Oldal: 4 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (48) összesen

Téma: SunBird lézer vágott kitt (HobbyKing)

Senior Member
    Hozzászólás
    4.464
    Gratt! Kivancsi vagyok!
    06704256904

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólás
    4.965
    Köszönöm! Én is!

Kiemelt fórum támogató Tomcs logója
    Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    4.837
    èn olvasnèk mèg róla ha folytatódott a törtènet
    minden ami repül...

+3670 5025448

Senior Member
    Hozzászólás
    4.464
    Na jaaaaaja!
    06704256904

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólás
    4.965
    Csak annyi, hogy siker történet! Berepülve, kitrimmerelve (valami oknál fogva eléggé kellett), repül szépen.
    Mostanában eléggé szelesek az idők, úgy hogy ebben az évben csak ezzel repültem még. 1x még termikeltem is.
    A megerősítéseket erősen javaslom, eddig jól viselte a 20km/h-ás és néha feletti szelet is.
    Teljesen hozta amit vártam tőle (egy olcsó, szelesebb időben használható kis vitorlázó).
    Az eredeti főtartókkal és belépőéllel nem mertem volna használni.
    A legkritikusabb összeszerelési fázis a 4db szögalatti chesterton beillesztése (nekem ezt némi tűreszelő használatával sikerült csak). szerintem itt lehetett valami difi, ezért kellett jobban trimmerelnem.

Junior Member tomko55 logója
    Hely
    Budapest XV.
    Hozzászólás
    11
    Üdv mindenkinek!
    Eddig csak hiperaktív olvasója voltam a fórumnak és ezúton is szeretném megköszönni a sok infót amit kaptam tőletek. Születésnapomra kaptam a tündér feleségemtől ezt a kittet. Olvasva a topicot egy-két változtatást én is eszközöltem. Én szétszedhetőre csináltam a füleket és csak a szárnytőnél ragasztottam a szöget meghatározó szendvicsbe egy kis alumíniumot. Illetve a főtartókat cseréltem fenyőlécre. A többi természetesen az saját építés, mivel a csomaghoz adott tengernyi építési segédlet bőven hagyott teret az önmegvalósításra.
    Mivel sok infót kaptam itt a fórumon és Skyladyvel elég sokat repültem ezért még kérdésem nincs, csak engedjetek meg egy fotót ami a nagyjából 95%osan álló gépről van.
    tomko55_02.jpg

Konfig:
    Eléggé Turnigy-sre sikerült, pedig nem promotálnak és nem a márkát néztem, csak az ár/érték arányt, hogy ne szálljak el! Főleg azért, mert nem tudom milyen terhelést bír ki a gép szerkezete.
    Adó-vevő: Turnigy i6
    Motor: Turnigy 2210A - 1650KV (180W)
    Légcsavar: 7,5x4 (egyenlőre, majd meglásssuk)
    Szabályzó: Turnigy 18A
    Akksi: Turnigy 3S 1500mAh
    +4 9gr-os szervó
    Így leírva most röhögök igazán, hogy Turnigy gépet építettem!
    A reptetés még váratni fog magára. Még fel kell raknom a törzsbe a szárnytartókat, kifúrni a szárnyat, meg összekötni a szervókat a kormányfelülketekkel.
    Elnézést ha esetleg hosszú lett a hozzászólásom!
    További jó reptetést!

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólás
    4.965
    Szép lesz! Szívesen látnánk több képet (főleg az építési ötleteket)!
    Happy landing!

Hely
    Budapest XV.
    Hozzászólás
    11
    Kedves HC
    Köszönöm az elismerést. Itt van még néhány kép. A szárnyfül szárnytőhöz való rögzítése majd egy egyszerű 1-2mm-es kb. 10-es hosszúságú facsavar menetes csavarral történik a főtartónál. Először itt is mágnesre gondoltam, de a csavar egyszerűbb, kevesebb faragást igényel. Majd a következő gépemen mágnessel rögzítem a szárnyfüleket.
    Magát az építést nem nagyon dokumentáltam, mert a logikázással voltam elfoglalva. Arra nem gondoltam, hogy kép is legyen róla:
    1474133244351.jpg1474133350586.jpg1474218575093.jpg1476650347294.jpgtomko55_03b.jpg
    Utoljára módosítva: tomko55 által : 2016-12-02 21:49

Hely
    Budapest XV.
    Hozzászólás
    11
    Én is mágnest használtam a "cockpit"-nál, illetve a törzs alsó részére még ragasztottam egy 3mm vastag balza darabot amolyan koptatónak. A szervót én így rögzítettem. Az oldalkormány mozgató rudazat törzsön vágott részét - amit itt is olvastam, hogy nem jó - beragasztottam és a képen látható módon felül vágtam ki.

tomko55_03.jpgtomko55_04.jpgtomko55_05.jpgtomko55_07.jpg

Mivel nem a hozzáillő motor elrendezést használom - utólag esett le amikor már megérkezett a megrendelés és ehhez a motorhoz nem találtam olyan tengelyt ami a kereszt felé lóg ki -, ezért készítek majd egy műanyag burkolatot. Az RC Guppy vitorlázó építési leírásában láttam először azt a megoldást, hogy üdítős üveget ráhőlégfúvózok egy formára. Még sose csináltam, kíváncsi leszek sikerül-e. Próbaképpen csináltam 2mm-es balzából egy áramvonalas burkolatot, de olyan ormótlanul nézett ki, hogy inkább megpróbálom műanyagból.

Senior Member Lobo logója
    Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.251
    Sikerülni fog! Egy két próbadarab után rálehet érezni a technikára.

Oldal: 4 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva