Oldal: 5 / 5 ElsőElső 12345
Eredmény: 41 - 44 (44) összesen

Téma: "Gőzös" találkozó Gyomaendrőd

Senior Member blaskojanos logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    764
    Köszönöm Gergő!
    Természetesen ha erőm és egészségem engedi akkor jövőre is megszervezem. Sajnos amiért elindítottam ezt a rendezvényt az az idei évben nem valósult meg.
    A rendezvény célja az lenne, hogy találkozzonak a teljesen kezdők és a már több éve modellezők. Az "öregek" segítsék a kezdőket, hogy minnél rövidebb idő alatt elsajátíthassák a sok év tapasztalatát. Sokszor halljuk ezt a kezdőktől, hogy ez egy zárt közösség és nem lehet ide bejutni. Épp az előttem hozzászóló Gergő a bizonyíték az ellenkezőjére, ő az első találkozón került közénk teljesen ismeretlenül és az idei szezonban már versenyzett is. Ez a magyar mentalitás, hogy sóvárgunk valamiért ami jó lenne és ha van akkor már nem kell. Azért nem szegte kedvemet, hogy az idei összejövetelen nem jött kezdő emberke, mi azért jól éreztük magunkat. Eddig volt áprilisban, most júliusban, jövőre szeptember végére tervezem hát ha az időpont is meghatározó.
    Minden gőzösnek sok sikert a még hátralévő 2 versenyen.
    És jövőre szeptemberben ismét nálam.

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    764
    Bocsi ha az előző hozzászólásomban egy kicsit erősen fogalmaztam. Sajnos én modelleztem olyan korban amikor az öregektől még kérdezni sem mertünk mert elhajtottak bennünket. Az, hogy egyes részleteket megmutassanak arról álmodni sem mertünk. Ezzel a rendezvénnyel pont ezt szeretném elkerülni. Természetesen ha valaki eljön a Gyomaendrődi versenyre /augusztus 19-20/ ott is szívesen látjuk csak ott esetleg nem lesz annyi idejük a versenyzőknek, hogy annyit foglalkozzanak a kezdő modellezőkkel.

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    764
    A legutóbbi írásom óta is sokan nézték ezt az oldalt de senki nem reagált az írásomra. Ez az az ágazat ahol a modellező tényleg modellez, itt nem a boltban vásárolt modellekkel jelennek meg hanem saját készítésű alkotással. Természetesen nincs mindenkinek marógép és eszterga ami ugye elengedhetetlen ezeknél a modelleknél, de sok utánajárással jár azon mesterek felkutatása akik ebben tudnak segíteni. Annak idején én is elmentem egy maszek esztergályoshoz valami 3mm-es tengellyel és megmutatta, hogy nem tudja befogni mert a pofa nem zár össze annyira. Ez még a 70-es években volt, -- mára már azért fejlődtek a maszekok is és sok mindent meg tudnak oldani hiszen ebből élnek.
    Visszatérve az eredeti témára, nem kell szégyellni ha valaki nem olyan minőségben tudja megoldani az egyes problémákat mint aki komoly gépparkkal rendelkezik. De amit elkészít az az ő műve és büszke lehet rá, aki esetleg blamálja az valószínű azért teszi mert ő még olyanra sem lenne képes. Aki ismer az tudja rólam, hogy 40 év után sem lettem "profi" modellező de nem is az a célom, örülök annak ha egy problémát megoldok és nem érdekel ha valaki becsmérlően néz rá. Én tudom, hogy mennyit dolgoztam vele és tudom értékelni ha jól működik. Nem célom a gyári minőség, én megmaradtam a Szovjet technikánál, de működik és ez a cél. Persze lehetne hencegni a több százezer forintos cuccal amit az interneten vásárolunk de szerintem az nem modellezés. Gondolom most ezzel az írásommal megosztom a modellezők seregét de nekem ez a véleményem és várom, hogy ki mit gondol erről.

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    764
    Sajnos az új honlap gyengélkedik ezért megpróbálom feléleszteni a régit.
    http://www.modellezes-nap-szel-energia.eoldal.hu/

Oldal: 5 / 5 ElsőElső 12345

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve