Oldal: 11 / 13 ElsőElső ... 78910111213 UtolsóUtolsó
Eredmény: 101 - 110 (129) összesen

Téma: "Gőzös" találkozó Gyomaendrőd

Senior Member blaskojanos logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.202
    Lezajlott a gőzös találkozó, sajnos kis létszámmal de baráti hangulatban. Egy kép a találkozóról.
    Kép 2775.jpg

A többi itt https://modellezes-nap-szel-energia....alalkozo/2020/

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.202
    Sajnálattal tudatom a gőzösökkel, hogy az idei találkozó vízfelület hiányában elmarad. Horgászparadicsom lett az egykori pályánk területe. Így kénytelen vagyok a házamat is eladni mivel így nincs értelme itt maradni tovább. Ma már ott tartunk, hogy akkor modellezünk ha otthon ásunk egy gödröt. Egyébként a környékünkön 36 km vízfelület van de nekünk nem jut 150m. Sajnos ez van.

Senior Member gyr logója
    Hozzászólás
    432
    Az elmúlt két évben általában lejártak a horgászegyesületeknek az önkormányzatokkal kötött szerződései, ezért újra kötötték azokat. Sajnos többnyire változatlan tartalommal. Mint egyesület nem próbáltatok bejelentkezni egy partszakaszért valahol? Esetleg a horgászokkal közösködni? Amúgy részemről a kérdés költői, mert az általad is ismert nyírjesi 2-es tavat kizárólagos használatba adták egy olyan horgászegyesületnek, amelynek hat (6) tagja van. Ma már a nekünk épített stéget is ők használják, még gyakorolni sem engednek oda. Az elektromos hajósok megoldották a kérdést. Szlovákiában egy szlovákiai kollégájuknak van egy magán tava. Oda járnak versenyezni, és mindenkinek jó napot.

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.202
    Ez a terület a portám végén van és mi soha nem mentünk máshova azért, hogy ne legyen konfliktus. A pálya egész évben kint volt lehetett gyakorolni , modellt próbálni. A csónak a vízparton volt, ha valami probléma volt a műhelyem a rendelkezésre állt. Ez 40 évig így működött. Vasárnap lebontom a pályát és csinálok róla egy búcsú videót. Ez ma úgy működik, hogy ha valaki ma egy egészségeset köp holnap már egy horgász ott ül mellette és várja a halat. Tudomásul kell venni,--szép volt, jó volt de ennyi volt.
    Utoljára módosítva: blaskojanos által : 2021-05-14 22:10

Senior Member Furmicheck logója
    Hely
    Kaposvár
    Hozzászólás
    167
    Nagyon sajnálom!
    Jó kis összejövetelek szoktak lenni, ha tényleg nem lesz több, nagyon fog hiányozni!
    Azért bízom még valami megoldásban...

Tapatalkkal küldve az én SM-A530F eszközömről
    Because I can...

Senior Member kissgergő logója
    Hozzászólás
    235
    Nagyon sajnálom...
    Nem tudnánk valahol máshol megrendezni?

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.202
    Üdvözlet a 2 hozzászólónak!
    Ha veszek egy tanyát és ások egy gödröt ti lesztek az elsők akik felavathatjátok.

Senior Member
    Hozzászólás
    886
    Szevasztok!

700 000 nyilvántartott horgász van. Mondta egyik nap a Kossuth rádió. Ezek "lenyomnak minket, mint a bélyeget". Már egyszer itt a fórumon megírtam, hogy Békéscsabán 8 tiszta vizű bányató van. Még arra tóra sem engednek, ahol nem ül egy horgász sem. Amikor "merészeltem" robbanómotoros FSR hajómmal kimenni edzeni, rám hozták a rendőrjárőrt. Szerencsére az egyik rendőr valamikori tanítvány volt, így csak beszélgettünk egy kicsit a régi iskoláról.

Sanyi bátyó
    Homo Sapiens Modellaricus

Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.202
    Sajnos ma nincs hatalom a modellezőszövetség kezében. Az MHSZ idejében volt hatalom és parancsra mindent el lehetett intézni. Azt megértem, hogy 700 000 horgász van és olyan modellező aki a vizet használja kb 200 fő, ---de mi a 36 km vízpartból 150m-t kérünk. Szerintem arányaiban nem nagy követelődzés.

Senior Member
    Hozzászólás
    886
    Szevasztok!

Fejlődni kell még egy kicsit a magyar horgászoknak lélektanilag. Tátva maradt a szám, amikor Olaszországban többször is részt vettem nemzetközi robbanómotoros (!) hajómodell versenyen. Egy téglalap alakú tó egyik végében volt a nagyszabású verseny, a tó másik végében meg egy csomó horgász fogta a pecabotját. A két társaság teljes békében megvolt egymással. Pedig a modellversenyen 1 hétig "berregtettük" a motorjainkat! De az olaszok valószínűleg már régen megértették, hogy mind a két hobbynak jár az élettér, a szórakozás.

Sanyi bátyó
    Homo Sapiens Modellaricus

Oldal: 11 / 13 ElsőElső ... 78910111213 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve