Eredmény: 1 - 4 (4) összesen

Téma: Extra 300 1500 mm - 10ccm

Junior Member Pacek logója
    Hely
    Szigetszentmiklós - Lakihegy
    Telefon
    202183528
    Hozzászólás
    18

Extra 300 1500 mm - 10ccm

Sziasztok!

Ez a téma egy 2 éves projektet mutat be. Ez valamikor 2014-ben kezdődött, Facebookra feltöltött képek alapján 2014 márciusa. 12-13 évesen kezdtem el ezzel foglalkozni, de amikor a helyi modellező csapat megszűnt, nekem is visszafogottabbá vált a repülőzés dolog. igazából egyetlen repülőt tartottam meg, az indexemet. Ez az Extra egy visszatérés akar lenni, amit 2 éve kezdtem el, de nem nagyon foglalkoztam vele.
    Igy kezdődött a repülő:

a motor egy HYPE 69 10 ccm metanolos

Sajnos a kipufogó nem fért el tökéletesen, ki kellett szedni egy darabot belőle

Utoljára módosítva: Pacek által : 2016-01-24 19:02

Hely
    Telefon
    202183528
    Hozzászólás
    18
    Vol. 2:

a törzs 1 mm-es borítást kapott, a szárny 1,5 mm-est a kellő merevség miatt

Volt benne egy macerás rész, itt berepedt a balza, így egy 10 mm-es deszkából vágtam bele egy darabot, amit lecsiszoltam, így tudtam megcsinálni szépre. Mellesleg jó sokat merevített rajta.

a szárnyat 2 db 5X5 mm-es fenyő léc tartja egyben, egy 6X6-os szögletes szén tartja mereven, és az utolsó 2 bordaköz kivételével a bordák közti részt is bedobozoltam.

Hely
    Telefon
    202183528
    Hozzászólás
    18
    Vol. 3:
    eredetileg az üzemanyag ellátást úgy akartam megoldani, hogy a tankként szolgáló 600 ml-es palack a súlypont mögött legyen, így ha fogy a nafta, orrnehéz lesz a gép, és észre fogom venni, így a tankból 2 rézcsövön keresztül megy előre a lónyál, de később mondták, hogy emelkedéskor a gravitáció miatt elszegényedik, sőt le is fulladhat, így a tankot súlypont elé tettem.

mivel nem 2,4 ghz-en, hanem 35 MHZ-en fogom használni, így kellett egy antenna kivezető is.

az orr részt 10-es deszkából akartam megcsinálni, majd amikor kezdett bedőlni a dolog a forma miatt, 15 mm vastag deszkában is gondolkodtam, de végül a súly, és az egyszerűsége miatt a lépésálló hungarocell mellett döntöttem. ebből csiszoltam ki az elejét

végül idővel elérkeztem a fóliázáshoz is, egy jól kinéző, de egyszerűnek látszó mintára gondoltam, végül a sötétkék - metálfehér (létezik egyáltalán ilyen szín?) lett a végleges.

Hely
    Telefon
    202183528
    Hozzászólás
    18
    Vol. 4:
    a gép mozgásáért 4 db E-MAXX standard szervó felel, nem a legdrágább, legerősebb, de ellátja a feladatát.

A kabin anyagán, kialakításán sokat agyaltam, palackból melegíteni, lehet-e kapni, üvegszál, végül ismét a lépésálló hungarocell lett a befutó, csináltam egy tömböt, és abból csiszoltam ki ezt is, mint az orrát.

Egyenlőre konkrét elképzelés nincs, célok, és kezdetleges tervek vannak, mozgathatóra akarom a kamerát, amit valaki más mozgat egy másik rádióval, de egyenlőre ennyi. Mi fogja ott tartani, hogyan fog a kamera mozogni, 360 fokban forgassam-e valami kis fogaskerekes kefés motorral, vagy szervóval 120 fokban, vagy akörül, egyenlőre nem tudom. de a 360 jobban tetszik.

Minden esetre kapott ilyen szép kék fóliát, mint egy elgázolt macska az aszfalton, olyan szép... nem tudom, mikor vettem a fóliát, hol, és mire tettem, de egy okádék ez a fólia. mellesleg fele annyi hő is elég neki, mint a normális oracovernek.

Utoljára módosítva: Pacek által : 2016-01-24 19:31

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva