Szavazás eredménye: Milyen márkájú rádiót használsz? Repülős, helis.

Szavazók
305. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • Spektrum

43 14,10%
  • Futaba

90 29,51%
  • Hitec Aurora

17 5,57%
  • Mikado V-Control

1 0,33%
  • Jr Propo

4 1,31%
  • Graupner

18 5,90%
  • Jeti

4 1,31%
  • KDS

2 0,66%
  • Walkera

11 3,61%
  • Egyéb

15 4,92%
  • FrSky

46 15,08%
  • Radiolink

4 1,31%
  • Multiplex

8 2,62%
  • Turnigy

42 13,77%
Oldal: 6 / 6 ElsőElső ... 23456
Eredmény: 51 - 60 (60) összesen

Téma: Milyen márkájú rádiót használsz?

Támogató headhunter86 logója
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    +36-30-570-71-77
    Hozzászólás
    1.413
    Kinek mi számít drága gépnek.
    Én mondjuk kifejezetten helis vagyok. Egy 600-700-as méretbe bele lehet tolni 400.000 - 800.000 HUF-ot lazán. Persze ez a ritkább, de ismerek jó pár embert akinek ilyen kategóriájú gépe van.
    Kezdőként sokan, az olcsóság fele mennek el, én is így voltam anno. Amíg nem tudja az ember, hogy tetszeni fog-e a hobbi, nyilván nem a több száz EUR-os távot veszi meg, hanem az olcsót.
    Mára már teljesen másképp látom, mert tudom, hogy nagyon sokat foglalkozom a hobbival és törekszem a minőségi dolgokra.
    Nekem Walkeráról való váltáskor csak Futaba és Spektrum volt a szemem előtt. Tudtam, hogy ez a két márka tetszik, végül Spektrum lett belőle, mert formára, ergonómiára, menürendszerre sokkal jobban tetszett.

Furcsa, mert nekem úgy lett Spektrumom, hogy itt Fehérváron szinte mindenki Futabás, azóta is próbálnak átcsábítani, de én ellenállok.
    T-Rex 500L Dominator MSH BRAIN
    Gens Ace LiPos
    FUTABA T14SG

+Dávid

Senior Member modelltomi logója
    Hely
    Pásztori rcHeli Team
    Telefon
    0620/590-2966
    Hozzászólás
    1.433
    Ezt jól teszed, Spektrumnak sokkal nagyobb a támogatása mint a Futabának.
    Bár a Futaba tényleg nagyon jó, de retenet drága, meg le is vannak kissé maradva.
    Sajnos a spektrum se hibátlan, az új rádiók egy kicsit lassuak, itt ilyen egyszerű dolgot értek pl bekapcsolás, lekapcsolás menüben se olyan jó mint a dx8-am. És ezen kívül vannak néha program hibái, én nagyon sajnálom, hogy nem csinálják meg ezeket a hibákat.
    De, viszont ezen kívül mindent ver, maga a rendszere egyszerű átlátható, kb fele anyi idő alatt be állítom rajta azt amin egy futabán.
    Ezen kívül, az új dx9-esnek nagyobb hatótáva van mint a USA szabványú 8-asnak, szó szerint le hidaltam tőle milyen jó.
    Utoljára módosítva: modelltomi által : 2016-01-29 16:41

Senior Member boglarto logója
    Hely
    Zánka
    Telefon
    70/6298559
    Hozzászólás
    322
    Azt hiszem sokan vagyunk úgy,hogy gyermekkori álmunkat anyagiak miatt csak felnőttként tudjuk megvalósítani!
    Jómagam is 30+ osan kezdtem bele,lakásépítés és két gyerek közben,mindezek komoly anyagi velejárójával!
    Persze hogy Én is szívesebben fognék/mutogatnék drága távot és jó nagy mutatós repcsiket,de a valóság talaján kell maradni!
    Mindig is megdolgoztam azért amim van és igyekszem is megbecsülni,legyen az bármi amit elértem!
    A megkeresett pénzt inkább félreteszem babakötvényre vagy fundamentára,mert szeretek a jövőnkre is gondolni.
    Mivel mindez számomra "csak"hobby és a kívántnál ritkábban tudok időt szánni rá értelmetlen többet beletolni!
    Gyakran elcsodálkozom azon hogy hányan tartanak fenn drága autót,modellezést,mennek külföldre nyaralni.........egyébkent meg"nyomorognak"!
    Gépparkom tükrözi mindezen felfogásom,ahogy a távom is(Turnigy 9x)de ezekkel is hihetetlen élvezet kiszabadulni!

Üdvözlettel:
    Laci
    Topmodel Bliss
    HAI-2
    JCP Easy Wing Night Fly Edition
    Wing-wing Z-84
    Mpx Easystar

Senior Member zs.norbi logója
    Hely
    Mátyásföld
    Telefon
    +36207793428
    Hozzászólás
    1.082
    Jogos amit írsz. Viszont pl. Matyin, nem jó a 9x, mert lenyomják az adótornyok. Igen, 2.4-et is. Muszály a komolyabb táv és gyakorlatilag a listát vezető két márka ami mindenhol mindenre jó.

Senior Member boglarto logója
    Hely
    Zánka
    Telefon
    70/6298559
    Hozzászólás
    322
    Természetesen vannak helyzetek és állapotok ahol mindenképpen indokolt egy profibb távszett!
    Jómagam amatőr vagyok és valószínű hogy az is maradok!
    Hála istennek ilyen zavaró körülmények nincsenek felém,pláne ha a múlt szombatra gondolok ,amikor a befagyott Balaton jegén landolhattam!
    Ami meg főleg megdöbbent,anyagi helyzettől függetlenül,az az hogy nagyon sok hirdetésben látom,hogy hány és hány ember árul féláron, még össze sem rakott gépeket,egy-két alkalommal "tartaléknak vettem" távokat.....
    Néha nagyon elcsúszik a realitás és a szükség!
    Bár Én is tudom milyen könnyű elcsábulni egy ilyen láttán!!!
    Utoljára módosítva: boglarto által : 2016-01-30 12:32
    Topmodel Bliss
    HAI-2
    JCP Easy Wing Night Fly Edition
    Wing-wing Z-84
    Mpx Easystar

Member quadrotibi logója
    Hely
    Mosonmagyaróvár
    Telefon
    06304557895
    Hozzászólás
    74
    Tisztelt Zs Norbi.Mátyásföldön nem csak a turnigy akad le,nem kell leszólni a turnigy-t,sokunknak csak erre van pénze.De az is furcsa hogy a régi dx5e spektrummal még nem volt bajom csak gyenge,lemerülő akksival volt probléma,valami devo 10 csatornás hiper-szuper távval volt kint egy srác és reccsent a quad,nem volt irányitás.Én azt mondom orange 433 mega(pont egy turnigy 9x-ben van benne),még csak egy hónapja van meg az igaz,de nekem mint multirotoros embernek fontos volt hogy városi környezetben müködjön.Eddig semmi baj nem úgy mint pl. graupnerrel is.És olcsó.üdv

Senior Member zs.norbi logója
    Hely
    Mátyásföld
    Telefon
    +36207793428
    Hozzászólás
    1.082
    Dehogy! Félreértesz.. Én is birtokoltam 9x-et. Csak amikor önállósította magát repülés közben két közel 2 méteres gépem is, utána váltottam. Nem a távban kerestem a hibát akkor sem, csak amikor a klubtagoknak is hullottak a gépek sorban ezzel a távval, akkor bizonyosodott be. A Frsky rendszerrel nincs gond, a gyári szoftveresre értettem.

Member quadrotibi logója
    Hely
    Mosonmagyaróvár
    Telefon
    06304557895
    Hozzászólás
    74
    Ok.Én meg igazából úgy értettem,nem csak a turnigy-vel van gond 2.4-en sajnos.De tényleg feltünő milyen sok van,amiben már nem a gyári modul,rendszer van...üdv

Senior Member modelltomi logója
    Hely
    Pásztori rcHeli Team
    Telefon
    0620/590-2966
    Hozzászólás
    1.433
    A devo, meg az ilyen turnigy-ik azok egy kaptafák, csak komolyabbnak tűnik!
    Üdv:Tóth Tamás
    Lynx Team Pilot, modell&hobby Team Pilot
    T-rex 700N DFC HV ,600N DFC HV, 470LM, 150DFC, Mini Titan V2
    Sab Goblin 570 - 700 KSE
    http://pasztorircheli.blogspot.hu
    https://www.facebook.com/pasztorircheli/minden amit a reptéről, és a helikopterezésünkről tudni lehet

Kiemelt fórum támogató móki logója
    Telefon
    05-50-555555555
    Hozzászólás
    4.341
    Idézet modelltomi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt jól teszed, Spektrumnak sokkal nagyobb a támogatása mint a Futabának.
    Bár a Futaba tényleg nagyon jó, de retenet drága, meg le is vannak kissé maradva.
    Sajnos a spektrum se hibátlan, az új rádiók egy kicsit lassuak,
    Valóban Jó rádió a Futaba ......és a szavazás eredménye is ezt igazolja ..................és már a TGY is kezd feltörni mint a talajvíz !

Oldal: 6 / 6 ElsőElső ... 23456

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve