Oldal: 12 / 12 ElsőElső ... 289101112
Eredmény: 111 - 115 (115) összesen

Téma: "Gőzös" találkozó Gyomaendrőd

Senior Member blaskojanos logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.129
    Egy alkalommal nekünk is volt pozitív tapasztalatunk Szajolban. A holt Tiszán volt a verseny és nagyon tetszett a környezet így következő évben eldöntöttük, hogy egy nappal előbb megyünk és sátorozunk. El is mentünk és az előző évben bevált helyen megálltunk az autóval egy fa alatt. Két horgász ült a parton és megkérdezték, hogy mi járatban vagyunk, elmondtuk, hogy holnap verseny lesz és mi előbb érkeztünk. Erre ők azt válaszolták, hogy mindjárt összeszedik a cuccukat és odébb pakolnak mivel ők egész évben itt vannak. Erre leesett az állunk mert ilyet még nem tapasztaltunk. Hozzáteszem ez egy eset volt a 40 évem alatt.

Senior Member gyr logója
    Hozzászólás
    418
    Sajnos ez a horgász réteg a kevesebb, de igen csak kívánatos lenne a szaporodásuk. Az első versenyünkön a már említett hat fős egyesület egyik tagjához -a főnökükkel megegyeztünk, de az információ áramlás ezek szerint lassú volt- nem jutott el a hír a versenyről. Éppen ezért éjszaka a pálya köteleinek elvágásával fenyegetőzött. Jól ismertük az akkori rendőrkapitányt, és kértük, hogy a járőr kocsi éjszaka néha nézzen ki a tó felé. Talán ezért sem történt baj, de a klubtársam nem tudott aludni, és már kora hajnalban kiment. A legutolsó versenyünkön miután több óra munkával kiraktuk a pályát, és indultunk volna haza, odajött egy horgász, hogy szedjük már fel, mert ő ezen a héten csak ezen az éjszakán tud éjszakai horgászni. Ezt komolyan gondolta. Amúgy a magyar átlaghorgásznál igénytelenebb, és önzőbb egyed talán nincs is. A verseny előtt levágtuk a parton a füvet, kigyomláltuk a hínárt, és a sást, és összeszedtük a szemetüket. Egy nagy olajos hordó sörös doboz, kukorica konzerves doboz, kekszes zacskó, és hasonlók gyűltek össze. Odagurítottuk az alumínium bungijuk elé. Ez után még ők kérdezték, hogy mit csináljanak a szemetükkel.

Senior Member
    Hely
    Zagyvaszántó
    Hozzászólás
    433
    Szerintem fel kellene hívni Köztársasági Elnök úr figyelmét a problémára és meg hívni egy modell be mutatóra. Vele talán még lehetne tárgyalni.

Senior Member
    Hely
    Zagyvaszántó
    Hozzászólás
    433
    Lenne valakinek megvalósítható ötlete.Tavaly én sem tudtam hajózni,Egyszer voltam kint a tavon de nem próbálhattam ki pedig etetőhajó volt mert nem horgászok.

Senior Member blaskojanos logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Hozzászólás
    1.129
    Sajnos rossz hírrel kel kezdenünk az új esztendőt.
    KOMÁROMI ISTVÁN eltávozott közülünk.
    Nagy szerepe volt a Kőkapui versenysorozat elindításában. Az első gőzhajósok közt volt Schmidt Lajos bácsival és Pintér Jánossal. Sajnos a trióból már csak Pintér János maradt.
    Több éven át a Gyomaendrődi Székely Mihály modellező klub versenyzője majd lelkes támogatója volt. A klub nevében is kívánok részvétet a családnak.
    komaromi_kokapu.jpg

A búcsúztató 2022 február 3-án Budapest Fiumei úti temető ravatalozójában 14 órakor lesz.
    Utoljára módosítva: blaskojanos által : 2022-01-10 14:32

Oldal: 12 / 12 ElsőElső ... 289101112

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve