Oldal: 2 / 7 ElsőElső 123456 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (64) összesen

Téma: "Drónnal" való légifelvételek készítéséhez milyen engedélyek(?) szükségesek?

Senior Member
    Hozzászólás
    1.510
    Kedves P. Zol,

A 06-30-555-4043 telefonszámon tudunk további tájékoztatást adni illetve segíteni.
    Üdvözlettel:
    Daubner Csaba
    www.dronesys.hu

Egy alapkepzes mindekepp hasznos a modellezessel most ismerkedok szamara, ebben egyetertunk.
    Amde ezek a cegek mindenfele vizsgaval es oklevelekkel meg igeretekkel jonnek, es ez mar szintiszta nephulyites, semmi mas.
    Ezekkel az "oklevelekkel" meg "fenykepes igazolvanyokkal" (muhaha) a kedves resztvevok a kesobbiekben maximum kitorolhetik a hatsojukat.

@p.zol: ha modellezni akarsz es erdekelnek a multikopterek akkor olvasgass a multikopteres temakban, es elobb-utobb megtalalod a valaszokat.

@dau: Kedves Csaba, nem tudtam hogy atalakitas alatt van az oldal, igy termeszetesen mas a helyzet.
    Ettol fuggetlenul szemely szerint ugy gondolom, hogy amig a hazai szablyozas nincs rendezve, nem latok sok ertelmet a kulonbozo igazolvanyoknak,
    hiszen ezek egyelore nem jogositanak semmire, de javitson ki ha tevednek.

Senior Member csabatex logója
    Hely
    Jászberény
    Hozzászólás
    1.313
    Eddig tőlem csupán egy helyen kérdezték, hogy van e engedélyem, és az a személy sem egy jogi, vagy rendészeti fél volt.
    Csupán csak szúrta a szemét a ténykedésem.
    Leginkább épületeket, kastélyokat, stb... szeretek videózni és a legtöbb helyen szoktam engedélyt kérni. Vagy tulajtól vagy az épület felügyelő személytől, őrtől pénztárostól, vagy akit ott találok.
    A legtöbb esetben örömmel veszik, mert még sosem láttak ilyet és ők is nézik, vagy mert ezt is reklámnak "könyvelhetik" el, stb....
    Nyilvánvalóan odafigyelek a biztonsági írott és íratlan szabályokra, mert én sem szeretnék galibát.
    Mindazonáltal tényleg jó lenne valami, ami lefedi ezt az ipart, persze úgy, hogy egy délutáni repkedés engedélyezésének szigorúsága ne legyen összehasonlítható azzal, hogy Timbuktuba megyek egy Jumbó-Jet-el.

Member
    Hozzászólás
    65
    Sziasztok! Visszetérnék a témához, mivel az eredeti kérdésemre még nem sikerült választ kapnom. Sok kört lefutottam már különböző helyekkel, de még nem látom át a helyzetet. Esetleg abban valaki tud segíteni, hogyha kereskedelmi céllal repülök, de magánterületen, akkor kinek az engedélye kell?

Üdv: Gergő

Senior Member csabatex logója
    Hely
    Jászberény
    Hozzászólás
    1.313
    A magánterület tulajdonosáé egész biztosan...

Kedves Gergo,

probald meg feltenni a kerdest a multirotor temakban, gyanitom hogy hamarabb kapsz ott valaszt mint itt...

Senior Member Vírus logója
    Hely
    Budapest XV
    Telefon
    0620 5406464
    Hozzászólás
    2.132
    Kell rendelkezned biztosítással, és légtérengedéllyel..

Mivel 0 azaz nulla métertől már nem magánterület hanem közterület, így a tulajdonos engedélye nem kell... természetesen azért illik betartani bizonyos etikai szabályokat, így ha nem akarsz problémát inkább szólni neki, de ez nagyban függ a helyszíntől ahol repülni akarsz.. Vidéken pld szántóföldeknél nem szokott gond lenni, de az etikát azért tartsd szem előtt..

Member
    Hozzászólás
    65
    Köszi a válaszokat, nem tudtam hogy 0 métertől közterület, de akkor gondolom minden "szokásos" engedély kell hozzá. Azt reméltem, hogy ha például egy magánterületen lévő objektumot szeretnék körülrepülni, a magánterület tulajdonosának az engedélyével, illetve az ő megrendelésére, akkor semmi további engedély nem kell. De akkor ezek szerint ez sajnos nem így van...

Senior Member Vírus logója
    Hely
    Budapest XV
    Telefon
    0620 5406464
    Hozzászólás
    2.132
    Regisztrálj ide: www.dronhive.com

sok hasznos infót kapsz

Oldal: 2 / 7 ElsőElső 123456 ... UtolsóUtolsó

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai