáztak az emberek (pl digitv: Kékszalag, Sziget feszt., egyéb vitorlásversenyek). Sőt, volt olyan is, hogy a rendezvényen lévő rendőrök érdeklődtek, kérdezgettek és nézték. Az ősszel egyre több munkánk volt Budapesten és hasonló helyeken, ahol néha néha egy ember problémázott, kérte az engedélyünket (nem a forgatási engedélyt, mert az volt, hanem REPÜLÉSI engedélyt ....). Én úgy tudom, hogy jelenleg magyarországon nincs ezekre a gépekre hatályban lévő szabályzás, van egy pár ide vonatkozó törvény, de repülési engedélyről szó sincs, mert olyat senki sem tud jelenleg kiállítani. (tudtommal)

Ezekről szeretném kérni a véleményeteket, illetve, hogy ti mit tudtok a témáról? Hogy is kéne eljárnunk?

Üdv: Gergő

Senior Member Vírus logója
    Hely
    Budapest XV
    Telefon
    0620 5406464
    Hozzászólás
    2.133
    Láttam videót két hülyegyerekről a szigetfesztiválon pont egy inspire 1 volt a levegőben a sűrű tömeg felett, az meg iszogatott talán sört vagy mit, idönként még a gépét sem figyelte, forgolódott háttal állt meg ilyenek.. Remélem nem ti voltatok..

Repüléshez kell érvényes biztosítással rendelkezned, eseti légtér engedéllyel, csomó papir meg illetékbélyeg stb. Budapest nagy része egyébként benne van a CTR-ben hol 0 azaz nulla métertől kellene engedélyt kérned.

FPV szövetségbe ha belépsz akkor segítenek. Mivel még nincs egyértelmű szabályozás a mai gépekre egy régi rendelkezés van érvényben, így ha balesetet okozol minden papirozás nélkül rádvernek nem kevés pénzt, de a légiközlekedés veszélyeztetése bűncselekmény és akár öt évig terjedő szabadságvesztéssel is sújtható..

Szóval javaslom: http://fpvegyesulet.hu/

Továbbá ha repülsz akkor jó ha regisztrálsz mondjuk itt: http://dronhive.com/ Mint látod rajta van a HungaroControl logója mint az oldal támogatója..
    Utoljára módosítva: Vírus által : 2015-12-26 21:26

Member
    Hozzászólás
    65
    Szia! Köszönöm a választ és a hasznos infókat!

A videót nem láttam, de elég biztos vagyok benne, hogy nem mi voltunk. Mi az aftermoovie ba forgattunk és elvileg csak nekünk meg egy másik drónosnak volt engedélye a szigeten repülni. de volt egy srác aki kijött napijegyért repülni inspire val (tudtommal valamelyik hírportálnak), a sziget engedélye nélkül és összetörte a drónját.....szerencsére senki nem sérült meg.

A linkeket pedig köszönöm és ha valakinek van még valami ötlete a témához, akkor szívesen veszem, ha leírja.

Azzal lehet problémájuk, hogy az ember közterületről száll fel? Legutóbb ez volt a probléma, nem a légtér és a repülés, hanem hogy közterület és kell az önkormányzat engedélye elvileg (és nem a felvételkészítéshez)

Üdv: Gergő

Junior Member
    Hozzászólás
    17
    Sziasztok!
    Erről mi a véleményetek? Az írják többek között, hogy ez a későbbiekben nagyon hasznos lesz a legális repüléshez...
    http://www.dronesys.hu/dron-pilota-kepzes.php

Sokat elarul roluk hogy a weboldalon a szolgaltatasoknal a "bovebben" gombra semmilyen infot nem kapunk,
    valamint hogy az ugyvezeto es az elektromernok bar eltero nevu szemely, de ugyanugy nez ki (hacsak nem egypeteju ikrek)
    hogy mast ne emlitsunk.

Senior Member Vírus logója
    Hely
    Budapest XV
    Telefon
    0620 5406464
    Hozzászólás
    2.133
    Egy ilyen képzés mindenképpen hasznos. Szerintem színvonalas az oldal, nem tudom mit láttál benne..

Junior Member
    Hozzászólás
    17
    Nagyon örülnék, ha "szembe jönne" itt a fórumon olyan, aki ismeri a képzést nyújtó társaságot közvetett vagy közvetlen módon, netálán úgy is, hogy már részt is vett már képzésükön.
    Vagy! ha ilyen nincs, akkor nagyon szívesen fogadnék tanácsot, hol érdemes, hol lehet tájékozódni, kit érdemes keresni, megszólítani ebben a témában?
    Az fpvegyesület.hu oldalán sok hasznos dolgot találtam, de úgy hiszem, hogy aki nagyobb múltra tekint vissza ezen a területen, akár meg tud nevezni más prominens személyeket / szervezeteket. Már ha léteznek egyáltalán ilyenek...
    Egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy az Interneten kutakodva azt találom/találtam meg, akikre/amire érdemes is odafigyelnem.
    Kérlek, irányítsátok a figyelmemet a megfelelő irányba!
    Köszönöm!
    Utoljára módosítva: p.zol által : 2016-02-23 09:19

Senior Member
    Hozzászólás
    1.510
    Kedves Icahone,
    Az oldalunk az elmúlt 2 napban fejlesztésen esett át, ezért lehetnek rajta még hibák.
    Drónpilóta képzésünk a Magyar Drónszövetség szakmai támogatását élvezi és eddig több, mint 90 pilótát képeztünk ki.
    Szép napot!
    Daubner Csaba
    Üdvözlettel:
    Daubner Csaba
    www.dronesys.hu

Oldal: 1 / 7 12345 ... UtolsóUtolsó

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod