Oldal: 1 / 5 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (48) összesen

Téma: SunBird lézer vágott kitt (HobbyKing)

Hybrid View

Előző hozzászólás Előző hozzászólás   Következő hozzászólás Következő hozzászólás
    Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    4.978

SunBird lézer vágott kitt (HobbyKing)

A HobbyKing 1600mm-es elektromos segédmotoros vitorlázójáról a SunBird-ról szól ez a topic.

A kitt viszonylag olcsó és nagyon egyszerűen összeépíthető. Igazi téli szórakozás!
    Én most rendeltem ilyen kittet és már megélezett szikével várom, hogy végre elkezdhessem!
    Addig is néhány kép (mások által épített gépek):

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    4.978
    Összeszedtem egy mappába a gépek néhány képét és a rendelkezésre álló Manuálját, tevrajzát, építési blogját.
    SunBird infók.

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    4.978
    Ha volna valaki aki már épített ilyet, attól kérdezném, hogy a kittben a belépő él amit küldenek hozzá az balza, vagy karbon cső?
    Sok képen balzát, sok képen karbont látok (nem tudom eldönteni, hogy a karbon tuning, vagy "széria"?).

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    4.978
    Ha valaki a tervrajzát 1:1-ben szeretné kinyomtatni (és nem tudja hogyan kell A4-esekre daraboltatva) annak íme egy eljárás:
    Töltse le a Plan.pdf-et a tárhelyemről és nyissa meg AcrabatReader-el (ne a böngészővel!).
    Majd menjen a Nyomtatás funkcióra:

A Nyomtatás panelen válassza ki a Poszter funkciót:

Majd állítsa be a pirossal jelzett paramétereket. Ha a nyomtató végreredménye csalna kissé a kívánt méretekkel, a Mozaikátméretezéssel lehet hangolni a nagyítást/kicsinyítést. Az átfedés legalább 5mm legyen (ezt megfelelően levágva lehet illesztani az egyes darabokat).
    Sajnos a végeredmény mérethűsége erősen függ a nyomtató és a papír minőségétől. Nekem a 80gr/ív feletti vastagságú papírok váltak be jobban (nehezebben nyúlnak). Én lézernyomtatót használok.

Senior Member
    Hozzászólás
    4.464
    Szia Istvàn!

Kivàncsi vagyok a tapasztalataidra.
    Nehogy abbahagyd a topikot !! Jó legózàst
    06704256904

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    4.978
    Szia Bálint!

Megírom kendőzetlenül!
    Marha egyszerű a cucc, esetleg Te is megnézhetnéd egy olcsó alapmodellnek!

Senior Member embertars logója
    Hely
    Budapest, Mátyásföld
    Telefon
    7o/36o7334
    Hozzászólás
    892
    Szia István!
    Én építettem egyet, olyan két évvel ezelőtt. A belépő nálam balzából készült. A mellékelt építési útmutató néhol szinte értelmezhetetlen(láthatatlan-elmosódott), pár fénymásolt A4-es oldal volt. Ha jól emlékszem a szárnynál nem különböztetett meg jobb és bal oldalt, így mikor nekiláttam a második félszárnynak, kellett egy pici idő, hogy leessen, nem lesz ez így jó. Persze ez adódhatott az én tapasztalatlanságomból is. Már az építésnél gyanúsan gyengének találtam azt a cseszterton szerűséget...de mégsem erősítettem meg. Sajnos ez is lett a veszte. Egy gyorsabb manővernél belehúztam a magasságiba, és összecsukódott a szárny. Egyébként egy nagyon kedves, kellemes vitorlázó volt. Bár mivel ez a műfaj nem az én világom, kevés az összehasonlítási alapom.
    Összességében szerettem. Leginkább a formája miatt.
    Az építést nem dokumentáltam, de pár kép és egy csekély élvezeti értékkel rendelkező fedélzeti videó van róla.
    https://www.youtube.com/watch?v=JiYX1DwbfrM
    A vége felé utolsó reppenése és hamvasztása: http://cseb.hu/rc_modell/20140427_Ma...mpli/index.php
    Üdv: Z.
    szómát mindenkinek!

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    4.978
    Köszi az infókat! Hát kíváncsi leszek én hogyan fogom érezni a konstrukciót?!

Senior Member
    Hozzászólás
    193
    Sziasztok!
    Én is megépítettem két éve, nálam is balsából volt a belépő...és csak úgy, mint Embertárs kolléga, nekem is összecsukódott a cseszter! Ráadásul úgy, hogy szállításkor elpattant az egyik főtartó a szárny első 1/3-nál (az alsó léc). Mivel amúgy is untam a gépet nekiláttunk hülyülni: javítás helyett kapott egy erősített cellux-csíkot az alsó főtartó "javításaként" és hajrá! Kb. 6-8 erőteljes loop-ot még kibírt, de amikor full gázon toltam függőlegesen lefelé, majd belehúztam a magasságiba, összetapsolt a két szárnyfél és pont középen, nem pedig az eleve törött főtartónál! Érdekes...
    De amúgy nagyon barátságosan repült, pár figurát is meg lehetett vele próbálni, sőt egy-egy erősebb termikben simán fent maradt motor nélkül is. Mindenképpen megérte a pénzét a vacak összeszerelési útmutató ellenére is!

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    4.978
    Igen, azt már látom, hogy a főtartót meg fogom erősíteni valahogyan...

Oldal: 1 / 5 12345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva