Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 12 (12) összesen

Téma: Benedek profilok

Senior Member
    Hozzászólás
    234
    Azért lett hegyes az orra amit írtam, de úgy látom más már megadta a megoldást hozzá

Senior Member karcsi logója
    Hozzászólás
    2.633
    Amikor elkezdtem keresni ezt a jó Benedek profilt, teljesen megfeledkeztem róla, hogy van régebbről egy ProfiliPro programom!
    Eszembe sem jutott, most milyen hasznos lehetne, csak egyszer használtam, tab-os szárnyszerkesztéshez...

Így feltöltöttem könyvtárába a kapott több pontból álló új adatokat, ami kapott egy BE-8356-B2-1 nevet. (Egyébként a ProfiliPro-ban megvolt a 8356-B2 is, de a Benedekeket 2 csoportban mutatja, egyik BEXXXX, a másik Benedek XXXX nevekkel. Köztük négy Bell szelvénnyel, ami megtévesztő.)
    A kapott rajzott nagy reményekkel elmentettem dxf-be, amit Corelbe importálva ráhelyeztem az eredeti BE-8356-B2-re. Némi csalódás volt, nem igazán tűnt el az kissé szögletesnek tartott rész. Vagy valamit rosszul csináltam... A kezdő számsorokat persze össze lehetne vetni szemre is.

Viszont a ProfiliPro-ban felfedeztem egy SIMÍTÁS programot (meg még párat is azóta ), s ezt összehoztam az eredeti szelvény BE8356B2-2 elnevezésű klónjával.

Csatolom a rajzait ezeknek. Szerintem szemre is látszik, hogy a piros profil orrgörbülete alul "szebb". Kinagyítva egyértelműek az eltérések.

Ezután az lesz, hogy 40km/h sebességnél 200 m. tengerszint felett összevetésben megnézem a három 196 mm húrhosszú szelvény polárjait.

Valahol azt is gondolom, hogy a szebb nem feltétlen lesz jobb, az eredeti nem véletlenül olyan, amilyen. Hacsak nem valami egyéb hiba okozta ez a formát.

benedek_8356b2_diffs.jpg
    ... soha nem lehet elég gyors!

K'Models - AsA Team member - JakO Modell - SG Modellsport - KYP Modelsport

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve