Oldal: 5 / 5 ElsőElső 12345
Eredmény: 41 - 48 (48) összesen

Téma: SunBird lézer vágott kitt (HobbyKing)

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólás
    4.965
    Én is sikerrel használtam a PET palackis zsugorításos technikát mind orrburkolatnál, mind kabintetőknél. Szuper!

Orr egy másik gépemnél:

Junior Member tomko55 logója
    Hely
    Budapest XV.
    Hozzászólás
    11
    Vááóó! Tök jól néznek ki! Tetszik! Akkor szerintem a másik gépemen is megcsinálom nem csak ezen.
    Köszönöm.
    Régen: SkyLady - Ő volt a szimulátorom is -, aztán 1000mm-es hab Piper (ez gyorsan kuka),
    most: RQ-20a Puma ae-ről mintázott saját építésű 1800mm-es (nyugállományba került)
    és most épül: HK SunBird
    Táv: Turnigy i6

Hely
    Budapest XV.
    Hozzászólás
    11
    Üdv!
    Járt valamelyikőtök úgy hogy alapból orr nehéz a gép és nem lehet annyira hátratolni az akkut, hogy jó legyen a súlypont??? Most súly kell raknom a gép farkába!?! Amikor próbából megnéztem a CG-t azt hittem eret vágok magamon.
    Régen: SkyLady - Ő volt a szimulátorom is -, aztán 1000mm-es hab Piper (ez gyorsan kuka),
    most: RQ-20a Puma ae-ről mintázott saját építésű 1800mm-es (nyugállományba került)
    és most épül: HK SunBird
    Táv: Turnigy i6

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólás
    4.965
    Túl nagy motort raktál bele?

Hely
    Budapest XV.
    Hozzászólás
    11
    Szia HC.
    Boldog új évet, mindenkinek. Akkora méretű mocit raktam bele amekkorát ajánlanak. Annyi a különbség, hogy a tengely kivezetés a normál. Így a motor nem a törzsben van, hanem kivül, szóval előrébb. De nem gondoltam hogy ennyire számít hogy a motor nem a "tűzfal" mögött van - a törzsben - hanem előtte. Csinálnom kell majd egy plusz műanyag burkolatot. A motorhoz nem kaptam megfordított tengelyt.
    Szóval most azon fogok majd morfondírozni, hogy hova rakjak és milyen konfigban súlyt. A kilépő mögé tudok rakni vagy a vízszintes vezérsíknál a törzs alá.
    Majd ha fel tudom rakni a szárnyat akkor fogom tudni kipróbálgatni hogy hova mennyi kellene.

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólás
    4.965
    Akkor ezt az orrnehézséget most csak szárny nélkül állapítottad meg?
    A szárny rengeteget módosít majd...

Hely
    Budapest XV.
    Hozzászólás
    11
    Felraktam a szárnyat. Ha 30%-ra lőném be a CG-t akkor 32mm-rel vagyok előrébb, úgy hogy az akku középen van. A szárny kilépő mögé 25cm-re raktam egy 60gr-os ólmot, mert ez volt itthon.
    Majd játszok, hogy előrébb több vagy hátrébb kevesebb súlyt rakjak.
    Nem zavar a több súly, legalább nyugodtabb lesz a gép.

Hely
    Budapest XV.
    Hozzászólás
    11
    Anno a SkyLadym is nyugodtabb lett egy kis plussz ólomtól. Én nem vagyok híve az ultra könyítésnek, nekem túl izgága tőle a gép. Nem zavar ha a felületi terhelés a vitorlázók felső sávjába esik.

Oldal: 5 / 5 ElsőElső 12345

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva