Oldal: 3 / 28 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (277) összesen

Téma: STM32F3 alapú FC-k

Senior Member
    Hozzászólás
    197
    Megoldódott. Re-flash és full chip erase megoldotta. Szerencsére unbrickable.

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    707
    Sziasztok!
    Adva van egy 250-es racer, a hozzá kapott cc3d klónnal openpilot alatt, pid állítgatás nélkül nagyon szépen repült.
    Kicseréltem a fc-t egy sp racing f3 deluxe klónra (mint az első hsz-ben.) Ráflash-eltem a legfrissebb cleanflight-ot, beállítottam az sbus-os vevőmhöz, engedélyeztem az oneshot-ot, kalibráltam a szenzorokat, motorokat, a pid-ekhez nem nyúltam. A gép irányítása, reakciója érezhetően finomabb, de folyamatosan húz jobbra. Mit kell még állítanom, hogy használható legyen?

Junior Member
    Hely
    Zalaegerszeg, Budapest
    Hozzászólás
    26
    Idézet mrzed eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Adva van egy 250-es racer, a hozzá kapott cc3d klónnal openpilot alatt, pid állítgatás nélkül nagyon szépen repült.
    Kicseréltem a fc-t egy sp racing f3 deluxe klónra (mint az első hsz-ben.) Ráflash-eltem a legfrissebb cleanflight-ot, beállítottam az sbus-os vevőmhöz, engedélyeztem az oneshot-ot, kalibráltam a szenzorokat, motorokat, a pid-ekhez nem nyúltam. A gép irányítása, reakciója érezhetően finomabb, de folyamatosan húz jobbra. Mit kell még állítanom, hogy használható legyen?

"Calibrate Accelerometer" tuti vízszintes felületen az Setup fülön megvolt?

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    707
    Idézet TapsiHapsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "Calibrate Accelerometer" tuti vízszintes felületen az Setup fülön megvolt?
    Igen, megvolt, többször is... már vízmértéket is bevetettem...
    A dobozkáját 2mm-es, szivacsos kétoldalas ragasztóval tettem fel, mint a cc3d-t... most próbálom cserélni valami rugalmasabbra... hátha az a gondja...

Junior Member
    Hely
    Zalaegerszeg, Budapest
    Hozzászólás
    26
    Idézet mrzed eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen, megvolt, többször is... már vízmértéket is bevetettem...
    A dobozkáját 2mm-es, szivacsos kétoldalas ragasztóval tettem fel, mint a cc3d-t... most próbálom cserélni valami rugalmasabbra... hátha az a gondja...
    Nekem 2 kopterben is ilyen van fixen (nincs rezgés csillapítás) és nincs gond vele (feltéve,ha nem trimmelem el véletlenül, vagy nem fújja a szél)

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    707
    Idézet TapsiHapsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nekem 2 kopterben is ilyen van fixen (nincs rezgés csillapítás) és nincs gond vele (feltéve,ha nem trimmelem el véletlenül, vagy nem fújja a szél)
    Fújni fújja a szél, de háttal állok a légmozgásnak és rám kúszik a racer...
    Ahhoz ma elég határozott a szél, hogy széllel szemben induljon meg...
    Most felrakom a bétaflight-ot, kíváncsi vagyok mi lesz...

Member
    Hely
    Etyek
    Telefon
    06203880592
    Hozzászólás
    95
    A legvizsszintesebb beallitasod mellett is elofordulhat, h nem 100asra vizsszintes. Trimmelni próbáltad az fc-n?

Tapatalkkal küldve az én C5303 eszközömről
    Alien 6", RG20A, Cobra 2206 2100, Flyduino KISS FC, FrSky Taranis X9D plus, DAL 5045 tri v2 / HQ 5x4x3

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    707
    Idézet gyuszee eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A legvizsszintesebb beallitasod mellett is elofordulhat, h nem 100asra vizsszintes. Trimmelni próbáltad az fc-n?

Tapatalkkal küldve az én C5303 eszközömről
    Csak a távon próbáltam trimmelni... de feladtam, mert mindig más felé indult meg... és nem a szélirányba, vagy utolsó kormányzott irányba, mindig másfelé...
    De lehet sínen vagyok... felraktam a betaflight-ot, másfél órát kínlódtam, mert nem tudtam armolni se kapcsolóval, se bottal... kis guglizás segítségével cli-ben rxrange paranccsal átkalibráltam az első négy csatornát.
    Egy akksit próbáltam, úgy néz ki megszűnt a kúszás, de nagyon idegbetegen korrigál a gyro... lehet most meg már túl flexi a rögzítés... öntapadós tépőzárral próbáltam hirtelen... majd visszaragacsolom holnap.
    Nem tudom mi javíthatott a helyzeten... lehet csak annyi volt a gond, hogy nem full chip erase kapcsolóval frissítettem legelőször...

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    707
    Ma reggel folytattam az fc beállítását...
    Első körben visszaragasztottam a vezérlőt kétoldalas ragasztóval. Utána full chip erase-t bejelölve visszaraktam a cleanflight utolsó verzióját...
    Tapasztalat: képtelen vagyok beállítani, hogy ne sodródjon valamelyik irányba... próbáltam accelerometer trim -t állítani, próbáltam a vezérlő alignment értékeit változtatni pár fokkal, de a vége folyton az lett, hogy vissza kellett állnom nullára, és akkor már teljesen másfele húzott, mint amikor elkezdtem.
    Pár óra elteltével feladtam, ismét felraktam a betaflight aktuális verzióját... a szükséges alapbeállítások után elfogadhatóan repül, nincs elkúszás, csupán a gyro kompenzál kissé agresszívan.

Senior Member
    Hely
    Martonvásár
    Hozzászólás
    707
    Több napos guglizás után úgy néz ki, hogy megvan a hiba oka...
    Úgy egy éve téma volt ez a cf github-os fórumán. Akkor a cf készítői beküldött blackbox adatokat elemezve rájöttek, hogy bizonyos vázanyag, motorok esetén előfordulhatnak olyan mikrorezgések, ami szinte érzékelhetetlen számunkra. Ez a bizonyos frekvencia zavarja az accelerometer működését, mely ezáltal túlnyomórészt értékelhetetlen adatokat küld a szoftvernek, ami inkább figyelmen kívül hagyja ezeket a hibás adatokat. Minél hosszabb a levegőben töltött idő, annál erőteljesebben driftel valamelyik irányba a gép, viszont ez csak angle és horizon módban jön elő. Betaflight esetén az alapértelmezetten magasabb integral pid értékek miatt ez a gond nem jön elő. Viszont ezen értékek miatt "idegbeteg" a gyro kompenzációja, széllökés, hirtelen kormányzás esetén a korrekció egy kis oszcillációt vált ki.
    Jelenleg keresem a fc rögzítésének megfelelő módját... az eddig használt kétoldalas ragasztó kilőve... a tépőzár nem hiszem, hogy fc alá való lenne... most megpróbálom a dobozka nélküli távtartós, csavaros rögzítést, bár nem sok reményt fűzök hozzá...
    Mi a véleményetek, mivel lenne érdemes még próbálkoznom?

Oldal: 3 / 28 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva