Oldal: 7 / 8 ElsőElső ... 345678 UtolsóUtolsó
Eredmény: 61 - 70 (74) összesen

Téma: Eclipse7, segitséget kérek

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.597
    tényleg ne szivasd magad a 35 megával. Ha nem papírrepülőt reptetsz, nem éri meg. Mindenki azért szokott le a MHZ-s buliról, mert csak szívás volt az egész. Sosem tudtad, hogy tényleg béna voltál e vagy rádiózavar volt e. Ha crash volt, akkor mindig azt mondtuk, rádiózavar. A 2.4en azért lényegesen ritkább, bár még mindig előfordul, de az is inkább jelvesztés.
    11. éve kezdő modellező

Member
    Hozzászólás
    38
    Értem, akkor le is teszek róla. Köszi a választ! ☺️

Senior Member swayner logója
    Hely
    Ráckeve
    Telefon
    06202406193
    Hozzászólás
    535
    Ezzel azért vitatkoznék.
    Én a mai napig Mhz-s rádiót használok a kezdetek óta,és rádióhiba miatt még sose estem le.
    Viszont szinte minden ismerősöm tört már gépet 2,4-en jelvesztés miatt.
    De lehet,hogy eddig csak szerencsém volt

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.597
    Szerencséd volt. Én hitec 40 mhz-vel repültem elég sokáig, viszonyleg sok esetben fordult elő hohy fixen bizonyos pontokon voltak lukak a vételben. Átvátottam corona 2.4re, és jobb lett a helyzet, de még azért annyira nem, majd miután átmentem gyéri futaba 2.4re és azóta nem észleltem zavart, sem azokat a mhz-re jellemző lukakat szabad szemmel repülésnél pedig hatótáv miatti jelvesztét sem. Ugye az fpv az más, ott már több összetevős a jelvesztés problémája.
    11. éve kezdő modellező

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.597
    Amúgy egy jó szintézeres dualconv 35mhz vevő már igazán nem drága, már ha ragaszkodik az ember az 50 centis antennához.
    11. éve kezdő modellező

Senior Member swayner logója
    Hely
    Ráckeve
    Telefon
    06202406193
    Hozzászólás
    535
    Ja,igen azt kifelejtettem,hogy csak szintézeres dualconversionos vevőkkel repülök.
    Van belőle vagy tíz darab,mindegyik másik gépben,eggyel sem volt sose problémám.
    Az viszont tény,hogy a sima vevőkkel nem csak hogy lukak voltak,hanem egy rendes egyeneset nem tudtam repülni,úgy rángatózott.
    Le is cseréltem már a legelején dualkonversionosra,azzal viszont tuti,főleg hogy már szinte senki nem használ mhz-st

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.597
    Én sem dobtam ki a dualos vevőimet, ki tudja, bármi lehet. Ami viszont biztos, hogy ha lehet hinni a kiadott frekitáblázatoknak, a 35,40,41mhz nek is van maradék nélkül osztható 900-1800 mobilfrekije, ami a mobiltornyok gyakorisága miatt igazán nem vicces tény.
    11. éve kezdő modellező

Member
    Hozzászólás
    92
    Én is repülök Eclipse 7 35 Mhz-es rádióval. A dualos vevőkkel sosem volt gond, de a single vevőkkel rendszeres rádiózavarok előfordultak. A modulációt kell ha jól emlékszem beállítani az adón, nem mindegy, negatív vagy pozitív eltolás van a frekvenciamodulációban. Vevőtől függ. A gépkönyvben részletesen le van írva. Valamint pcm vagy qpcm módú a vevő.

Member
    Hozzászólás
    38
    Megjött a 2,4ghz es modul, ki is próbáltam, nagyon jól működik. Lenne pár kérdésem. A szervókat csak egy bizonyos fokban tudom állítani. Vagyis 0 hoz képest kb. +- 22fok ban. Hogy tudom megcsinálni vagy beállítani az adómat (Hitec eclipse7) hogy ez a kitérés nagyobb legyen?
    Üdv Balázs!
    Utoljára módosítva: Bazsi96 által : 2016-11-10 11:30

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.597
    End point lesz, de hogy az eclipse nél ez hogy van az passz, de manual letölthető hozzá, angolul a webről is, de volt magyar is, csak nem emlékszem honnan. Ha gép közelben leszek megkeresem, mert megvolt pdfben.
    11. éve kezdő modellező

Oldal: 7 / 8 ElsőElső ... 345678 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve