Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (13) összesen

Téma: Segítséget kérnék "veszélyeztetés" témában.

Member
    Hozzászólás
    54

Segítséget kérnék "veszélyeztetés" témában.

Üdv.
    A következő történt ma 2006.10.27-én 17:15 -kor.
    Csákváron a volt katonai reptéren voltunk a barátommal + feleségek + egy 9 hónapos gyerek jól látható babakocsiban.
    Éppen kifogyott az üzemanyagom és tankoltam, a barátom pedig reptetett. A zúgás hallottuk meg és láttuk hogy közeledik 3 motoros sárkányrepülő. Az első kb. 5 méter magasan 80-100 km/ó sebességgel repült át közvetlenül felettünk, (2 autó + 3 felnőtt + gyerek) ez sárga színű volt, a pilótája pedig vigyorgott rajtunk. A második és a harmadik bennünket nem veszélyeztetett, ekkor kiabáltam a barátomnak mert a 2. gép felé tartott. Ez a sárkány majdnem összeütközött a modellel (irányítója idén kezdte), ijedtében elvesztette az irányítást és összetörte a gépet.
    Szeretnék panaszt tenni a megfelelő szervnél (ha tudnám hol) és csak akkor lennék elégedett ha bizonyos időre visszavonnák az engedélyüket (mellesleg megtéríthetnék a barátom nem jelentéktelen kárát is ami kb.14-15 ezer Ft), de azt hiszem most nem ez az elsődleges szempont.
    Úgy tudom hogy nekik le kell jelenteniük a repülési tervet,
    A kérdésem az lenne hogy ez ügyben hova fordulhatok, hogy lehetne kideríteni hogy kik voltak ők és milyen úton lehetne őket felelősségre vonni. Elvégre itt emberek voltak veszélyben három szórakozni vágyó sárkányrepülős miatt.
    Minden információt megköszönök.
    Az összes elérhetőségem a profilban meg van adva.
    sarosi.sandor@t-online.hu

Senior Member Susitu1 logója
    Hely
    BP
    Hozzászólás
    2.362

Segítséget kérnék "veszélyeztetés" témában.

Úgy tudom hogy nekik le kell jelenteniük a repülési tervet
    Rosszul tudod

A levegőt mindenki használhattya hiszen te is azt szívod, ő meg csak ott tud repülni, szerintem a barátod tapasztalatlansága itt a fő ok...

itt tudnál érdeklődni, hogy mi a teendőd

http://www.plh.hu/

de majd megint az lesz a vége, hogy a modellezők így meg úgy......

gondolom ő azt fogja mondani, hogy el akarta kerülni a balesetet mert a modell ........és ezért csinált ilyen manővert.
    szerintem ne panaszkodjatok, mert a visszafelé is elsülhet a pisztoly.

a DRÓNBÁRÓ

Senior Member
    Hozzászólás
    484

Re: Segítséget kérnék "veszélyeztetés" témában.

Idézet sarosis eredeti hozzászólása
    Üdv.
    Csákváron a volt katonai reptéren voltunk a barátommal + feleségek + egy 9 hónapos gyerek jól látható babakocsiban.
    Éppen kifogyott az üzemanyagom és tankoltam, a barátom pedig reptetett. A zúgás hallottuk meg és láttuk hogy közeledik 3 motoros sárkányrepülő. Az első kb. 5 méter magasan 80-100 km/ó sebességgel repült át közvetlenül felettünk, (2 autó + 3 felnőtt + gyerek) ez sárga színű volt, a pilótája pedig vigyorgott rajtunk. A második és a harmadik bennünket nem veszélyeztetett, ekkor kiabáltam a barátomnak mert a 2. gép felé tartott. Ez a sárkány majdnem összeütközött a modellel (irányítója idén kezdte), ijedtében elvesztette az irányítást és összetörte a gépet.
    Szeretnék panaszt tenni a megfelelő szervnél (ha tudnám hol) és csak akkor lennék elégedett ha bizonyos időre visszavonnák az engedélyüket (mellesleg megtéríthetnék a barátom nem jelentéktelen kárát is ami kb.14-15 ezer Ft), de azt hiszem most nem ez az elsődleges szempont.
    Úgy tudom hogy nekik le kell jelenteniük a repülési tervet,
    A kérdésem az lenne hogy ez ügyben hova fordulhatok, hogy lehetne kideríteni hogy kik voltak ők és milyen úton lehetne őket felelősségre vonni. Elvégre itt emberek voltak veszélyben három szórakozni vágyó sárkányrepülős miatt.
    Minden információt megköszönök.
    Az összes elérhetőségem a profilban meg van adva.
    sarosi.sandor@t-online.hu
    Minden ilyen esetben azonnal hívni kell a Légi Rendészetet!Fel kell írni a légi jármű lajstromjelét.Ha van szemtanú, hogy 5-10 méteren repült akkor meg lehet szívatni.Utólag a PLH felhívása teljesen felesleges.Majd ha transponder kell minden gépre akkor megszűnnek az ilyen szarháziak a levegőben.Valahogy nem tudom sajnálni az ilyet mikor belefúródik a földbe.A legutóbbi falkés is megérdemelte a halálát!!!

Üdv!

szocsi

Senior Member
    Hozzászólás
    1.097

Idézet sarosis eredeti hozzászólása
    Üdv.
    Én inkább ezt emelném ki!
    Beszéltetek valakivel hogy repülhettek ott?
    Egyeztettetek valakivel merre lesztek, hol nem zavartok?
    Egy reptér felett minimális repülési magasság? (nem gondolod komolyan)

szerintem ne panaszkodjatok, mert a visszafelé is elsülhet a pisztoly.
    Fogadd meg!

Szocsi!

Ezt gondold át még egyszer!
    Durva és ….. amit írsz!

Senki nem érdemli meg a halált és ismeretlen emberről ne írj véleményt!
    (ha ismerted még nagyobb baj hogy ilyet írsz!)

(tudom hogy régi a téma, és már nem aktuális, de reagálni szerettem volna erősíteni azt, hogy férjünk el egymás mellett! A levegőben is!)
    üdv:<br />Szarka Zoltán<br />harminc/488 19 31<br />MMSZ 4245

Senior Member
    Hozzászólás
    484

Figyu!

Én repültem nagy gépen is, nem kevés típussal!Azt mondom van pár ember aki megérdemli!Aki az alapvető szabályokat sem tartja be az mind megérdemli.Pl. az egyik barátom vitorlájára kb. 10 méter magasan, felszállás közben direkt ráfordult egy Zlin 142-es.Összeütköztek a vitorla összetört.Aki képes a gyorsítás helyett felszálláskor fordulózni az megérdemli!

Üdv!

szocsi

Senior Member
    Hozzászólás
    484

"Egy reptér felett minimális repülési magasság? (nem gondolod komolyan)"

Ilyen is van!Meg van a repterek megközelítésének eljárása, még a nem nyílvános fel és leszálló helyeké is.Nincs áthúzás és egyébb nyalánkságok.

Üdv!

szocsi

Senior Member
    Hozzászólás
    1.097

Szia!

Nem akarok vitázni!
    Értsd azt, amit leírtam!
    Nincs nagy tapasztalatom nagygépek terén, én csak a Góbéig jutottam!

Egy reptér felett minimális repülési magasság? (nem gondolod komolyan)
    Honnan tudod hogy leszállási manőver, vagy átstartolás gyakorlása? Ha valakit felakarsz jelenteni bizonyítani kell! A földről nem tudod megítélni, kimagyarázni meg mindent kilehet! (Ezt is értsd jól, de ezt Te is tudod)

Csak egy dolgot próbáltam közvetíteni: Férjünk el egymás mellett! Még ha ez kompromisszumokkal jár is.

Azt mondom van pár ember aki megérdemli!
    Szerintem senki nem érdemli meg! Max. hogy orbaverjék!

Ui: Kérlek ha reagálni akarsz, azt privátba tedd
    üdv:<br />Szarka Zoltán<br />harminc/488 19 31<br />MMSZ 4245

Senior Member
    Hozzászólás
    110

Nem egyszerű történet.

Véleményem szerint mindkét oldal hibázott.

Egyrészről a modellező, hogy nem kért engedélyt a repítésre...sajnos ilyenkor így járhat.

Egy repülőtér pedig ha még bezárt is vészhelyzet esetén életet menthet (persze itt most nem erről van szó).
    De elméletileg és gyakorlatilag is egy vészhelyzetben lévő pilóta nem azt fogja mérlegelni, hogy a reptér
    hivatalosan bezárt vagy sem, hanem azt, hogy éppségben le tudja tenni a gépét oda vagy sem.

Ezek a sárkányosok - inkább csirkefogóknak nevezném őket - szintén igencsak inkorrektűl
    viselkedtek ha mást nem is. A szabályok megszegéséről pedig minden esetben a Légügyi hatóság
    joga dönteni.

Persze ez csak az én véleményem.

ui: Más halálát örömtelinek titulálni, kívánni pedig erkölcsi szegénység.
    Nem hinném, hogy vérszomjas tömeggyilkos volt vagy egy pedofil állat.

Senior Member
    Hozzászólás
    110

Folytattam egy légügyi dolgokban jártas kollégával egy kis eszmecserét, amely számomra elsőre meghökkentő
    eredménnyel de utólag belegondolva sajnos azt kell, hogy mondjam jogos eredménnyel zárult.

Nagyjából felvázoltam neki egy elképzelt esetet, mely szerint a nyitóüzenethez hasonló eset történik egy tetszőleges terepen.
    (Magyarán egy nem leszállási szándékkal a terület felett 1-2 méterre manőverező repülő eszköz - lehet ernyős, sárkányos ez a lényegen nem változtat -
    veszélyezteti a földön lévőket illetve a modellezőt.)
    Ezek után megkérdeztem, hogy hivatalosan ilyenkor mi jogállás egy esetleges balesetnél. (akár a modell, modellező, valós repülőeszköz/ pilóta sérül)

Lényegében az általa megfogalmazottak szerint minden esetben a modellezőnek kell megóvnia a saját és a légtér használójának épségét
    bármilyen felelőtlenséget is művel a nagygépes pilóta. Amennyiben ezt nem teszi igen nagy valószínűséggel a modellező lesz felelősségre vonva.

Alapozza mindezt arra a fontos tényre, hogy csak és kizárólag abban az esetben van légtérhasználati engedélye a modellezőnek,
    ha azt annak rendje és módja szerint megkéri az illetékes hatóságtól. Pl. versenyek esetén

Ebben az esetben is maximum korlátozott és ideiglenes engedélyről szól a dolog.

Minden más esetben (ha kimész a rétre és reptetsz saját örömödre egyedül vagy csoportosan) légtere egyedül
    a nagygépes pilótának van, amely minden esetben Őt ruházza fel jogokkal. A modellezőnek pedig marad a kötelesség. (Az élet és az érték megóvása.)

A nagygépes pilótának egyetlen esetben van károkozásért komolyabb problémája ha leszállás közben okoz kárt de akkor se minden esetben.
    Teszem azt egy siklóernyős, sárkányos, stb rászáll a parkoló autóra. (Elméletileg ugyebár a leszálláshoz megfelelő terület kiválasztásáért Ő a felelős.)

Nem tudom ebből a véleményből a valóságban mi és mennyire állja meg a helyét de gondolom, hogy a sokéves repülő múltja miatt
    van valami alapja a történetnek. Annyi viszont biztos, hogy tényleg jó lenne egyszer utána járni a dolognak nehogy aztán pofára essünk.

Senior Member
    Hozzászólás
    589

Re:Segítséget kérnék "veszélyeztetés" témában.

Sziasztok,

http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,47717.705.html

EZ KATASZTRÓFA AMI ITT MEGY!

Üdv:
    KP

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •